Obrázok používateľa CEZ OKNO
Jaderná katastrofa ve Fukušimě: bilance měsíc poté

Dnes (11. 4.) je to přesně měsíc od doby, kdy začala v Japonsku katastrofa jaderných reaktorů spojená s tsunami. Od té doby se ani zdaleka nic nezlepšilo. Ve skutečnosti je situace dramatikcky horší, protože ti, kteří jsou u vlády, zastírají rozsah jak krátkodobých, tak dlouhodobých důsledků poškození reaktoru a extrémní nebezpečí jaderné energie. Reaktor Mark 1 GE, nedbale konstruovaný, měl problémy ještě předtím, než byl vůbec postaven, a navíc je na tomto místě v Japonsku uloženo více než 650 000 tyčí vyhořelého paliva, shromáždených za více než 45 let, což dodává katastrofě další dimenzi nebezpečí. Ani zdaleka to nebude nikdy vyřešeno. Pro japonské politiky a korporátní představitele, kteří nechtějí přiznat, že ohrozili celou populaci, je důležitější zachovat si tvář než říci pravdu.

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=24224

"Katastrofický kapitalismus" těží z uměle způsobených katastrof

Od prvního dne japonská vláda hraje společnou hru se svými partnery v Americe, aby skryla skutečnou závažnost radioaktivního spadu. Před dvěma lety jsem zde napsala článek o kontaminaci, které musí čelit obyvatelé Černobylu dnes, 25 let po katastrofě. Radioaktivní následky čtyř reaktorů ve Fukušimě daleko přesáhly Černobyl. Fukušima nebyla žádnou nehodou, ani přírodní katastrofou.

Další následný otřes přišel na Japonsko dnes ráno. Měl hodnotu 7,0 Richterovy stupnice a epicentrum bylo v oblasti Fukušimy. Neznámý počet těl je dosud uvězněn v troskách po tsunami. Čtyři reaktory jsou v různých fázích zničení, a stále jsou příliš zahřáté a vysoce radioaktivní. Skutečný evakuační plán nebyl nikdy proveden. Pro Japonce je nyní dlouhodobé vystavení vysokým úrovním radiace dalším těžkým toxickým břemenem k obrovské zátěži způsobené americkými bombami, které USA spustily na Hirošimu a Nagasaki před 65 lety. Pro všechny Japonce to jistě bude hrozné utrpení. Ale protože různé radioaktivní prvky cestují s větrem nad oceány kolem celé zeměkoule, zasáhnou všechny z nás. Bude to geneticky předáno nenarozeným dětem další generace. Radioaktivní kontaminace bude dlouhodobá, takže TEPCO (majitel reaktorů) velmi pravděpodobně nebude volán k odpovědnosti za děti, které dostanou leukémii či jiné rakoviny, cukrovku, nebo se stanou neplodnými. Následky ovlivní milióny lidí.

Je tragické, že podobný scénář nadále bude působit škody mnoho let poté, co došlo k explozi ropné plošiny v Mexickém zálivu. Zločinný způsob, jakým BP zacházela s touto obrovskou katastrofou, ukazuje, jak funguje „katastrofický“ kapitalismus: přinese obrovské zisky pro majitele zařízení a účastníky, ale smutek, utrpení, ztráta zaměstnání, nemoci, smrt a ekocida (jak to nazývá Rebecca Campbellová) celé oblasti Zálivu.
(http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ropne-sialenstvo, pozn. red.)

Navíc TEPCO nadále vypouští denně více než 11 500 tun radioaktivní vody do Pacifického oceánu, což mělo být zastaveno již před dvěma dny. Toto nemělo nikdy být povoleno! Je to nesvědomité, a je to další příklad toho, jak jaderný průmysl nemá žádný skutečný způsob, jak naložit nejen s vyhořelým palivem, ale v tomto případě ani s tunami vysoce toxické vody. To nejen porušuje mezinárodní práva, ale je to extrémní zločin. http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=24224


Tato voda teď bude cestovat přes oceán k západnímu pobřeží Severní Ameriky. Bude kontaminovat celý potravní řetězec (od velkých velryb a delfínů až po veškeré druhy ryb, planktonu a mikroorganismů), a celý Pacifik bude nesmírně znečištěn. Pak voda dosáhne i kalifornských pláží, Big Sur a La Jolla. Voda bude procházet všemi svými cykly, takže se bude i vypařovat a radioaktivní vzduch bude nesen kolem celé zeměkoule. My všichni jsme ve vážném nebezpečí. A to vše nebyla žádná nehoda, ale plánovaná otrava nás všech.

Tím, že americké monitorovací systémy různých agentur jsou podle potřeby „vypnuty“ nebo nefunkční (kdo tomu věří?), nic netušící lidé na celém západním pobřeží (od Mexika po Britskou Kolumbii) budou vodit své děti plavat do radioaktivní vody. Anebo se z důvodu extrémní radioaktivity vrhnou na pláž velryby a jako obvykle vědci nebudou mít „žádné vysvětlení“ pro jejich smrt? Japonská nukleární katastrofa je co do rozsahu devastace celé planety nevídaná. Jak mnoho klamu a lží ještě sneseme?

