Obrázok používateľa CEZ OKNO
ERICH VON DÄNIKEN TURNÉ: Zeptali jste se...

1. Před několika lety Vy a Vaši kolegové jste zahájili televizní projekt „Ancient Aliens“, který si myslím, je velmi zdařilý a úspěšný. Jsem přesvědčen, že jste zahájili úvodní globální seznámení s poselstvím, které předali našim předkům vyslanci mimozemských civilizací a toto poselství se připomíná napříč celými dějinami lidstva až do dnešních dnů. Věříte, že mimozemšťané na toto poselství brzy oficiálně a demonstrativně zareagují? Já věřím, že ano a to podle jejich záměru!

Mám velkou radost, že seriál Ancient Aliens má takový úspěch u diváků všech věkových kategorií. Všiml jsem si nárůstu mladých posluchačů na mých přednáškách, kteří často říkají, že je k této tematice přivedl právě tento seriál. S tímto záměrem byl původně vytvořen. Bylo plánováno 15 dílů, ale pro velký úspěch se připravují další. Nemyslím si ovšem, že by to mělo být nějaké poselství pro mimozemskou civilizaci. To by předpokládalo, že jsme neustále tajně sledováni, a v to nevěřím. O čem jsem ale stoprocentně přesvědčen je to, že nás opět navštíví. Když zde před mnoha staletími byli, také nepozorovali lidstvo nijak tajně. Prostě přistáli, udělali zde zřejmě nějakou výzkumnou práci, něco lidstvo naučili a zase zmizeli. Ovšem před tím dali slib, že se vrátí. Není náhoda, že lidé v nejrůznějších částech světa žijí v očekávání návratu svého spasitele, ať již mu říkají mesiáš, učitel z hvězd či jinak. Toto očekávání přežilo v ústním podání celá staletí. Najdeme je u křesťanů, v židovském náboženství, u indiánských kmenů v Americe, v asijské oblasti, prostě všude. Pokud seriál Ancient Aliens lidi na tuto možnost připraví, splnil svůj účel. Děkuji Vám za Váš zájem o něj.

2. Pane von Dänikene, myslíte si, že byla Cheopsova pyramida již dostatečně prozkoumána?

Zdaleka ne! O tom, co Velká pyramida skrývá, víme jen zlomek. Přesto, že máme dnes již takové technické možnosti, abychom prozkoumali všechny prostory, aniž bychom na pyramidě napáchali nějaké škody, nikdo z egyptské správy památek nemá zájem na tom, aby byl takový průzkum důkladně proveden. Asi se zeptáte proč. Když si prostudujete staroegyptské historiky, dozvíte se, že v pyramidě byly již v době před potopou světa uloženy písemnosti a dokumenty o této době. Tedy o době před potopou světa. Egyptská společnost, jak víte, je velmi nábožensky založena a nález něčeho, co by mohlo zvrátit dosavadní představu o naší minulosti, naši představu Boha a určitě i naši představu o nás samotných, nahání hrůzu všem, kteří vládnou světu a náboženstvím. Věřím, že se dožiji doby, kdy se více otevřeme pravdě a teprve potom nám Velká pyramida vydá všechna svá tajemství.

3. Mrzí Vás, že Vás oficiální vědecké kruhy neberou vážně?

Já bych Vaši otázku poopravil. Část vědeckých kruhů mě nebere vážně. Dříve mě to mrzelo, ale pak jsem si uvědomil, že oni jsou svázáni duchem doby a že by to od vědců vyžadovalo velkou odvahu tato pouta přetrhat a veřejně připustit, že mohu mít v lecčem pravdu. Ani byste nevěřili, jak často jsem se s různými vědci setkal a oni mi v soukromí řekli, že rádi čtou mé knihy, zamýšlí se nad nimi a i když třeba nesouhlasí se vším (což já ani od nikoho nečekám), dávají jim mé závěry smysl. Dnes je čím dál více těch, kteří jsou i veřejně ochotni debatovat o možnosti mimozemského života i o možnosti mezistelárních letů. Fyzikové připouštějí, že rychlost světla nemusí být konečná, že ve vesmíru mohou platit jiné fyzikální zákony, že toho málo víme o prostoru, černých dírách, tzv. strunách apod., a proto nemůžeme vyloučit pohyb prostorem úplně jiným způsobem, než na co dnes stačí naše představivost. Jsem rád, že pomalu opouštějí stará dogmata a otevírají se novému pohledu.

