Obrázok používateľa CEZ OKNO
Jak se dělá "uhrabaná" oblačnost

V kontinentální Evropě dnes byly na pořadu dne bouřky, na Britských ostrovech bylo "uhrabáno".
A našel se zajímavý satelitní snímek napovídající, jak se asi tyhle pruhy k rozrušení celistvé oblačné pokrývky vyrábějí.

Díry v mracích jsou průvodním jevem manipulací. Obyčejně bývají na satelitních animacích vidět ve dvojicích, jako by se do mraků sem tam zapíchl dvojzubec - zřejmě dvojice paprsků - která našlehá požadovanou výšku oblačnosti, řídí její směr a pomáhá jejímu přesunu. Můžeme to pozorovat vždy, když postupuje nějaká oblačnosti - pořád se v ní otevírají a zavírají dírky. Jakoby někdo nahoře držel v ruce dvojzubou vidličku a občas s ní mraky zamíchal.

Nad Velkou Británií byla dnes dobře viditelná celá řada děr, jejíž přirozený původ bude asi těžko obhajitelný... Díry jsou dobře patrné proto, že jsou na rozhraní vysoké a nízké oblačnosti (obojí umělé). Za nimi ve směru proudění (Z-V) se oblačnost rozrušuje a dělí na pruhy, takže vytváří známý vzor jako od hrábí.

Takže to vypadá, že známé varhánky nebo "streets" lze vyrobit tak, že někdo nahoře drží v ruce mnohozubou vidličku v podobě skalární nebo elektromagnetické radiace a "zapíchne" ji do požadovaného místa, odkud je třeba rozrušit oblačnost. Proto asi lze tak přesně vyplnit hrabičkovým vzorem obrysy kteréhokoliv státu. Proto asi tato rozhrabaná oblačnost stojí často na místě, a nad ní klidně probíhá jiná oblačnost.

Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

Sekcie: 
júl 05, 2010 11:47 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top