Obrázok používateľa CEZ OKNO
Erdogan Ercivan: Patenty egyptských faraónov IV. – PODZEMNÝ LABYRINT S TAJNÝMI KOMORAMI 2

V knihe Hermetica sa zachoval dialóg medzi božstvom Hermom Trismegistom (Thotom) a jeho žiakom Asklépiom (Imhotepom). V dialógu sa celkom otvorene hovorí o astronomických účeloch stavieb na skalnej plošine: „Nevieš, Asklépios, že Egypt je obrazom nebies a odrazom celého usporiadania nebeských záležitostí?" Teória publikovaná pred niekoľkými rokmi poskytuje prinajmenšom indície o súvislosti Sfingy so súhvezdím Leva v tej podobe, ako toto súhvezdie vyzeralo okolo r. 10 500 pred n. l. V tom roku mala byť Sfinga v deň jarnej rovnodennosti nasmerovaná presne na súhvezdie Leva. Možnosť, že Sfinga vznikla niekedy okolo r. 10 500 pred n. l., nevylučujú ani geológovia.


S požehnaním vtedajšieho prezidenta egyptskej Správy pamiatok Ibrahima Bakra mohol r. 1993 americký geológ Thomas L. Dobecki dokázať, že pod prednými labami Sfingy sa vyskytujú nejaké pravouhlé anomálie: „Pravouhlá anomália pod prednými labami Sfingy sa nachádza asi 5 m pod zemským povrchom. Má výšku 9 m a dĺžku 12 m. Tento dutý priestor vykazuje pravouhlý tvar a je dosť veľký, takže môže ísť o dielo ľudských rúk."

Aj radarové snímky podzemia, ktoré urobil Boris Said, naznačujú, že by mohlo ísť o tunel, vedúci od zadnej časti Sfingy k miestnosti, ukrývajúcej sa pod stredom cesty k Chefrenovej pyramíde. Odtiaľ chodba pokračuje ďalej a končí sa pri strednej pyramíde. Said o tom hovorí:

„R. 1995 som po ukončení prác chcel priniesť dodatočné výpovede a dôkazy o tom, že pod nami je podzemný labyrint. Okrem toho som sa venoval aj archivácii ďalšieho materiálu o vnútrajšku Veľkej pyramídy. Niekedy okolo 21. decembra 1997 som mal možnosť vstúpiť do priestoru, nachádzajúceho sa sedem metrov pod zadnou časťou Sfingy. Na tejto komore je kuriózna tá skutočnosť, že sa nachádza 1,5 m pod hladinou Nílu."

Toto miesto, o ktorom hovorí Said (›› Súvislosti Borisa Saida..., pozn. red.), je práve spomínaná slepá chodba, zvaná aj „čierna komora". Presne pod týmto miestom je „zelená" alebo „Osirisova" komora, ktorá bola tímom výskumníkov pod vedením Zahiho Hawassa preskúmaná r. 1996. V čase od júna do septembra r. 1996 sa tu využívalo zariadenie kanadskej firmy Amtex and Aerospace, vyvinuté práve na tento účel. Šlo o špeciálne rameno, na ktorom bola pripevnená kamera. Cez otvor v „slepej chodbe" sa podarilo preniknúť do tajomných komôr pod ňou. Z kamery vedci získali prvé snímky tejto umelo vytvorenej pravouhlej miestnosti, ktorá je úplne naplnená vodou. Pod vodou sa pravdepodobne nachádza nazeleno nalakovaná podlaha. Strop miestnosti by mala tvoriť klenba nesená piatimi dórskymi stĺpmi.

