Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: GREGG BRADEN

Iskra v oku a nezlomná energia plná nadšenia v zdieľaní Poznania. Skutočná osobnosť na preplnenom poli spirituálnych a motivačných rečníkov. Oháňať sa rôznymi vedeckými výskumami a dodať tak punc tisíckrát prepraným a viac-menej vyblednutým heslám je pomerne obvyklé. To ale rozhodne nie je prípad Gregga Bradena. Je výnimočný, rovnako ako jeho život!

5x najpredávanejší autor New York Times a medzinárodne uznávaný ako priekopník premostenia vedy, spirituality a ľudského potenciálu.

V rokoch 1979 až 1990 pracoval v spoločnostiach Fortune 500 ako sú Cisco Systems, Philips Petroleum a Martin Marietta Aerospace ako riešiteľ problémov v čase krízy. Pokračuje v tom dodnes, keď spája modernú vedu a múdrosť zachovanú v odľahlých kláštoroch a zabudnutých textoch v riešeniach pre reálny svet.

Jeho objavy viedli k 12 oceneným knihám vo viac ako 40 jazykoch. Watkins Journal v Spojenom kráľovstve ho uvádza medzi prvými 100 “žijúcimi ľuďmi s najväčším spirituálnym vplyvom” už piaty rok po sebe a v roku 2015 bol nominovaný na prestížnu Templeton Award. Toto ocenenie založil v roku 1972 sir John Templeton na počesť “vynikajúcich jednotlivcov, ktorí venovali svoj talent rozširovaniu vízie ľudského účelu a konečnej reality”.

Zdroj: https://www.greggbraden.com/about-gregg-braden/

Netají sa tým, že mal ťažké detstvo. Otec alkoholik opustil rodinu a museli sa nejako pretĺkať sami. Ako chlapec mal dokonca 2x možnosť odísť z tohto sveta, ale rozhodol sa zostať a ísť ďalej. Vyštudoval geológiu a vedu má v úprimnej úcte, no nebráni mu to v bádaní na poli Poznania s veľkým P. Dôverne pozná Duchovno pôvodných obyvateľov Ameriky (sám je sčasti Čerokí) a jeho výpravy za pokladmi ducha kláštormi sveta sú dnes už legendárne. Roky nadšene zdieľa to čo sa naučil. Jeho vystúpenia sú plné energie a erudovaných rád podložených najnovšími vedeckými poznatkami.

Vedeli ste, že každý máme v srdci okolo 40 000 neurónov podobných tým v mozgu, ktoré sú schopné samostatne sa učiť, pamätať si a rozhodovať sa? Áno, srdce napovie – nielen v prenesenom význame!

Hlava však zvykne hovoriť niečo iné ako srdce – ktorému hlasu načúvať? Ideálnym stavom je ich spolupráca, ktorej sa však treba znovu učiť a rozvíjať ju. Cez empatiu a súcit, napríklad. Stav, ktorý takúto kvalitu žitia umožňuje nazýva KOHERENCIOU SRDCA A MYSLE. Je jednou z jeho kľúčových tém.

Neprajníci ho radia k plejáde New Age rečníkov, no je to podľa môjho názoru veľmi zavádzajúce tvrdenie. To, že ľudia ako on sú predzvesťou skutočného Nového Veku je stále zjavnejším faktom a ak si od neho niečo prečítate, alebo pozriete niektoré z jeho vystúpení, raz dva pochopíte, že toto je úplne iný level, než pseudoduchovné bláboly štandardných New Age “osobností”...

Knihy, ktoré napísal sa stali klasikou už za jeho života a dokonca sú používané na univerzite. Niet divu, vo svojich tvrdeniach je vrámci prevládajúcej paradigmy možno stále kontroverzný, no mimoriadne solídny a svoje teórie má podložené jednak najnovšími vedeckými poznatkami a tiež znalosťou duchovnej praxe rôznych končín sveta. Výsledkom je fúzia ozajstnej Vedy a Duchovnosti vedúca k väčšej Ľudskosti v každodennom živote.

Čo dodať na záver? Snáď len, že keď srdce a myseľ ťahajú za jeden povraz, dejú sa divy!


KNIHY GREGGA BRADENA môžete zakúpiť i na tejto adrese.


Sokol

zakladateľ a šéfredaktor
www.cez-okno.net
www.kemet.sk


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)

Súvisiace:

GREGG BRADEN Výber
https://www.cez-okno.net/rubrika/gregg-braden-vyber


apríl 16, 2018 22:28 popoludní

 

 

Top