Obrázok používateľa CEZ OKNO
Globálne otepľovanie alebo globálne ochladzovanie?

Prezident Obama prišiel na zasadnutí OSN s melodramatickou výzvou prijať dramatické globálne opatrenia v súvislosti s "hrozbou zmeny podnebia", ako dnes populárnejšie nazývajú globálne otepľovanie - čo je teória, že emisie kysličníka uhličitého z áut, tepelných elektrární a iných zdrojov spôsobujú globálne otepľovanie takých rozmerov, že ľadové pokrývky na póloch sa nezastaviteľne púšťajú a hrozia zaplavením štvrtiny alebo i väčšej časti zemského povrchu. Ale dramatické scenário pána Obamu má jednu veľkú chybu: vedecky je absolútne nesprávne. Ľadová pokrývka na póloch sa od roku 2007 zväčšuje, nie zmenšuje a Zem sa ochladzuje, niežeby sa otepľovala. Akoby nestačil strach zo smrti v dôsledku fiktívnej prasacej chrípky, strašné historky z takých svetových médií ako BBC alebo CNN o púšťajúcich sa ľadovcoch sú dosť dramatické na to, aby kvôli tomu človek nemohol spať.

Generálny tajomník OSN Ban Ki-Mun nedávno, stojac na arktickom tekutom ľade tvrdil, že kysličník uhličitý, vyrábaný človekom, je príčinou, že každý rok sa rozpustí "100 miliárd ton" polárneho ľadu, takže o 30 rokov už bude Arktída úplne "bez ľadu". Jedna z organizácií (WWF) povedala, že arktický ľad sa rozpúšťa tak rýchlo, že každých osem rokov morská hladina stúpne o 1,2 metra, čo bude mať za následok "záplavy, postihujúce štvrtinu sveta". No teda! To skutočne naháňa strach. Dovidenia Hamburg, New York, Amsterdam...

Video klip Ban Ki-Muna veľmi opatrne zorchestrovali. Ale nepovedalo sa, že jeho loď mohla priplávať len do vzdialenosti asi 700 míľ od severného pólu, pretože im v tom bránil ľad. Ani to, že ten snímok sa nakrútil v lete, kedy sa arktický ľad vždy rozpúšťa, než začiatkom septembra začne opäť zamŕzať. Realita o arktickom ľade je trochu odlišná. I keď každé leto sa rozpustí okolo 10 miliónov km štvorcových ľadu, v septembri začína opäť zamŕzať. Jeho rozloha je teraz o 500 000 väčšia, než v tom istom čase vlani a vlani bola o 500 000 väčšia, než rok predtým, v septembri 2007, kedy ho bolo najmenej (viď Cryosphere Today of the University of Illinois na adrese: http://arctic.atmos.uiuc.edu/cryosphere/).

Do budúceho apríla, po mesiacoch tmy, bude mať opäť rozlohu do 14 miliónov km štvorcových alebo možno i viac. Ako poznamenáva britský vedecký autor Christopher Booker, "aj keby sa rozpustil všetok morský ľad, nezvýšilo by to morskú hladinu viac, než kocka ľadu v pohári džinu s tonikom." Súčasnú propagandu strachu z globálneho otepľovania roznecujú politici a špeciálne záujmy ako Goldman Sachs a iné finančné firmy Wall Streetu, ktoré sa chystajú nahrabať miliardy na obchode s finančnými budúcnosťami nového uhličitého úveru. Tie teraz vyvíjajú snahu nastrašiť svet a vohnať ho do zmluvy na decembrovom sumite o globálnom otepľovaní, nasledujúcom po kjótskej zmluve o zredukovaní emisií kysličníka uhličitého. Odhaduje sa, že zákon o globálnom otepľovaní, ktorý podporuje Barack Obama a jeho patróni z Wall Street a ktorý schválil kongres, ale nie konzervatívnejší senát, bude stáť amerických daňových poplatníkov okolo 10 biliónov dolárov.

Vo Švédsku uverejnená nová štúdia (vypracoval Haakan Grudd z univerzity v Štockholme) potvrdzuje, že súčasná Arktída nie je teplejšia, než bola v predchádzajúcich historických obdobiach pred mnohými stáročiami, kedy sa ešte nepoužívali tepelné elektrárne alebo autá. Grudd v štúdii dochádza k záveru: "Koniec 20. storočia nebol významnejšie teplejší, aby to mohol byť rekord: obdobia okolo rokov 750, 1000, 1400 a 1750 bolo rovnako teplé alebo i teplejšie. Asi 200-ročné obdobie okolo roku 1000 bolo oveľa teplejšie, než obdobie koncom 20. storočia a toto potvrdzujú aj iné miestne a oblastné paleoklimatické údaje (viď bližšie informácie o štúdii v pôvodnom článku). Jednoducho povedané, pred tisícimi rokmi bola Zem teplejšia, než dnes. A nemáme žiadny záznam o tom, že by vtedy boli vypúšťali do ovzdušia mračná kysličníka uhličitého SUV-s alebo tepelné elektrárne.

Jediný problém s takýmito serióznymi štúdiami je ten, že hlavný mediálny prúd ich totálne ignoruje a radšej uprednostňuje dramatické, strašidelné historky, aké teraz prezentoval Barack Obama v prejave na pôde OSN alebo generálny tajomník OSN Ban Ki-Mun v zinscenovanom dramatickom videoklipe v Arktíde.

Globálne otepľovanie ako nové náboženstvo je jedna vec, ale malo by nám byť jasné, že jeho veľkňazmi sú tí istí bohovia mamonu, ktorí nám pred pár rokmi hovorili o hrozbe vyčerpania ropných zásob na planéte a ktorí sú autormi vytratenia sa biliónov dolárov vo finančnej kríze, známeho ako zabezpečovanie aktív. Realitou je, že globálne otepľovanie, podobne ako hrozba vyčerpania ropných zásob a iné strach naháňajúce historky, to nie je nič iné, než ďalší pokus mocných, zákonmi zabezpečovaných záujmov presvedčiť svet obetovať sa, aby oni mohli mať aj naďalej kontrolu nad udalosťami na tejto planéte. To je len zľahka zakrývaný pokus zneužívať podnebie na maltuziánske zníženie životných štandardov pre väčšinu sveta, zatiaľ čo malá elita nadobudne ešte väčšiu moc.
(ukážka z článku)
F. William Engdahl, autor knihy "Full Spectrum Dominance: Totalitarian Democracy in the New World Order"
Rense: "Global Warming Or Global Freezing?"
http://www.rense.com/general87/globalf.htm

FILM "Veľký podvod s globálním oteplováním" nájdete na tejto adrese.

Viď takisto:
JTCoyoté: "Scientific Siege Against UN-IPCC Farce Revealed"
http://www.infowars.com/scientific-siege-against-un-ipcc-farce-revealed

Petition Project:
http://www.petitionproject.org/review_article.php
http://www.petitionproject.org/gw_article/Review_Article_HTML.php

Zdroj: protiprudu.info

Sekcie: 
september 29, 2009 08:53 dopoludnia

 

 

Top