Obrázok používateľa CEZ OKNO
Egyptské hieroglyfy - Nový Južný Wales, Austrália!

100 km severne od Sydney, existuje v pokojnom prostredí National Park Forest asi 300 starovekých hieroglyfov, vyrezaných v miestnom pieskovci. Rezby sa nachádzajú medzi dvomi plochými pieskovcovými stenami, asi 4 m vysokými a s chodníkom medzi nimi širokým niečo málo vyše 1 m. Miesto je dobre ukryté, prístupné cez malý sklz ponad či popod priepasť. Pozorovanie tajomných rezieb je zaznamenané už od roku 1900.

Počas mnohých rokov bola spochybnená autenticita kontroverzného miesta. Mnohí ho označili ako podvrh, žart riadený skupinou študentov univerzity NSW (Nový Južný Wales). Niektorí tvrdia, že hieroglyfy vyrezali (ex-kopáči?) z druhej sv. vojny, ktorí sa vrátili domov zo služby v Egypte. Glyfy sú skryté v kroví a sú prístupné len cez malý skalný žľab vo vzdialenosti viac ako jeden km od vchodu do parku. Symboly sú vytesané do pieskovca až do výšky 4,5 m. Ak by to boli moderné falzifikáty, znamenalo by to prenos rebríka či lešenia cez buš a vmanévrovanie cez malý vchod skalného rázu.Aj keď mnohí bádatelia a skeptici tvrdili, že piktogramy sú falzifikáty, unikla im skutočnosť, že väčšina egyptológov je školená čítať hieroglyfy zo stredného a neskoršieho obdobia starovekého Egypta. Klasické egyptské slovníky obsahujú egyptčinu zo stredného obdobia. Len veľmi málo ľudí na svete vie čítať a preložiť staršie symboly. Veľa symbolov sa zdá byť zmesou neskorého, stredného a skorého dynastického obdobia, pričom niektoré z nich sú v prastarom archaickom štýle. Podobnosti so starovekými symbolmi sa nachádzajú po celom svete. Mnohé z nich sú taktiež označované za neautentické, ale synchronicita zodpovedajúcich symbolov v rôznych kútoch sveta naznačuje, ze by stáli za hlbšie prebádanie. Mnohé z nich sú dobre známe staroveké štýly, ktoré obsahujú maďarské runové písmo, paleo sanskrit, fénické, sýrske, sumerské, staroveké grécke, mayské a štýly z údolia Indu; aby sme menovali aspoň niektoré.

Ray Johnson, ktorý prekladal veľmi staré texty pre Káhirské múzeum starožitností, strávil niekoľko rokov skúmaním priestoru, a uspel v zdokumentovaní a preklade oboch stien. Podľa neho hieroglyfy rozprávajú príbeh o prvých egyptských bádateľoch zranených a zablúdených v starovekej Austrálii. Jeho preklad rozpráva príbeh o tragickej výprave, pri ktorej nešťastne zahynul vodca expedície - pán Nefer-Ti-Ru (syn Chufua) a o jeho tradičnej pohrebnej hrobke v okolí.

Na stene sa nachádzajú 3 kartuše, ktoré obsahujú meno RA DŽEDEF, panujúceho Kráľa Horného a Dolného Egypta, syna CHUFU, ktorý je synom SNOFERU. Vodca expedície je popisovaný ako kráľovský syn NEFER-TI-RU, ktorý smútil počas dlhej cesty za domovom. Ak by to bola pravda, vek hieroglyfov by bol približne 4000 rokov.

Austrália je krajina s nedávnou imigračnou históriou Európanov. Tradiční obyvatelia tejto krajiny zachovávajú vedomosti siahajúce viac ako 50.000 rokov do minulosti, zahŕňajúc rozsiahlu históriu a správu Austrálie. Žiaľ, tak na väčšine územia (najmä na východnom pobreží), veľa starých vedomostí bolo stratených len počas 200 rokov kolonizácie. Od príchodu kapitána Cooka, prebiehala systematická genocída, počas ktorej boli vyhladené celé kmene. Menšina, ktorá prežila bola odvlečená do misijných táborov, v mnohých prípadoch boli deti odobraté od svojich rodín. Takto bol zastavený tok dávnej múdrosti, ktorý bol po tisíce rokov odovzdávaný ústne vrámci rodiny. To je žiaľ aj prípad kmeňa Darkindžung v danej oblasti (Centrálne pobrežie).

Moja priateľka, mentorka a rešpektovaná zasvätená staršia z tejto oblasti, Teta Beve mi povedala, že glyfy sú absolútne autentické, hoci nepochádzajú od Aborigincov, a ich obsah či znalosti tých, ktorí ich vyrezali sú neznáme a stratené v čase jej starovekých predkov.

Na jej výstave „Úvod do komunity Darkindžung - zostaň silný“, ktorá sa konala Gosfordskej miestnej galérii v r. 2003, docent Nerida Blair poznamenal: „Je to príbeh videný v krajine, ktorou sme obklopení. História je o nájdení hlasov z mnohých rôznych perspektív a identifikovaní vrstiev.“

Viď (EN): http://www.bouddigallery.com.au/home/local-indigenous-history/
http://paulbuddehistory.com/bucketty/the-darkinjung/

-pokračovanie-

Sonya van Gelder, 23. júl 2014

http://www.ancientwisdomoftheancestors.com/kariong-glyphs

Preklad: Žaneta

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Seriál: Viac dôkazov o prítomnosti Egypťanov a Plejáďanov v Austrálii
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-viac-dokazov-o-pritomnosti-egypta...

Seriál: Prepísanie austrálskej histórie - Spojenie s Egyptom!
http://www.cez-okno.net/serial-prepisanie-australskej-historie-spojenie-...

VIDEO: Steven Strong: Starovekí Egypťania v Austrálii (?!)
http://www.cez-okno.net/clanok/archeologia/steven-strong-staroveki-egypt...


Sekcie: 
august 10, 2014 23:04 popoludní

 

 

Top