Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 12. K "uhrabané" oblačnosti a jiné

Ahoj :)
K tomuto článku: http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/vzorne-uhrabana-oblacnost-nad-c...
- Takto důsledná strukturalizace nízké oblačnosti do pravidelných vln, případně až mřížek, se dá vytvořit, podle mě, především různými elektromagnetickými pulzy, nejpravděpodobněji haarpovými systémy. A podle struktury oblačnosti v tomto případě bych řekl, že na to měly vliv i radary.

Účel tady byl zřejmě ještě zesílit rozdíl srážek v nížinách a na horách - zesílit sněžení na horách, kde se rozvlněná oblačnost více vysněžila; a nechat co nejsušeji ve většině nížin.

Jako vedlejší produkt to taky může vnikat určitě; ale spíše při manipulaci s nějakými dynamičtějšími cyklonálními systémy; včera ale byla poměrně klidná situace.

Jinak k aktuálnímu vývoji počasí: Obrovská manipulace s počasím se opět promítla do meteorologických modelů, kde se v posledních dnech lišila předpověď jednotlivých výstupů na 6-9 dní až o více jak 30°C! Prvně tam modely začaly dávat -20°C a sibiřské proudění; pak během 12h posunuly o 4 tisíce km předpokládanou arktickou výši pryč a kreslily +10°C na těch 6-9 dní; a teď se opět vrátily ke kreslení silných mrazů od Sibiře, ale opět za odlišné situace... to by se v předpovědi do 10dnů opravdu stát nemělo... Jak to nakonec bude opravdu netuším...

Pěkný den,
Snowman

P.S. Orgonet: Díky, Snowmane!
Přidávám ještě dnešní (12. 1.) uhrabané Česko a podvečerní zlatý třesk nad severní Evropou - ten má k nám určitě poslat onen mediálně slibovaný silný vítr. Musím se chechtat, jak všichni moderátoři poctivě celý den papouškují, že ten vítr může dosáhnout až 72km/h! (:-)))) Vida, jak to vědí přesně na kilometr (:-))))...


Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Súvisiace:

Seriál: Klimatické rany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-klimaticke-rany


Autori: 
Sekcie: 
január 13, 2012 21:32 popoludní

 

 

Top