Obrázok používateľa CEZ OKNO
Môj príbeh (Pradávne tajomstvo Kvetu Života 6)

Niektorí z vás možno neprijmú možnosť komunikácie s bytosťami z iných dimenzionálnych úrovní, ale práve to sa prihodilo mne v mojom živote. Neprosil som o to, ale prosto sa to stalo. Po tom ako sa to objavilo, mal som po mnohé roky takmer dennú interdimenzionálnu komunikáciu s týmto mužom – Thothom. Teraz, keď tomu viac rozumiem, môj osobný vzťah s Thothom sa v skutočnosti začal ešte v dobe keď som študoval na kolidž v Berkeley.


Špecializoval som sa na fyziku, s vedľajším zameraním na matematiku. Postúpil som až tak ďaleko, že som mal takmer dostať diplom. Od ukončenia štúdia ma delil len jeden trimester. Rozhodol som sa, že nepotrebujem titul, pretože som o fyzikoch zistil niečo, čo ma odklonilo od myšlienky zapojiť sa do vedy, lebo som si myslel, že to vôbec nie je veda. Teraz sa to všetko mení. Bolo by možné o tom napísať celú knihu a dôvody sú podobné ako u archeológov. Fyzici, rovnako ako archeológovia, sa odvrátia od pravdy ktorá by príliš rýchlo mala zmeniť veľa vecí. Možno je to pre človeka prirodzené. A tak som sa prepol na druhú stranu mozgu a začal som sa zameriavať na umenie. Moji študijní poradcovia si mysleli, že som cvok. Pýtali sa ma „chceš sa vykašľať na titul z fyziky?“ Ale ja som ho nechcel a ani som ho nepotreboval. Na to aby som získal diplom, som sa potom musel ďalšie dva roky venovať umeniu a histórii umenia.

Teraz má zmena predmetu môjho štúdia zmysel. Pretože ak študujete staré texty tak zistíte, že naši predkovia vnímali umenie, vedu a náboženstvo ako navzájom prepletené a prepojené. A tak programovanie, ktoré som si navrhol zodpovedá tomu čo robím teraz.

Odchod do Kanady

V roku 1970 som dostal diplom. Po prežití Vietnamu a keď som videl čo sa deje v našej krajine, som si nakoniec povedal. „Mám to! To je ono! Neviem ako dlho ešte budem žiť a ani čo sa stane, ale chcem byť šťastný a robiť to čo som vždy chcel.“ Rozhodol som sa všetko opustiť a ísť žiť do hôr, tak ako sa mi vždy žiadalo. A tak som odišiel zo Spojených štátov do Kanady, pričom som netušil, že o rok neskôr ma budú nasledovať tisícky ľudí protestujúcich proti vojne vo Vietname. Zobral som si za manželku ženu s menom Renee a spolu sme odišli doprostred ničoho, kde sme našli domček pri jazere Kootenay Lake. Boli sme ďaleko od všetkého. Aby ste sa dostali k môjmu domu, museli ste ísť od najbližšej cesty štyri míle peši. Takže sme boli naozaj izolovaní.

Začal som žiť svoj život presne tak ako som vždy chcel. Vždy som chcel vedieť či by som dokázal žiť bez ničoho, a preto som to skúsil. Zo začiatku to bolo trochu ťažké, ale časom sa to zlepšovalo a čoskoro som bol zbehlý v prirodzenom spôsobe života. V podstate bez peňazí som žil úžasný a naplnený život. Po čase som si uvedomil, „Hej, toto je oveľa ľahšie ako byť zamestnaný v meste!“ Len tri hodiny denne som musel usilovne pracovať a zvyšok dňa som mal voľno. Bolo to úžasné. Mohol som hrať hudbu, šantiť a mať sa dobre. A presne to som aj robil. Zabával som sa. Spolu s priateľmi, ktorí prišli zo vzdialenosti niekoľkých míľ, som desať hodín denne vyhrával. Naše sídlo si vtedy získalo renomé. Len sme sa bavili. Pritom som zistil o sebe niečo veľmi dôležité pre moje terajšie chápanie. Pri tomto – „návrate k svojmu dieťaťu vo vnútri“, ako tomu hovorím dnes – sa oslobodilo moje dieťa vo vnútri a pri tomto oslobodení sa mi prihodilo niečo, čo poslúžilo ako katalyzátor, ktorý ma doviedol k môjmu súčasnému životu.

