Obrázok používateľa CEZ OKNO
Egyptské hieroglyfy - Nový Južný Wales, Austrália! 2

Je možné, že sa Egypťania plavili po mori dávno pred Columbom? Mylná predstava, že ľudia v dobe Columba verili na plochú zem, bola uvedená britskou Historical Society ako druhá najčastejšia chyba v histórii. Mnoho starovekých máp bolo zverejnených pomocou moderného internetu a sociálnych sietí. Je už dobre známy fakt, že holandský prieskumník Abel Tasman plával k naším brehom (k Austrálii, pozn. red.) viac ako storočie pred Cookom. To je významný dôkaz, že starí morskí cestovatelia vedeli o Veľkej južnej zemi.

Prvé záznamy o európskych námorníkoch plaviacich sa do austrálskych vôd sa objavujú okolo r. 1606 a zahrňujú pozorovania krajiny známej ako Terra Australis Incognita (Nepoznaná južná zem). Prvá loď a posádka, ktorá zmapovala austrálske pobrežia a stretla Aborigincov bola známa ako Duyfken, ktorej kapitánom bol Holanďan Willem Janszoon.

Existujú náznaky, že Egypťania obývali Južnú zem pred tisíckami rokov. Sumerské a Mayské opisy stratenej krajiny v oceáne hovoria o jej nájdení. Na Crateho mape sveta je Austrália pomenovaná ako „Antoecie“ ako je to aj na gréckej mape od Eratostena z roku 239 p.n.l.

Pred časom nazývali Egypťania krajinu Punt Ta Netjer, čo znamená "Božia krajina". To môže poukazovať na fakt, že sa krajina nachádzala v regióne Boha Slnka – čiže v smere východu slnka, či na východ od Egypta. Súčasťou tejto východnej oblasti je zdroj produktov používaných v chrámoch, napríklad pozoruhodne najviac používané kadidlo.

Vykopávky starovekej egyptskej lodenice objavili pozostatky najstarších svetových námorných lodí. Štyri tisíc rokov staré trámy boli nájdené vedľa rovnako starých nákladných boxov, kotiev, lán a iných námorných materiálov rovnako starých ako to, čo archeológovia nazývajú akýmsi starovekým vojenským administratívnym strediskom. Masívny komplex, ktorý sa nachádza vo Wadi Gawasis, v malom púštnom útese na pobreží Červeného mora, blízko moderného mesta Port Safaga. Hieroglyfy spísané na niektorých nákladných boxoch ukazujú, že mnohí prišli z jediného miesta pôvodu: takmer mýtického mesta Punt.
Heather Whipps, Live Science

Reliéf v chráme ženského faraóna Hatšepsut v Luxore, datovaného približne do roku 1480 p.n.l. ukazuje obchodnú loď na obchodnej výprave. Scény vytesané na stenách starovekého egyptského chrámu v Der el-Bahrí hovorí o pozoruhodnej morskej výprave. Flotila nákladných lodí nesúcich exotické rastliny, živočíchy, drahé kadidlo sa preplaví cez vysoké vlny na ceste z tajomnej krajiny, známej ako Punt - "Božia krajina."

Najstaršie známe kontakty do druhej polovice Starej ríše, to ale neznamená, že neexistovali staršie kontakty. Očividne Egypťania vždy poznali cestu do Puntu a to aj po piatich storočiach bez kontaktu medzi 12. a 18. dynastiou (http://www.ancient-egypt.org/).

Austrália je veľmi stará krajina, veľmi veľká a izolovaná od všetkých ostatných krajín vodou, hoci pred tisícročiami to tak byť nemuselo. Existujú domnienky, že medzi Austráliou a Áziou existoval akýsi most. Taktiež má Austrália mnoho zlata a minerálov. Ak by aj nebola Puntom, existuje dobrý dôvod veriť, že sa Punt navštevovaný Egypťanmi nachádzal kdesi v Pacifiku. Ak je to tak, nie je pochýb o tom, že starovekí námorníci mali mapy dávnych pevnín Pacifiku.

Je možné, že táto konkrétna cesta bola vykonaná po ukončení ciest v dôsledku pevninských zmien a to s námorníkmi, ktorí vedeli o starovekej zemi, ale staré mapy sa ukázali ako nie najlepšou navigáciou?

Sinim bol staroveký názov pre tajomný južný kontinent spomenutý v Starom zákone. Fénický názov bol Ofir „Veľká južná krajina zlata“, ktoré v nej bolo získavané a použité na stavbu Šalamúnovho chrámu. Egypťania ju volali "Krajina Punt".

(1. kniha Kráľov 9:26-28) (26) Kráľ Šalamún vybudoval loďstvo v Ecjón-Geberi, ktorý je pri Élate na pobreží Červeného mora v Edómsku. (27) Chíram vyslal na lode svojich služobníkov, skúsených námorníkov, so služobníkmi Šalamúnovými. (28) Plavili sa do Ofiru, odkiaľ priviezli štyristodvadsať talentov zlata a odovzdali ho kráľovi Šalamúnovi.

-pokračovanie-

Sonya van Gelder, 23. júl 2014

http://www.ancientwisdomoftheancestors.com/kariong-glyphs

Preklad: Žaneta

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Seriál: Viac dôkazov o prítomnosti Egypťanov a Plejáďanov v Austrálii
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-viac-dokazov-o-pritomnosti-egypta...

Seriál: Prepísanie austrálskej histórie - Spojenie s Egyptom!
http://www.cez-okno.net/serial-prepisanie-australskej-historie-spojenie-...

VIDEO: Steven Strong: Starovekí Egypťania v Austrálii (?!)
http://www.cez-okno.net/clanok/archeologia/steven-strong-staroveki-egypt...


Sekcie: 
august 15, 2014 22:07 popoludní

 

 

Top