Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: Sedem divov internetového sveta

Internet vynašla skupina vedcov v CERNe a pôvodne slúžil na zjednodušenie komunikácie medzi výskumníkmi. Čo sa vykľulo z tohto „drobného projektu“ vidíme sami – niečo tak úžasné určite v jeho počiatkoch nik nečakal! Pravdaže sú i isté negatíva, ktoré sú už akosi s ľudstvom neodmysliteľne spojené a ktoré sa nevyhli ani internetu. Zavrhneme však kvôli negatívam to dobré? Nezabúdajme - dostali sme čistý nepopísaný list papiera. Bolo a je len a len na nás, čím internet zaplníme a čo si z neho v každom okamihu vyberáme. Dalo by sa povedať, že je určitým obrazom našej civilizácie.

Napriek všetkému je podľa mňa Internet skvelým miestom, absolútne neutrálnym priestorom, akousi sférou potencialít, ktoré môžeme každým dňom objavovať a spoluvytvárať. I čítanie je predsa svojim spôsobom aktom tvorby - cestou inšpirácie a podnetov. Každý deň môžeme na nete nachádzať úžasné články a materiály. Nezabúdajme, že ešte relatívne nedávno sa nám o takejto možnosti ani len nesnívalo! A všetko nasvedčuje tomu, že pomaly ale iste o toto všetko môžeme prísť. A deje sa to známou cestou „len pre naše dobro“ – akoby sme my sami nemali nijakú schopnosť rozlišovania! Je množstvo miest na nete, ktoré nenavštevujem, pretože ma to prosto neláka. Podporujem svojou pozornosťou a vďačnosťou zdroje kvalitných informácií a viem, že to je jedna z najlepších vecí, ktorú pre ne môžem urobiť. Bojujme takto za „tie svoje stránky“, za naše obľúbené weby, ktoré môžeme navštevovať a čerpať z nich dennodenne práve vďaka Slobodnému Internetu!

Nájdime spoločne tie NAJ voľne dostupné weby v jednotlivých kategóriách, traja z vás budú v závere súťaže odmenení a z vašich návrhov vznikne zoznam najlepších webov! Odborná porota vyberie i prestížnu sedmičku - Zlatú myš dostanú len tí najlepší! Vyberme si každý svojich Sedem divov, o ktoré stojí za to bojovať!

Srdečne

Sokol

exkluzívne.cez.okno

Autori: 
Sekcie: 
marec 31, 2009 00:59 dopoludnia

 

 

Top