Dvaja anjeli a kam ma priviedli

Keď sme boli vo Vancouveri (Kanada), rozhodli sme sa oboznámiť s meditáciou a tak sme sa začali učiť u hinduistického učiteľa, ktorý tam žil. Moja manželka aj ja, sme veľmi chceli pochopiť čo znamená meditácia. Na znak úcty, sme si ušili biele hodvábne rúcha. A po štyroch až piatich mesiacoch praktizovania meditácie sa jedného dňa v našej izbe zjavili dvaja anjeli vysokí asi tri metre! Boli práve tam – jeden bol zelený a druhý bol purpurový. Videli sme skrz ich priesvitné telá, ale oni tam jednoznačne boli. Vôbec sme neočakávali, že by sa niečo takéto mohlo stať a ani sme o to nežiadali. Iba sme dodržiavali pokyny, ktoré nám dával náš hinduistický učiteľ. Od tohto okamihu sa všetko v mojom živote zmenilo. Všetko bolo celkom iné.

Prvé slová anjelov boli: „My sme vy sami“. Netušil som čo tým myslia. Povedal som: „Vy ste ja?“ Potom ma pomaly začali učiť rôzne veci o mne, o svete a o podstate vedomia. Moje srdce sa im nakoniec úplne otvorilo. Cítil som z nich úžasnú lásku, ktorá úplne zmenila môj život. V priebehu mnohých rokov ma priviedli takmer k sedemdesiatim učiteľom. V meditácii mi povedali adresu a telefónne číslo učiteľa a ja som ho mal navštíviť. Povedali mi či mu, alebo jej, mám najskôr zavolať, alebo prosto prísť k nemu, alebo k nej domov. A tak som to robil – a vždy to bola tá správna osoba! Potom mi bolo povedaná, aby som sa zdržiaval pri tej osobe určitý čas. Občas, práve uprostred vyučovania, anjeli povedali, „Dobre, si hotový. Odíď.“

Pamätám si ako ma poslali k Ram Dassovi. Trčal som v jeho dome skoro tri dni a dumal som nad tým čo tu doparoma robím. Potom jedného dňa som zašiel za ním, poklepal som ho po pleci aby som mu niečo povedal a dostalo sa mi takej nadávky, že som skoro spadol na zadok. Anjeli povedali, „To je ono. Teraz môžeš odísť.“ A ja som povedal, „V poriadku.“ S Ram Dassom som sa spriatelil, ale mal som sa od neho naučiť to čo trvalo tú jednu sekundu.

Veľký význam má pre mňa učenie Neem Karoli Babu, Ram Dassovho učiteľa. Jeho presvedčením bolo, že „každá forma je najlepšia na to, aby si v nej uvidel Boha.“ Prišiel som do styku aj s Yoganandovým dielom a vážim si ho. Neskôr budeme vravieť o Sri Yukateswarovi a časti jeho diela. Prišiel som do styku s takmer všetkými významnejšími náboženstvami. Odolal som Sikhskému náboženstvu, lebo neverím, že je nutná vojenská príprava, ale študoval a praktizoval som skoro všetky ostatné – moslimské, židovské a kresťanské náboženstvo, Taoizmus, Sufizmus, Hinduizmus a tibetský Buddhizmus. Dôkladne som študoval Taoizmus a Sufizmus – Sufizmu som sa venoval jedenásť rokov. Avšak napriek celému tomuto štúdiu, mojimi najvýznamnejšími učiteľmi boli pôvodní obyvatelia Ameriky. Práve Indiáni mi otvorili cestu k môjmu duchovnému rastu. Mali veľmi mocný vplyv na môj život. Ale to je iný príbeh, o ktorom sa zmienim neskôr.

Všetky svetové náboženstvá hovoria o tej istej realite. Používajú odlišné slová, rôzne koncepcie a predstavy, ale naozaj je len jedna Realita, všetko živé je prestúpené len jedným Duchom. Existujú rôzne techniky na nadobudnutie rozličných stavov vedomia, ale ide len o to čo je reálne a keď sa tam dostanete, tak to budete vedieť. Môžete to nazývať ako len chcete – môžete tomu dať rôzne názvy – je to všetko to isté.