Jaderný průmysl se nikdy nestaral o to, aby vzal v úvahu Princip pravidel bezpečnosti nebo etické hodnoty. Proč by měl, když úroveň zisku má vždycky přednost před čímkoli jiným? Naše bezpečnost či zdraví, či budoucí život na planetě, to je nezajímá. Viděla jsem to osobně, když moje celá obytná čtvrť byla svévolně zničena během roku 2003, 1 milión akrů v jižní Kalifornii bylo zničeno FIRESTORM. Nikdo nebyl volán k zodpovědnosti. Vše bylo zatajeno. My jsme byli ponecháni v ústraní, zatímco lži ze strany vlády se jen valily. V destruktivním světě „Katastrofického kapitalismu“ vítězí hrabivost, jak napsala Naomi Kleinová v knize „Šoková doktrína“.


Blížíme se k 25. výročí černobylské jaderné katastrofy, 25. dubna, a toto je další připomínka, že jaderná energie je extrémně riskantní! Průmysl z ní má po mnoho desetiletí obrovské zisky, zatímco každý živý organismus nese hlavní nápor nevýslovných škod a nemocí z tohoto vysoce toxického zdroje energie.

Je zde ještě další aspekt této katastrofy, o němž musíme kolektivně mluvit. Nesmí to zůstat skryto. Přirozené a pradávné procesy naší země byly dramaticky změněny skrytými vojenskými a vládními operacemi výroby „tektonických zbraní“, jak píše vědec Leuren Moret. (3) Výsledkem je environmentální chaos biblických proporcí, který přináší vážné škody nám všem. Četné webové články dokumentují spojení mezi právě proběhlou strašlivou japonskou nukleární katastrofou spojenou s tsunami a se zařízením HAARP na Aljašce. http://presscore.ca/2011/?p=1624

A to není jediné. Síť podobných zařízení je po celé planetě. Některá z nich jsou přenosná a cestují po oceánech (viz link níže). Za méně než rok byly již tři podobné mimořádně obrovské katastrofy. Další dvě jsou exploze ropné plošiny v Mexickém zálivu a zemětřesení na Haiti. Ani jedna událost nebyla přírodní a přirozená. Pro ty, kdo žijí v těch oblastech, to znamená každodenní tragédii. Všechny tyto události způsobily obrovský zmatek a devastaci pro nevinné civilisty po celé Zemi, přičemž průmyslové korporace a banky z nich získaly nesmírné zisky.
(http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-klimaticke-rany, pozn. red.)

Poslední víkend (7. dubna), když bylo oznámeno další zemětřesení v Japonsku, magnitudy 7,4, současně zmizely z webu údaje o HAARPu (takže je nikdo nemohl sledovat). A jak mnoho škod je zatajováno po dvou dalších vážných následných otřesech během méně než týdne? Japonská vláda už ani neoznamuje úrovně radiace.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=24263

Když se podíváme zpátky a uvědomíme si obrovskou aroganci lidstva zaměřeného na ničení a násilí (a vědí velmi málo o fungování mechanismů naší planety), které svévolně ničí počasí naší planety a její obyvatelstvo (kvůli tajným akcím, bez ohledu na možné neznámé důsledky), zdá se, že před nám leží nemožný úkol. I když součástí oněch zločinných tajných akcí je pravděpodobně depopulace planety, jde zřejmě i o jiné věci než odstranění 5 miliard lidí. Od Mexického zálivu po Japonsko se staly obrovské oblasti neobyvatelnými – i když tam stále žijí milóny lidí. Jaký další zločinný aspekt v tom je?

Je zajímavé, že minulý měsíc Evropský parlament vydal varování o HAARPu, s poznámkou, že je to „projekt, o němž veřejnost téměř vůbec nic neví, a s tím je třeba něco udělat.“ Dále dokument EU uvádí poznámky:


„Evropský parlament pokládá HAARP z důvodu jeho dalekosáhlého dopadu na životní prostředí za globální otázku a vyzývá k legálnímu, ekologickému a etickému zkoumání jeho dopadu nezávislou mezinárodní komisí, dříve než bude dále zkoumán a testován. S politováním konstatuje, že vláda USA neposlala nikoho, kdo by poskytl důkazy ve veřejném slyšení ohledně environmentálních a veřejných rizik spojených s Vysokofrekvenčním aktivním aurorálním výzkumným projekterm – HAARP, který probíhá na Aljašce. (5) http://news.exopoliticsinstitute.org/index.php/archives/1126
Bude zajímavé vidět, zda tento dokument dosáhne nějakého výsledku.

(Pokračování příště...)

Dr. Ilya Sandra Perlinghieri, 11. 4. 2011

http://aircrap.org/fukushima%E2%80%99s-nuclear-disaster-one-month-and-co...

Preklad: Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

Sekcie: 
apríl 14, 2011 13:33 popoludní

 

 

Top