Obrázok používateľa CEZ OKNO
Elektromobil TESLA Model S

Tak, a je to vonku! Len pár hodín pred oficiálnym odhalením verejnosti sa na internet dostali fotky novinky Tesla Model S. Sme príjemne prekvapení designom a štýlom aký tento elektromobil má. Je jednoducho nádherný a ukazuje smer, akým sa elektromobily budú v budúcnosti uberať. Už to nebudú kompromisné tvary a polovičaté riešenia, Model S je plnohodnotný sedan reprezentatívnych tvarov.

Prvé dve fotky ukazujú bočný profil a zadné partie. To, čo je na tretej fotke je interiér pred dokončením. Určite vás, tak ako nás, zaujala stredová konzola a pravdopodobne tam bude dotyková obrazovka takže klasické otočné ovládače by sme tam hľadali márne. Je to skutočne krásna kára, ktorá sa netají príbuzenstvom s luxusným sedanom Fisker Karma. Tesla Model S vyrába holandská spoločnosť Tesla Motors a spoločnosť už teraz príjma prvé rezervácie. Model S by mal byť na americkom trhu dostupný už od 49 000 USD. A teraz niečo o technike tohto unikátu. Generátor (motor) je približne veľký ako melón a poskytuje výkon okolo 200 kW! Na rozdiel od spaľovacích motorov dokáže tento elektromotor poskytnúť plný výkon v každom momente! Tesla Model S dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5.6 sekundy. Dojazd na jedno nabitie je 450 km a nabitie batérie trvá 45 minút. Prípadne môžete použiť náhradnú nabitú batériu, ktorej výmena trvá 5 minút. Podla výpočtov automobilky efektivita motora je nevídaná - na 100 km minie Tesla Model S len 1 EUR! Prvý sedan Tesla Model S bude predaný v roku 2012. Tesla už okrem iného momentálne predáva model Tesla Roadster.

Zdroj: Dôležité.sk

www.teslamotors.com


Súvisiace:

Elektromobily
http://cez-okno.net/rubrika/elektromobily


Sekcie: 
apríl 23, 2009 23:45 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Ľuboš
  Ľubošjúl 29, 2013 14:29 popoludní

  Komentár: 

  Jedná sa o neskutočne nádherné elektroauto z každého pohľadu. Technicky je zvládnuté skoro k absolútnej dokonalosti. Keď si predstavím to ticho vo vnútri vozidla pri jeho riadení a čistote v priestore okolo generátora bez mastnôt, túžim ho vlastniť čoraz viac a viac. Čo ja osobne vnímam je fakt, že nastal absolútny prielom do ochrany ovzdušia, bez smogu zo splodín po motoroch s konvečným spalovaním. Drastické zníženie exhalátov, menej respiračných chorôb.Toto auto má cenu zlata, ak sa dobuduje sieť rýchlo nabíjacích bodov po celej Európe, vyrieši sa efektívna likvidácia nefunkčných batérií bez dopadu na enviromentálne prostredie, bude stanovená prijateľná cena nových batérií pre majiteľov týchto výnimočných,( oceľových skvostov ). V neposlednom rade sa zníži na cestách množstvo havárií z dôvodu ( v y n ú t e n ý c h ) prestávok na odpočinok pre vodičov, pre
  nútené nabíjanie batérií. To vidím ako mimoriadný prínos tohto elektromobilu. Bol by som rád, ak by sa tento môj príspevok dostal do rúk vedeniu firmy TESLA, ako ocenenie ich prínosu v pre automobilizmus.

 2. Obrázok používateľa Lubo
  Luboseptember 14, 2013 08:50 dopoludnia

  Komentár: 

  Čistá formulácia v komentáre pána Ľuboša je doslova a písmena do ( dovidenia ) ! Jeho jasný myšlienkový pochod daný kultivovaným spôsobom na papier sa veľmi dobre číta. Čo sa týka vlastného elektromobilu TESLA S je to neví-dané a nekresťansky nádherné vozidlo. Američania po dlhých rokoch dokázali automobilovému svetu, že majú medzi sebou nadaných a schopných kreatívných inžinierov a dizajnérov, ktorým nerobí problém vykúzliť oceľovú nádheru na štyroch kolách európskeho strihu.

 

 

Top