Alchýmia a ako sa po prvýkrát objavil Thoth

V istej fáze ma anjeli priviedli k jednému Kanaďanovi, ktorý bol alchymista a ktorý, medzi iným, skutočne premieňal ortuť na zlato (aj keď je ho možné vyrobiť aj z olova, ale je to náročnejšie). Dva roky som pri ňom študoval alchýmiu a videl som tento proces na vlastné oči. Mal sklenú guľu s priemerom asi 45 cm (18 palcov) naplnenú akousi tekutinou, v ktorej plávali malé guličky z ortute. Nadobúdali rôzne svetielkujúce farby, menili sa, stúpali na hladinu, menili sa na guľky zo zlata a tie klesali na dno. Potom pozbieral zlaté guľky a použil ich pri svojej duchovnej práci. Vlastnil na pohľad celkom obyčajný domček na obyčajnej ulici v Burnaby, Britská Kolumbia. Ak ste šli po tejto ulici, jeho dom vyzeral ako ktorýkoľvek iný. Ale pod jeho domom bolo tajné laboratórium. Nadobudol milióny dolárov v zlate a rovno pod domom bol zakopaný obrovský komplex, aby mohol pokračovať v práci. Nestaral sa o peniaze. Ale samozrejme, že účelom alchýmie nie je vytvoriť zlato ani nadobudnúť peniaze, ale pochopiť proces ako sa ortuť, alebo olovo mení na zlato.

Dôležitý je proces. Pretože proces premeny ortute na zlato je rovnaký ako proces premeny človeka z tejto úrovne vedomia na Kristovo vedomie. Medzi týmito procesmi je vzájomný vzťah. Vlastne, ak by ste mali študovať celú alchýmiu, museli by ste študovať každú existujúcu chemickú reakciu, pretože ku každej reakcii náleží zodpovedajúci aspekt v životných skúsenostiach. Platí tu staré príslovie „ako hore, tak aj dole“. (Mimochodom, tieto slová pôvodne vyslovil Thoth a to v dobe keď bol známy ako Hermes v Grécku.)

Raz som sedel pred týmto učiteľom alchýmie a vykonávali sme určitý druh meditácie s otvorenými očami, pri ktorej sme zadržiavali dych a dýchali určitým špecifickým spôsobom. Sedel asi 90 cm odo mňa a v tejto meditácii sme sa nachádzali snáď jednu až dve hodiny – dosť dlho. Vtedy sa niečo stalo – niečo čo som nikdy predtým nevidel. Môj učiteľ zostal rozmazaný a potom sa pred mojimi očami rozplynul! Prosto zmizol. Nikdy na to nezabudnem. Chvíľu som tam sedel a nevedel som čo robiť. Potom som váhavo siahol po ňom a zacítil som ho. Niekto tam bol. Super, pomyslel som si. Bol som dokonale ohromený. Úplne mi to odfúklo myšlienky (ako sme vravievali v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch)! Nevedel som čo mám urobiť a tak som tam len ďalej sedel. O chvíľu sa predo mnou objavila iná osoba, niekto úplne iný! Môj učiteľ alchýmie mal okolo tridsaťpäť rokov a tento muž mohol mať šesťdesiat až sedemdesiat a bol oveľa nižší – meral možno meter šesťdesiat až meter šesťdesiatpäť.

Bol to nízky človek a vyzeral ako Egypťan. Mal tmavú pokožku a dlhé vlasy stiahnuté dozadu. Mal oholenú tvár, až na hrubú bradu (t.j. fúzy) vyrastajúce z jeho brady, ktorá mala snáď 15 centimetrov a bola stiahnutá na piatich miestach. Mal oblečený jednoduchý žltohnedý bavlnený odev s dlhými rukávmi a nohavicami a sedel s prekríženými nohami oproti mne. Keď som sa spamätal, tak som sa pozrel tejto osobe do očí. Uvidel som tam niečo, čo som nevidel nikdy predtým, iba v očiach malých detí. Keď hľadíte do očí bábätka, viete aké je to ľahké, pretože sa v nich nič nedeje, žiadne posudzovanie, nič. Môžete iba spadnúť do ich očí a ony spadnú do vašich. Nuž, to isté znamenalo hľadieť na tohto človeka. V tom starom tele boli len tieto veľké detské oči. V jeho očiach sa nič neodohrávalo. Medzi mnou a touto osobou sa okamžite vytvorilo spojenie, pričom sa neobjavili žiadne bariéry. Dotkol sa môjho srdca tak ako nikto predtým.

