Obrázok používateľa CEZ OKNO
Golfský prúd NESPOMAĽUJE!

Aktivisti nemali pravdu ani v prípade Golfského prúdu. Dav aktivistov upozorňujúcich na globálne otepľovanie dostal ďalšiu studenú sprchu. Vedci z laboratória pre výskum prúdových pohonov NASA (JPL) počas pozorovania v rokoch 2002 až 2009 nezaznamenali žiadny, opakujem, ŽIADNY rozoznateľný dlhodobý trend v hlavných oceánskych prúdoch, ktoré ovplyvňujú počasie vo svete.

Prostredníctvom údajov zozbieraných satelitnými výškomermi a plávajúcimi sondami na meranie teploty vody sa Joshovi Willisovi z JPL vo svojom článku v Geophysical Research Letters podarilo spochybniť počítačmi generované čísla, tak vehementne používané už v súčasnosti zdiskreditovaným Climatic Research Unit na University of East Anglia a Medzinárodným panelom OSN pre klimatické zmeny, ktoré sa pokúšajú prinútiť vyspelé krajiny opustiť v mene globálneho otepľovania všetko to, čo ich vyspelými urobilo. Zistenia JPL potvrdil aj profesor Harry Bryden z britského Národného centra oceánografie, ktorý poznamenal, že napriek krátkodobým teplotným výkyvom vo vnútri Golfského prúdu nedošlo k dlhodobej zmene jeho prúdenia spôsobenej spomalením, ako sa predpovedalo.


Je až zarážajúce, ako sa všetky tie údajne brilantné vedecké mozgy mohli mýliť v tom, ako očakávali roztopenie himalájskych ľadovcov, v tom, ako rastúce teploty zapríčinia masívnu neúrodu v Afrike, v tom, že autá produkujú viac skleníkových plynov ako dobytok, či vôbec v tom, že zem sa otepľuje.

Barbara Hollingsworth

Washington Examiner

Zdroj: protiprudu.info

Sekcie: 
Rubriky: 
apríl 22, 2010 20:48 popoludní

 

 

Top