Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

NaturalNews | Když Dr. Don Huber, emeritní profesor na Purdue University a mezinárodně uznávaný roslinný patolog, napsal dopis v lednu na amerického ministerstva zemědělství (USDA) tajemníkovi Tomovi Vilsackovi, varoval ho o nové záhadné nemoci objevující se především v geneticky modifikovaných (GM) plodinách, ale dopis byl ignorován.


VIDEO v angličtine nájdete na tejto adrese

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunita, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.

Dr. Huber vysvětluje ve svém dopise, že škody způsobené glyfosátem se nezdají být omezeny jen na rostliny, ale i na zvířata a lidi, kteří konzumují potraviny vystavené této chemii, a jsou potenciálně náchylí k rozvoji stejného autoimunitního onemocnění. Z tohoto důvodu Dr. Huber urgoval americké ministerstvo zemědělství, aby dále zkoumalo Roundup, stejně jako deregulaci geneticky modifikované vojtěšky.

Klíčovým faktorem objevu Dr. Hubera byl mikroskopický patogen, konkrétně převládající v GM plodinách. Patogen je běžný, vysvětlil v rozhovoru pro Food Democracy Now! (FDN), stejně tak jako ve svém dopise. Ale zřejmé oslabení imunity rostlin glyfosátem dělá tyto rostliny náchylnější k poškození škodlivými patogeny. A jako výsledek expozice jsou velká GM rostlinami obdělávaná pole mrtvá a mnoho zvířat, která se živí těmito GM rostlinami se stala neplodnýma nebo potratila.

Ale namísto naslouchání vědecky podloženým radám Dr. Hubera se americké ministerstvo zemědělství rozhodlo je ignorovat.

Překlad článku Monsanto pesticide found to infect plants with AIDS-like disease

http://www.naturalnews.com/032441_pesticide_AIDS.html

Čtěte také:

- GMO: Celosvětová koalice žádá zákaz sebevražedného osiva

- Konference OSN o biologickérozmanitosti odmítla sebevražedné GM osivo

- Impérium Monsanto

- GMO: Monsanto korumpovalo indonéské úředníky a skandál znepokojil jeho akcionáře

Oficiální český web firmy Monsanto: http://www.monsanto.cz/

Zdroj: freepub.comehere.cz

Sekcie: 
máj 21, 2011 21:37 popoludní

 

 

Top