Jediným miestom, ktoré sa počas reštauračných prác dalo vysušiť, je komora nachádzajúca sa pod prednými labami Sfingy. Odtiaľ vedie šachta čiastočne naplnená vodou a klesajúca pod uhlom 26°. Vstup do miestnosti, do ktorej sa pozerala kamera nainštalovaná na ramene, znemožňoval blok skaly. Káhirský týždenník Al-Ahram Hebdo začiatkom r. 1999 napísal, že (›› japonskí vedci z Wasedskej univerzity, pozn. red.) v spolupráci s Egypťanmi majú v úmysle túto chodbu preskúmať pomocou robota ešte v tom istom roku. Otváranie prebehlo v úplnej tajnosti, bez dozoru verejnosti. Úplne inak to bolo r. 2002, keď Správa pamiatok dala prevŕtať záverový kameň, objavený pred 10 rokmi Rudolfom Gantenbrinkom: 17. septembra sa konal údajný „priamy prenos" do 141 krajín. Táto šou však bola všetkým iným, len nie priamym prenosom, a vzniklo po nej oveľa viac otázok, ako bolo získaných odpovedí.

Vedúci produkcie National Geographic Television and Movie Chris Sondreal veľmi zaujímavo komentoval prieskum šachty:

„Doteraz nevieme s istotou povedať, čo sa skrýva za záverovým kameňom, pretože pri vstupe kamery sme nemohli použiť ani zariadenie nakláňajúce objektív, ani zrkadlo, v ktorom by sa dala vidieť zatiaľ neviditeľná časť miestnosti. Je možné, že na druhej strane záverového kameňa sa nachádza niečo ako úchyty."

Po prechode objektívu kamery cez vývrt v záverovom kameni a cez vápencovú dosku s hrúbkou 8 cm sa objavil ďalší neopracovaný surový záverový kameň. Na prvý pohľad bolo vidieť, že je nedokončený. Vyzeralo to tak, ako keby mal niekto po opadnutí nadšenia záujem vyrobiť ďalšie tajomstvo. Touto akciou sa to určite podarilo. Bolo to niečo podobné, ako sa udialo r. 1998, keď bola Veľká pyramída uzavretá na 17 mesiacov a v jej vnútri sa konali výskumné práce s vylúčením verejnosti. Rudolf Gantenbrink vyslovil o prieskume šachty nasledujúci názor:

„Pre mňa to bolo potvrdením toho, čo som povedal už r. 1993: môže ísť len o prístup do hrobky."

O rozruch sa na záver postaral aj Zahi Hawass, ktorý 22. septembra 2002 na medzinárodnej tlačovej konferencii povedal:

„Prednedávnom sme objavili ďalší blok kameňa v severnej šachte komory kráľovien."

Tento kameň nebude odstraňovať medzinárodný vedecký tím z r. 2002, ale Egypťania. Použijú na to techniku pochádzajúcu zo Singapuru. Malo k tomu dôjsť r. 2005, stalo sa však to, čo už veľakrát predtým: nič!

Viac informácií sa dozvieme pravdepodobne až vtedy, keď aj ostatní zažijú Gantenbrinkove a Sondrealove skúsenosti. Na tomto mieste však treba konštatovať, že aj sám Rudolf Gantenbrink poskytuje verejnosti informácie len po veľmi malých dávkach (›› Velká pyramida a podvody vůči veřejnosti, pozn. red.).

-pokračovanie-

Erdogan Ercivan


KNIHU môžete zakúpiť i na tejto adrese

VŠETKY časti tohto seriálu postupne nájdete na tejto adrese


Súvisiace:

Súvislosti Borisa Saida...
http://www.cez-okno.net/clanok/sachta-podzemna-chodba-a-nasyp-4-suvislos...

TUNELY V GÍZE (SK)
http://www.kemet.sk/video/tunely-v-gize-i
http://www.kemet.sk/video/tunely-v-gize-ii
http://www.kemet.sk/video/tunely-v-gize-iii
http://www.kemet.sk/video/tunely-v-gize-iv

Egypt - Odhalenie
http://www.cez-okno.net/zakazana-egyptologia

ERDOGAN ERCIVAN Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/erdogan-ercivan-vyber


apríl 23, 2016 23:47 popoludní

 

 

Top