Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: JEDNO alebo OBE KRÍDLA?

“Môžeš byť napríklad vo väzenskej cele, alebo vo vile v južnom Francúzsku, časopriestor, ktorý pretína tvoj lokálny vesmír, môže byť tebou modifikovaný. Ty si alchymistom. Tvorcom. Môžeš použiť moc svojej tvorivej predstavivosti, aby si nasýtil svoj nádych cnosťami, ako je súcit, odpustenie, pokora, srdnatosť, pochopenie, radosť, láska, čokoľvek chceš. Ty si tvorca a nový časopriestor je tvojím plátnom.”
James

Čítali ste tento ›› rozhovor?

Každý, komu nie je Duchovno ľahostajné a snaží sa byť v tomto smere i aktívny, si určite aspoň raz položil otázku, ako vlastne to zlepšenie funguje.

Pokiaľ viem, zväčša je nástojčivo očakávaný “efekt stej opice”, podľa ktorého, keď na niečom pracuje určité množstvo ľudí, týka sa to viacmenej len nich samotných. Existuje však bod, v ktorom stačí, keď sa pridá jediná osoba a zmení sa hierarchia hodnôt všetkých.

James uvádza podľa mňa omnoho krajšie a asi aj pravdivejšie prirovnanie. Hovorí o tanečníkoch. “Celebritách” a “profesionáloch”. Tanečná show, kde sa stretávajú ľudia často s veľmi odlišnými hodnotami:

James: ...použijem metaforu a tá metafora v sebe obsahuje koncept tejto šou Star Dance. V tej šou vytvárajú páry profesionálni tanečníci s neskúsenými tanečníkmi z radov celebrít... hoci v mnohých prípadoch by sa dalo diskutovať, nakoľko sa jedná o celebrity; ale pre naše účely ich nazvime celebritami tanečníkmi. Na každej show jeden pár vypadne .. až je nakoniec na poslednej show odhalený víťaz.

Takže s týmto vytvoreným koncepčným rámcom si teraz predstav, že celá Zem je tanečný parket. Na jednej strane parketu máš celebrity. Teraz, aby sme boli súdni, tieto celebrity nemusia nutne byť známe. Na druhej strane parketu máš skúsených profesionálnych tanečníkov.

Tie celebrity... nuž, to sú staré gardy. Istým spôsobom predstavujú to, odkiaľ ľudstvo prišlo, našu minulú cestu. Sú tou časťou ľudstva, ktorá žije dominantne v ľavej mozgovej hemisfére, tej reptiliánskej, kde sídli ego, osobnosť, dočasná škrupina. Žijú, aby si užili, ale tiež aby sa báli. Takže táto skupina, ako si iste vieš predstaviť, sa zaoberá skúmaním svojho prostredia, aby našla hrozby, problémy, aby svoje prostredie analyzovala, hľadala riešenie problémov, štruktúrovala svoj svet do zhody... všetky postavila do radu. Oni preferujú uniformitu, byť súčasťou príbehov tretej dimenzie: úspech, získavanie vecí, byť súčasťou súkolia a zo všetkých síl sa snažia “nerozhojdať loď”.

Na druhej strane tanečného parketu máme profesionálov. Tí predstavujú smer, ktorým ľudstvo kráča. Je to budúcnosť. Oni sú časťou ľudstva, ktorá žije primárne v pravej mozgovej hemisfére, sú intuitívnejší, orientovanejší do srdca, tvoriví. Oni predstavujú tú časť, ktorá hľadá tón rovnosti a jednoty. Vnímajú energetické polia... ten vesmír energie, v ktorom žijeme. Sú to agenti zmeny, takže podľa definície oni sú tými, ktorí “rozhojdávajú loď”.

Takže máme tieto dve skupiny, ktoré spolu zdieľajú tanečný parket zvaný Zem. Hudbou tej veci, ktorá spôsobuje, že tieto dve skupiny spolu začínajú tancovať a interagovať, sú jemné vibračné polia, skrze ktoré sa náš solárny systém pohybuje, ako postupuje vo svojom veľkom cykle okolo galaktického jadra galaxie Mliečna dráha. Táto hudba, pokiaľ ju tak môžeme nazvať, spája všetko ľudstvo dokopy... v tom tanci. A teraz, na tomto javisku, sa zdá, že ten tanec je... nešikovný.

Sleduješ ma?

Mark: Áno, sledujem. Sú tie dve skupiny podobne veľké?

James: Čo sa týka pomeru, tak je asi 650 celebrít na každého profesionálneho tanečníka.

...

Profesionálni tanečníci učia... nielen slovami, ale svojim správaním. Ukazujú tanečné kroky. Predvádzajú pohyby či praktiky, ktoré vychádzajú zo srdca a z duše. Predvádzajú tvorivosť pravej hemisféry. Oni ju nekážu. Je to demonštrácia. Súčasťou tejto demonštrácie je akceptovanie nešikovnosti ich partnerských tanečných celebrít či už zvonka alebo vnútri nich. Tá časť ľudstva, ktorá je celebritami, vykryštalizovala do správania, ktoré im dobre slúžilo v trojdimenzionálnom svete. Aby mohli tancovať s profesionálmi, musia byť ochotní prijať nové správanie, nové pohyby a naozaj načúvať hudbe, cítiť ju.

