Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: Prvý rok

Tak a je to tu – prvý rok fungovania CEZ OKNO sa pomaly ale iste blíži so všetkým, čo k tomu patrí. Až na pravidelný editoriál. Nijak som sa do neho nehrnul – roboty bolo až nad hlavu a ešte stále je – a web by mal pokračovať a ďalej sa rozvíjať. A navyše nechcel som príliš zasahovať svojim komentárom do článkov samotných. Každopádne dozrel čas a raz do mesiaca sa Vám touto formou prihovorím. Zhrniem uplynulé, nejaké to hodnotenie k tomu a pravdaže plány do budúcna. A celkom na záver jedno veľmi nepríjemné prekvapenie...Po troch číslach PDF verzie nášho magazínu ďalej vychádza ako rebríček najčítanejších článkov. Pôvodný zámer bol šíriť tento výber i tlačou, no nie vždy sa všetky zámery naplnia. Každopádne po desiatich číslach sa priam žiadalo urobiť celoročné zhrnutie a tak vzniká TOP 100 – rebríček stovky najčítanejších článkov portálu, ktorý vyjde v najbližších dňoch.

Za ten necelý rok fungovania sa podarilo priniesť hneď niekoľko našich autorských prekladov, exkluzívnych u nás i v ČR a nájdete ich v rubrike „Zlatý fond“. Skutočne – sú to perly spomedzi materiálov tu uverejnených. CEZ OKNO neostáva len pri výbere zaujímavých článkov ostatných portálov a tých 250 exkluzívnych článkov - prekladov, alebo „materiálov, ktoré na webe dosiaľ neboli“, je snáď toho presvedčivým dôkazom.

Ako ste si určite všimli, ČAJOMIL ROKA po odovzdávaní cien plynulo prešiel do ďalšieho ročníka a tak je tu možnosť zasielať príspevky do súťaže celoročne. Takpovediac horúcou novinkou je určite OČISTA DOČISTA (len pre odvážnych!) a ako jeden z jej účastníkov môžem akciu len vrelo odporučiť! :) To je všetko? Nie, určite nie, v najbližšom období sa môžete tešiť na veľkú IT súťaž ZLATÁ MYŠ (viac zatiaľ neprezradím;)

CEZ OKNO po celý ten čas bez akýchkoľvek dotácií dokázalo každý deň prinášať informácie a podnety na ceste za poznaním. Skutočne, CEZ OKNO netečú NIJAKÉ peniaze (partneri webu pomáhajú cenami do súťaží a podobne). Váš neustále rastúci záujem je pre mňa odmenou a svedčí viac než presvedčivo o tom, že vyše roka tých 5-12 hodín denne, sedem dní v týždni, ktoré strávim nad prekladmi, grafickou prípravou či samotným editovaním webu, nie je premrhaný čas.

Ale to by nebol život, ak by neboli i občasné nepríjemnosti. To je v norme, no sú i takpovediac veľmi nepríjemné prekvapenia. O jedno z najväčších sa postaral www.pust.cz - inak kvalitný zdroj informácií ohľadne pôstu a očistných hladoviek. Oslovil som pána mailom ohľadne našej akcie OČISTA DOČISTA, korešpondenciu prikladám, posúďte sami...

On Tue, 13 Jan 2009 16:08:38 +0100
Vážený pán Mácha,
práve sme na našom portály odštartovali detoxikačnú akciu OČISTA DOČISTA.

Predchádzal jej rad článkov o zdravej výžive.

Veľmi radi by sme do tejto akcie pozvali známe osobnosti, a tak oslovili čo najširšiu verejnosť.

Zdieľanie skúseností na poli tela i ducha tak môže pomôcť všetkým zúčastneným.

Bolo by pre nás veľkou cťou, ak by ste sa stali niečo ako patrónom akcie.

Môžem uverejniť materiály z Vašej stránky a prípadne www.pust.cz spropagovať ako partnera akcie?

A ak by ste sa rozhodli zdieľať s našimi čitateľmi svoje skúsenosti formou rozhovoru, či série článkov, bolo by to obrovskou pomocou pre dobro veci! Plánujem totiž založiť stálu rubriku "Pôst".

