Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čína skladuje desítky tisíc tun vzácných minerálů

NaturalNews | Chytré telefony s dotykovým displejem, laptopy, televize s plochou obrazovkou, autobaterie hybridních automobilů, části vozidla, větrné turbíny – tyto a mnoho dalších high-tech produktů vyžadují některé vzácné minerály, aby fungovaly. A podle posledních zpráv Čína, světový lídr v oblasti trhu vzácných minerálů, hromadí desítky tisíc tun těchto vysoce vyhledávaných zdrojů ve svých strategických rezervách za účelem kontroly globální nabídky.

The Wall Street Journal uvádí, že čínští vládní úředníci se snaží získat větší kontrolu trhu vzácných minerálů, kde je vidět mnoho nových hráčů přicházejících na scénu jak roste poptávka a nabídka se snižuje. Přestože Čína v současné době kontroluje zhruba 95 procent celosvětového obchodu s 17 vzácnými minerály, které tvoří trh, její skutečná zásoba v zemi se skládá pouze z 36 procent světových zásob.

Zatímco jiné národy, jako je Austrálie, která se zásobami vzácných minerálů začíná vstupovat na trh s vlastní těžební činností, čínská vláda konsoliduje průmysl výkupem dolů vzácných minerálů, snižováním vývozních kvót a zvyšováním vývozního cla, což způsobí zvýšení cen a dá Číně strategickou výhodu. Jinými slovy, Čína plánuje ovládnout celou globální nabídku vzácných minerálů a eliminovat konkurenci.

Ale pokud Čína uspěje a bude ovládat trh vzácných minerálů, celosvětová nabídka, alespoň pokud jde o čínský vývoz, by mohla být eliminována do roku 2012. Podle nedávné zprávy Čína plánuje jednoduše zastavit vývoz těchto cenných kovů v roce 2012, krok, který paralyzuje moderní technologie používané v mnoha zemích po celém světě, včetně USA.

Od té doby co vzácné minerály obsahují unikátní elektromagnetické a vodivé vlastnosti nenalezené v jiných prvcích, jsou velmi cenné a zcela zásadní pro fungování dnešních moderních technologií, včetně mnoha „zelených“ technologií, jako jsou solární panely a větrné turbíny.

Překlad článku "China stockpiles tens of thousands of tons of rare earth minerals"

http://www.naturalnews.com/031328_rare_earth_metals_China.html

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/

február 14, 2011 23:59 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Free Pub
  Free Pubfebruár 15, 2011 16:59 popoludní

  Komentár: 

  Zdravim, diky za sdileni meho prekladu, aspon se to dostane mezi vetsi pocet lidi! :)

 2. Obrázok používateľa admin
  adminfebruár 15, 2011 18:17 popoludní

  Komentár: 

  Kvalitné články našim čitateľom predstavíme veľmi radi ;)

 

 

Top