Obrázok používateľa CEZ OKNO
Opět zajímavé kruhové projevy českých radarů

Děkuji čtenáři za upozornění na nové zvláštní kruhové zobrazení českých radarů, které zachytil 26. 7. 2011 ve 20:15. To mě přimělo projít si snímky, a vidím, že toto kruhové zobrazení trvající vždy 45 min. až hodinu, se od včerejšího večera několikrát poměrně pravidelně zopakovalo (čas v UTC):
26. 7.: ve 20:15 - 21:00 a 22:15 - 23:15
27. 7.: ve 4:15 - 5:00, 10:15 - 11:00, 12:15 - 13:00

Co to asi znamená? Možnosti, které mě napadají:

1. Jako obvykle vyvolávání srážek a řízení pohybu srážkové oblačnosti. Proč však ta pravidelnost?

2. Radary zachycují nějakou energii/vlnění, které je v pravidelných intervalech vysíláno (všimněte si: začátek vždy v xx.15) za nám neznámým, jistě však nikoliv lidstvu prospěšným cílem ze vzdáleného zdroje? Satelitu? Haarpu?

3. Jiná možnost, nechám na vás. Nepište mi však zase ty komické názory, že je to interference s wifinami a podobně :-)))

Podle mě je faktem, že značně ubylo chemtrailsování. Nepřetržitá chemolinka nad mou střechou má už dost dlouho frekvenci nesrovnatelně nižší, často se několik dní neobjeví vůbec. Buď jim opravdu vyschly zdroje, anebo přešli na nové technologie výroby počasí. Možná z nouze, možná proto, že vymysleli lepší. Možná se ty nové technologie zobrazují na radarech právě takto. Můžete přidat další spekulace.

P.S. A toto dělá dnes nepřetržitě Malý Javorník na Slovensku (nehlásili tam silné deště?). Aktivita, jak se zdá, je mířena zejména na Slovensko a Maďarsko, není vidět nad Rakouskem. (Druhý slovenský radar Kojšovská Hola ukazuje dnes normálně.)

Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

Sekcie: 
júl 28, 2011 19:36 popoludní
 • krát komentár

7 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Hugo
  Hugojúl 28, 2011 21:54 popoludní

  Komentár: 

  Jak se (ne)dělá počasí – radary (1. část)
  24.07.2011 Zanechte komentář Přejít na komentáře

  Články neustále uveřejňované na OrgoNetu se opakovaně zabývají takzvaným „klimaterorismem“ a manipulací s počasím. Bohužel reakcím na toto téma není ve stejném médiu dáván dostatečný prostor, takže si dovolím využít svobodné diskuze zde a seznamovat Vás postupně s pohledem na problém z té druhé strany – skeptické a vědecké.

  Nedělám to proto, abych si pěstoval vlastní fanklub nebo něco někomu vtloukal násilím do hlavy – ale proto, aby se každý zamyslel na tím, co je vlastně realita. A možná pak z neznalosti (nebo strachu z poznání) přestal napadat a urážet lidi, kteří jen dělají poctivě svou práci…

  V dnešním prvním díle si ukážeme jedno z velmi oblíbených témat, jenž má svědčit o manipulaci počasí v České republice, a to ze strany ČHMÚ – meterologické radary.

  Začneme videem z uplynulých dnů (20. – 22.7.2011), kdy ČR postihly trvalé srážky a z nich plynoucí povodně (zdroj: čtenář OrgoNetu)

  IFRAME Embed for Youtube

  Co na videu vidíme? Pásmo srážkové oblačnosti pohybující se na periferii tlakové níže, jenž přešla od JZ přes naše území a pak několik dní stagnovala nad Polskem. Srážkové pásmo se následně stočilo více severozápadně – jihovýchodním směrem, kde setrvávalo téměř 48 hodin a vypadával z něj trvalý déšť o úhrnech mezi 250 mm (Jizerské hory) až 150 mm (Krkonoše, Orlické hory a Jeseníky), který ve zmiňovaných oblastech způsobil slabší povodně.

  Ale hlavně, na radaru vidíme kruhy, jenž mají své středy na radarovými zařízeními v Brdech a na Skalkách. Tyto kruhy jsou údajně důkazem manipulace srážek za účasti ČHMÚ (mají prý srážky přitahovat nebo odpuzovat jak je třeba).

  Co ve skutečnosti stojí za tímto projevem činnosti radaru?