Vážený pán Däniken,
otázok by som na Vás mala nespočetne veľa,ale dnes by som sa Vám chcela len poďakovať. Poďakovať za dlhé roky vašej práce, za to že ste mi otvorili oči a to už v skorom veku, keďže vaše knihy čítam už od detstva. Vaše knihy sú pre mňa neoceniteľné, písané zrozumiteľne a jasne. A môžem povedať, že ste čiastočne ovplyvnili aj moju budúcnosť. Dnes som študentkou Klasickej archeológie a Dejín staroveku a často vaše teórie dávajú väčší zmysel ako všeobecne prijaté názory avšak niektorí odborníci považujú všetko nové za neprijateľné a to je smutné. Ja sa snažím byť otvorená každej možnosti, a preto bude zo mňa zrejme zlý archeológ. Ešte raz jedno veľké ďakujem.
Dúfam, že sa k Vám moje poďakovanie dostane a ak nie aj tak prídem znova na vašu prednášku do Bratislavy.
Vaša verná čitateľka zo Slovenska

Děkujeme za krásný email. S největší radostí ho předáme panu Dänikenovi...

4. Pane Danikene, je něco, co vám v poslední době udělalo radost, třeba nějaký nový objev?

Ano. Ale nebyl to objev, byl to malý chlapeček. Svou přednášku v Německu jsem zakončil slovy, že zbývá ještě mnoho oříšků k rozlousknutí. Po přednášce za mnou přišel tento chlapeček a řekl: "Pane von Dänikene, nebojte se, až budu velký, tak za vás všechny ty zbývající oříšky rozlousknu." Měl jsem opravdu radost a pocit, že má práce nebyla nadarmo.

5. Pane Danikene, srdecne Vas zdravim a chci se zeptat, na cem prave ted pracujete.

Již nějakou dobu připravuji pětidílnou publikaci, kde jsem se rozhodl zveřejnit spoustu materiálů a fotografií, na které se v mých knihách nedostalo. Mám rozsáhlý archiv a vždy, když jsem v něm něco hledal, s lítostí jsem přemýšlel, proč jsem nepoužil tu nebo onu fotografii. Prostě na všechno nebylo místo. Tak jsem se po dohodě s mým nakladatelem rozhodl, že ty dosud nepoužité materiály vydáme jako speciální pětidílnou publikaci. Nyní mě už tlačí termín, takže se intenzivně věnuji poslednímu dílu. Je to krásná práce, protože tak znovu procházím celou svou minulostí. Samozřejmě to není jediná moje činnost. Brzy odjíždím do Brazílie, kde budu mít několik důležitých setkání, týkajících se mého výzkumu, a také 16 přednášek v 16 různých městech. Příprava na takové turné je také dost časově náročná. Hned po návratu z Brazílie mám turné po českých a slovenských městech, na což se obzvlášť těším, protože mám u vás úžasné posluchače. Všechny moc zdravím.

Zdroj: https://www.facebook.com/Erich.von.Daniken.turne


Súvisiace:

TAJEMNÝ EGYPT a jiné záhady starověku (Bratislava-Trnava-Trenčín-Olomouc-Pardubice)
http://www.cez-okno.net/event/tajemny-egypt-a-jine-zahady-staroveku-brat...

ERICH VON DÄNIKEN Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/erich-von-daniken-vyber


marec 12, 2014 23:52 popoludní

 

 

Top