Položil mi otázku. Povedal, že vo vesmíre chýbajú tri atómy a či neviem kde sú. Netušil som čo tým myslí a tak som povedal „Veru neviem.“ Potom mi venoval jednu skúsenosť, ktorú tu nechcem opisovať a následne ma posunul v čase do minulosti, k počiatku stvorenia a zase ma priviedol späť. Bol to veľmi zaujímavý mimotelový zážitok. Keď som sa vrátil naspäť, pochopil som ako to myslel s tromi chýbajúcimi atómami – aspoň som sa domnieval, že som to pochopil. A povedal som, „Nuž domnievam sa, že máte na mysli toto“ a rozpovedal som mu svoj názor. Keď som skončil tak sa len usmial, uklonil sa a zmizol. O chvíľu neskôr sa znovu objavil môj učiteľ alchýmie. Nevedel o zmene, ktorá sa udiala. Zdalo sa, že všetko čo sa stalo, mal byť len môj zážitok (skúsenosť).

Odišiel som preč a myslel som len na túto skúsenosť. Anjeli ma vtedy nechávali pracovať so štyrmi ďalšími učiteľmi a tak som chodil od jedného k druhému a môj život bol skutočne naplnený. Ale nedokázal som myslieť na nič iné, okrem tohto nízkeho človeka, ktorý sa mi zjavil. Nespýtal som sa ho kto vlastne je a on sa nevrátil. Čas plynul a nakoniec tento zážitok začal miznúť. Ale stále som mal na perách otázku, „kto bol ten človek?“ Prečo ma nechal hľadať tie tri atómy a čo to všetko malo znamenať? Túžil som sa s ním znova stretnúť, pretože bol tou najčistejšou osobou akú som vôbec stretol – vôbec. O dvanásť rokov neskôr som zistil kto to bol. Bol to Thoth. Prvého Novembra 1984 sa znova objavil v mojom živote... a veľmi veľa ma naučil. Ale to je už iný príbeh.

Thoth Atlantský

Život tohto muža, Thotha egyptského, sa tiahne až takmer k počiatku Atlantídy. Pred 52 000 rokmi vymyslel ako si trvale zachovať vedomie v jednom tele bez zomierania a odvtedy sám zotrval v svojom pôvodnom tele až do roku 1991, kedy prešiel do inej formy bytia, ktorá je mimo nášho chápania. Prežil väčšiu časť existencie Atlantídy a dokonca bol 16 000 rokov aj kráľom Atlantídy. Vtedy ho volali Chiquetet Arlich Vomalites. V skutočnosti sa volal Arlich Vomalites a Chiquetet bol titul znamenajúci „hľadač múdrosti“, pretože on skutočne chcel byť ako múdrosť. Po potopení Atlantídy (podrobne budeme o tejto téme hovoriť neskôr), Arlich Vomalites a iné vyspelé bytosti museli čakať na obnovenie civilizácie približne 6 000 rokov.

Keď sa začal prebúdzať do života Egypt, vystúpil do popredia a nazval sa Thoth. Toto meno si zachoval počas existencie Egypta. Po zániku Egypta práve Thoth priviedol k životu ďalšiu významnú kultúru, ktorou bolo Grécko. Naše dejepisné knihy píšu, že otcom Egypta bol Pytagoras a že z pytagorovej školy (a vďaka nej) sa vyvinulo Grécko a z Grécka vyšla naša súčasná civilizácia. Pytagoras vo svojich spisoch spomína, že ho Thoth chytil za ruku, zaviedol ho pod Veľkú pyramídu a naučil ho celú geometriu a podstatu Reality. Po zrode Grécka, Pytagorovou zásluhou, vstúpil Thoth do tejto kultúry v rovnakom tele, ktoré mal od dôb Atlantídy a dal si meno Hermes. A tak ako je napísané, Arlich Vomalites, Thoth a Hermes sú tá istá osoba. Je tento príbeh pravdivý? Prečítajte si Smaragdové dosky4 (angl.: The Emerald Tablets), ktoré napísal Hermes pred 2 000 rokmi. (http://www.cez-okno.net/smaragdove-dosky, pozn. red.)