To si vyžaduje pretvorenie ich systémov viery. Čo je niečo, čo pre veľké percento ľudskej populácie nie je ľahké, polovica ľudstva je súčasťou svetových náboženstiev. Takže profesionálni tanečníci musia mať súcit a pochopenie. Tiež pomáha trpezlivosť. Inak sa stanú netrpezlivými, frustrovanými a dokonca rozhnevanými.

...

Často sú profesionálnymi tanečníkmi jednoduchí ľudia bez začlenenia. Začlenením myslím nejaký systém viery alebo organizáciu. Nezačlenená osoba jednoducho pevne intuitívne verí v nadradenosť srdca a duše a vďaka tejto viere môže prijímať a vysielať túto frekvenciu rovnosti a jednoty. To... to nie je o poznaní. Niekto môže mať veľké poznanie o historickej mysli a duchu, môže mať napríklad ekvivalent doktorátu v duchovnosti, ale pritom môže byť “v hlave”. A z toho dôvodu môže tancovať na hudbu nižšej frekvencie.

Čo sa týka nezačleneného jedinca, ten môže byť spojený s frekvenciami lásky a súcitu. Nie s organizáciami alebo osobnosťami. Nie s náboženstvami či duchovnými organizáciami. Preto profesionálni tanečníci môžu vzísť odkiaľkoľvek. A vďaka tejto skutočnosti naozaj neexistuje nikto, kto by bol vybavený na rozhodovanie... hoci sú takí, ktorí sa o to pokúšajú.

Hnutie života centrovaného na srdce nie je vlastnené žiadnou organizáciou. Ani nie je sférou Tvorcov Krídel. Je to starobylá vec a dávno predtým, než na tejto planéte ľudstvo začalo, existoval ten tanec a pomer celebrít k profesionálom vo všetkých doménach hmotného vesmíru. Je to intuitívne, ale len pre tých, ktorí sa otvorili profesionálovi v sebe.

...

Mark: Prv si hovoril, že je asi 650 celebrít tanečníkov na každého profesionálneho tanečníka. Keď hovoríme o pomeroch, tak to vyzerá ako dosť strašný pomer. Vidíš to nádejne?

James: To nie je o nádeji, Mark. Je to o empatii jedinej osoby, ktorá pracuje v súlade a rezonanciou s vesmírom. Pomer 1:650 je súčasťou tej rovnice a ďalšou súčasťou je veľký počet ľudí, ktorí sú v tejto dobe na planéte inkarnovaní. To, čo bolo mnohými ľuďmi nazývané “posunom”, sa týka presne tohto posunu pomeru, spolu s veľkou ľudskou populáciou. Blížime sa k dvanástim miliónom ľudí na planéte, ktorí sú schopní vysielať tieto ultrajemné frekvencie “srdcaduše”; a robia to vedome, pravidelne a bezpodmienečne.

Rozhodne odporúčam prejsť ›› celý rozhovor...

Neodolal som a hodil ten pomer do kalkulačky. Pri počte obyvateľov podľa Wiki vraj na Slovensku žije 8 362 “profesionálnych tanečníkov”, v Čechách, na Morave a v Sliezsku 16 237. Je to veľa alebo málo?

Google Analytics tvrdí, že CEZ OKNO má 28 000 čitateľov. Ruku na srdce, koľkí môžeme o sebe zaručene prehlásiť, že sme “prebudení” a naozaj duchovne aktívni? Alebo sa o spiritualitu len zaujímame?

Tento článok som plánoval už dávnejšie a to, že som práve dnes naďabil na Alajeho nové video, kde sa zčasti venuje práve tejto otázke, určite nie je náhoda.

Pri zaokrúhlenom počte 8 miliárd obyvateľov Zeme Alaje uvádza: ►99% ľudí bez záujmu o spiritualitu, 0,125% záujem o spiritualitu má a len o 0,01% obyvateľoch Zeme sa dá s plnou vážnosťou povedať, že sú Duchovní.

Takže približne 10 miliónov pozemšťanov sa ohromne zaujíma, číta knihy, pozerá videá a debatuje, ale len približne 800 000 Duchovno vo svojom živote aj správne praktikuje.

Parafrázujúc Alajeho, môžeme prečítať tony kníh a vidieť desiatky hodín videí, kým nepraktikujeme Duchovnú Múdrosť a Lásku vo svojich každodenných životoch, nemá to vrámci transformácie Zeme a nás samých príliš veľkú váhu. To je zároveň odpoveď na otázku, prečo i po toľkých rokoch všeobecného náruživého záujmu o spiritualitu je veľa vecí stále rovnakých...

S jedným krídlom toho veľa nenalietame, to je isté. Môžme ním usilovne mávať hoc aj celý život, skutočný efekt sa dostaví, až keď zapojíme i to druhé.

Ak chcete vedieť, ako na to, odporúčam pozrieť Alajeho nové video:

Sokol

zakladateľ a šéfredaktor
www.spravycezokno.sk
www.cez-okno.net
www.kemet.sk


Súvisiace:

JAMES MAHU
http://www.cez-okno.net/autor/james-mahu

ALAJE
http://www.cez-okno.net/alaje

Editoriály
http://www.cez-okno.net/rubriky/editorialy


november 04, 2017 06:24 dopoludnia

 

 

Top