Úvodný článok nájdete na tejto adrese:
http://www.cez-okno.net/node/924

S úctou

Sokol
(Mám viacročné skúsenosti s jógou, chikungom a urinoterapiou - a na jar idem do toho! :)

P.S. Plánujeme postupne osloviť i spriatelené portály a ďalšie médiá, mediálnu pomoc už máme na www.gnosis9.net a v tlačenom mesačníku www.extraplus.sk

On Wed, 14 Jan 2009 09:27:52 -0000
Dik, nemam zajem cokoliv resit v zumpe. Hodne stesti dik
p.

On Wed, 14 Jan 2009 13:23 +0100
Čakal som väčšie pochopenie a ak už nie rovno rozlišovaciu schopnosť, tak aspoň základnú slušnosť...
Veľa zdaru!
y
P.S. Nezabudnite prosím odstrániť link na naše stránky čo máte na titulke, aby sa náhodou Vaši návštevníci u nás neumazali

On Wed, 14 Jan 2009 14:49:36 -0000
Smazano pokud je tam jeste nejaky link velmi rad smazu
Dik p.

...pôvodne som to neplánoval riešiť verejne, no toto sa objavilo na stránkach fóra webu (pravdaže v rámci opatrnosti bez konkrétnej adresy, či mien – tomu sa hovorí „dôkladná rana do chrbta“):

Tak jsem tam nakouknul, jen tak pro zajímavost, pjekné stránky, blikající, světélkující, barvičky, bannerky, moooc pjekné, moc se mi tam líbilo.

Evangelium Essenských, nebo evangelium Esejských ? Jen by mě zajímalo, kdo od koho opisuje (viz kamarád gúgl ) a kdo dobře a kdo blbě. S tím si hlavu asi nelámou, hlavně, že si vzájemně povolili to nalinkovat. :)

P.S. Zvláštní je, že aniž bys někoho urazil, jen odmítneš s jednoznačným odůvodněním - už nejsi slušný.

Něco podobného byla ta paní se spamem před nedávnem.
cepheus

To je jen ukázka toho co píšu ohledem kontaktu hledajícího na duchovní cestě se žumpou. Jsou to dva protichůdné živly - duch a zem. Ze Zákona se musí požírat a stejně jako se požírá oheň a voda navzájem. Pokud je člověk začátečník a nemá dostatečně nacvičeno, rozladí jej takový spratek i na několik dní. Jak sis správně všiml, web je pokradená slátanina všeho se vším. Autor se snaží z vhodného okolí zjevně udělat výrobní prostředek pro svůj byznys, nejdříve se mile přimluví a když se nedáš zapřáhnout k ojeti vozu, dostaneš bičem Laughing Církve a politické strany dělají stejné svinstvo - nastrčí čistou tvář a za jeho zády vařej pekelnou polívku.. Toto je jeden z hlavních důvodů, proč hledající odcházejí do lesů, pousteven a klášterů. Pokud se nacházíš v žumpě a neumíš držet klapačku o tom co děláš, dlouho v ní nevydržíš... Ani soused nesmí tušit...
Pavel


Čo k tomu dodať? Snáď len toľko, že kvalitné zvládnutie pôstu ešte nemusí znamenať i vysokú duchovnú úroveň. Ak človek dokáže hoci desiatky(!) dní hladovať, neznamená to ešte, že je na tom automaticky duchovne dobre. Takže pozor na to! Jedinou radou je dôkladná OČISTA. Neustála – psychická, fyzická, duševná, duchovná,... apropó, medzi jogínmi sa často spomína ako varovanie prípad tzv. „potravinového jogínstva“ – to sú ľudia, ktorí svoj „duchovný pokrok“ postavili na tom čo jedia, (či skôr nejedia) a podstata im uniká... Vidím, že je tu minimálne ešte jedna nebezpečná kategória – niektorí „hladovkoví jogíni“, ktorí, zdá sa, už pojedli všetku múdrosť sveta :)

Všetko dobré a veľa zdaru nám všetkým!

Srdečne

Sokol

exkluzívne.cez.okno


Sekcie: 
január 30, 2009 23:41 popoludní

 

 

Top