Odvtedy mal veľa iných mien, ale ja ho predsa len volám Thoth. Do môjho života sa vrátil v roku 1984 a pracoval so mnou takmer každý deň až do roku 1991. Prichádzal a trávil so mnou každý deň štyri až osem hodín výučbou rôznych vecí. Od neho pochádza prevažná časť informácií, s ktorými sa s vami podelím i keď korelujú s inými informáciami a potvrdzuje ich veľa iných učiteľov.

Od neho pochádza predovšetkým história sveta. Viete o tom, že keď bol v Egypte, kde ho volali Pisár, zapisoval všetko čo sa stalo. Bol na to dokonalým človekom. Nie je to tak? Bol stále živý a tak ako pisár len sedel a pozoroval ako plynie život. Bol dobrý nestranný pozorovateľ, pretože to bola hlavná časť jeho pochopenia múdrosti. Málokedy rozprával alebo konal, okrem toho keď vedel, že je to boží príkaz. Thoth napokon objavil spôsob ako opustiť Zem. Odišiel na inú planétu, na ktorej bol život a len tam sedel a pozoroval. Nikdy nezasahoval. Nepovedal ani jedno slovo. Bol absolútne ticho a možno sto rokov na každej planéte iba pozoroval – aby pochopil ako žijú svoje životy, aby nadobudol múdrosť a aby pochopil. Potom sa presunul niekde inde a pozoroval.

Dohromady bol Thoth preč zo Zeme asi 2000 rokov, pričom študoval iné formy života. Ale považoval sa za pozemšťana. Ale pravdaže, počas hry života sme my všetci prišli odinakiaľ – skôr, alebo neskôr. Zem nie je až taká stará. Má len asi päť miliárd rokov, avšak duch je večný. Vždy bol a vždy bude. Vždy ste existovali a navždy budete existovať. Duch nemôže zomrieť a akékoľvek iné pochopenie je púhou ilúziou. Ale Thoth sa považuje za pozemšťana, pretože tu urobil prvý krok, ktorý ho priviedol k nesmrteľnosti.

Obr. 1-14. Thothova manželka Šesat

Toto je Thothova manželka Šesat. Je to obzvlášť výnimočná osoba – v niektorých ohľadoch aspoň tak výnimočná ako Thoth, ak nie ešte viac. Bola prvou osobou, ktorá ma vedome priviedla na Zem, čo bolo zhruba 1500 rokov pred Kristom. Nebol som tu fyzicky, ale vytvorili sme vedomé spojenie naprieč dimenziami. Spojila sa so mnou kvôli problémom, ktoré mali Egypťania vo svojej krajine a ktoré podľa nej v konečnom dôsledku mohli ovplyvniť celý svet. Veľmi tesne sme spolupracovali. Aj keď tu už nie je, stále k nej cítim hlbokú lásku a naozaj tesné spojenie. Nie je tu ani Thoth. V roku 1991 spolu opustili túto oktávu vesmírov a vykročili do celkom iného spôsobu prežívania života. Ako uvidíte, tak ich činy sú pre nás dôležité.

V roku 1984 sa Thoth vrátil do môjho života. Bolo to dvanásť rokov po mojom prvom stretnutí s ním pri meditácii s mojím učiteľom alchýmie. Prvé čo spravil bolo, že ma previedol jedným zasvätením v Egypte. Nechal ma precestovať celý Egypt, urobiť určité obrady a prijať zasvätenia v istých chrámoch. Bol som vyzvaný aby som vošiel do určitého priestoru pod Veľkou pyramídou, opakoval dlhé frázy v pôvodnom atlantskom jazyku a dosiahol stav vedomia v ktorom bolo moje telo iba svetlom. Rozpoviem vám tento príbeh keď bude na to čas. Sľubujem.

4 Smaragdové dosky Thotha Atlantského sú k dispozícii na http://www.cez-okno.net/smaragdove-dosky

Drunvalo Melchizedek

Pradávne tajomstvo Kvetu Života

Vydalo vydavateľstvo Clear Light Trust, 2000

Preklad: Alberian, 2008

Zdroj: http://ee.dunres.sk/


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Thoth Atlantský
http://www.cez-okno.net/thoth-atlantsky

január 17, 2013 18:31 popoludní

 

 

Top