  Na obrázku vidíte, jak takový meteorologický radar vlastně funguje. Během 5 minut provede 12 snímání kruhového obzoru v různých elevacích (výškách). Těchto 12 řezů se pak složí do jednoho obrázku tak, jak ho známe z webu. Jak si můžete všimnout, směrem k radaru je rozestup mezi paprsky stále větší a větší, tudíž data jsou řidší. Chybějící prostor se tak doplňuje interpolací dat. A pokud se na tento řez podíváte seshora uvidíte co? Ano, soustředné kružnice.

  © 2011 Český hydrometeorologický ústav

  Na obrázku výše je chyba zpracování dat, kde jsou kružnice také pěkně vidět…

  Nabízí se zde otázka, proč pak přímo nad radarem není v datech zcela prázný prostor. Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – protože se dosahy radarů překrývají, tudíž prostor, kam nevidí jeden z radarů, pokryje ten druhý (samozřejmě je podmínkou funkčnost obou dvou).

  Tyto kružnice se objevují především v případech, že nad radarem nebo v jeho blízkosti se vyskytuje vrstavnatá srážková oblačnost (trvalý déšť) nebo slabší bouřky. Jeden z argumentů zastánců teorie o manipulaci počasí je ten, že se kruhy objevily až nyní. Není to pravda, na radarových snímcích se objevují více než 3 roky zpět a objevovaly se tam již i dříve – jen se změnila skenovací strategie radarů (méně elevací za jeden cyklus = menší pokrytí) a zvyšilo jejich rozlišení (ze 2 na 1 km).

  Shrneme-li tedy tento problém – kružnice jsou logickým důsledkem činnosti meteorologického radaru s ohledem na zvolený systém skenování. Kdyby to byl jev, který fyzicky postihuje oblačnost, pak by se musel projevovat na radarových snímcích okolních států (což se neprojevuje, když budou „kruhy“ nad Skalkami, slovenský radar Javorník v Bílých Karpatech žádné neuvidí – a naopak). Navíc vzhledem k tomu, jak se radarová data filtrují kvůli různému rušení, nebyl by problém „kruhy“ cenzurovat, pokud by měly být důkazem manipulace s počasím.

  V dalším díle se pokusím rozebrat další chyby a artefakty radarových snímů, vydávaných často az důkazy manipulace počasí (vydáme se i mimo ČR). Máte-li nějaké další témata z této oblasti (meteorologie a konspiracční teorie), můžete je navrhnout v diskuzi.

 2. Obrázok používateľa René Minír
  René Minírapríl 23, 2014 21:16 popoludní

 3. Obrázok používateľa admin
  adminjúl 29, 2011 00:09 dopoludnia

 4. Obrázok používateľa wanda
  wandajúl 29, 2011 12:50 popoludní

  Komentár: 

  Jo pochopila jsem ,ale nepochopila jsem účel toho všeho-Kdyby to dělali ti co vyrábějí deštníky nebo pláštěnky tak to by snad i fungovalo.Ale jak je vidět tak z léta není nic.Koupat se nedá úroda bude na prd,snad jen brambory.Tak proč?Nebo je nahoře něco co nemáme vidět?

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 09, 2012 17:46 popoludní

  Komentár: 

  Nevim pane , dnes krasně kruhové zaběry za meteo raduru a vy to vysvětlujete deštěm a bouřkama ! dneska bylo nebo čístě na celou čr !!! ber mráčku ! doba zobrazení na radaru 14.15 až 15.00 hod !!

  střed zaběru byl čísty tedy bez zobrazení sem tam naký zablesk z radaru střed mněl cirka prumněr 450 km podel mněřítka pak začínalo zobrazení radaru která zasahovalo až do středu polska a až do jugoslavie !

  chcete mi tvrdít že radar má za normálních okolnosti dosach až cca 1000 km ?? ne nemá!

  jediné vysvětlení je taková že nad radarem něco "parkovalo" což spusobilo že se radarove zaření odraželo do takové vzdalenosti dale pak oběkt spusoboval rotaci zobrazených mraku proti směru hodin ,šíře celého zobrazeného "dysku" tedy toho co bylo na radaru vidět bala cirka 200 km nejmín

 6. Obrázok používateľa Milan
  Milanjúl 29, 2011 08:08 dopoludnia

  Komentár: 

  Ak im fakt vyschli zdroje, tak len dúfam, že tak, ako studne na Vrútkach = NAFURT!

 7. Obrázok používateľa Anonymous
  Anonymousapríl 27, 2019 22:49 popoludní

  Komentár: 

  kružnice okolo rádiolokátora vznikajúce detekciou vrstvy oblačnosti pri vysokých eleváciách antény http://www.shmu.sk/sk/?page=1566#!

 

 

Top