Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nový egyptský ministr starožitností

24 hodin po svém jmenování novým egyptským ministrem starožitností, odhaluje Mohamed Ibrahim Aly svou strategii jak vylepšit archeologii. Nový generální ředitel Supreme Council of Antiquities Mohamed Ibrahim Aly zmapoval nový plán jak ochránit více egyptských památek, zlepšit existující archeologickou práci, aktualizovat dovednosti archeologů a obnovit projekty, které byly pozastaveny.

“Mládež a mladí archeologové jsou mojí největší prioritou“, řekl Aly pro Ahram Online. Podle plánu ministerstva má být zatím zaměstnáno při SCA 2000 z celkových 6000 čerstvých absoloventů.

Aly navrhnul přepracování myšlení a cílů administrativní rady SCA s důrazem na lepší zvládání současného pracovního náporu a přidání nové krve do svých řad, včetně prominentních osobností civilního sektoru a médií. Aly také slíbil urychlit výstavbu a obnovení prací zastavených minulý rok, včetně stavebních prací na Velkém egyptském muzeu poblíž Gízy, Národním muzeu egyptské civilizace ve Fustatu a obnovení prací na Řecko-římském muzeu v Alexandrii.


Pozn. redakce: Budeme tedy jen doufat, že nový ministr bude příznivěji nakloněn alternativním myšlenkám a umožní alespoň částečně badatelům lepší přístup k památkám, než jeho slavný předchůdce pan Hawass. Jeho vyjádření, že dojde k:
“přepracování myšlení a cílů administrativní rady SCA s důrazem na lepší zvládání současného pracovního náporu a přidání nové krve do svých řad, včetně prominentních osobností civilního sektoru a médií“ je přinejmenším slibné. Tak uvidíme, co se bude dít v příštím roce...

Text a foto: ahram.org.eg

Preklad: Michael M. Faitl

Zdroj: astronauti.cz


Súvisiace:

Hawass opět bez práce!
http://www.cez-okno.net/clanok/egypt/hawass-opet-bez-prace


Sekcie: 
január 10, 2012 21:31 popoludní

 

 

Top