Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ernst Muldašev: Existuje kamenný život?


Pod vedením známeho cestovateľa, doktora medicínskych vied, profesora ›› Ernsta Muldaševa bola dokončená druhá expedícia do južného Uralu. Počas prvej expedície v roku 2015 sa vedcom podarilo nájsť v tých končinách veľa zaujímavého: jazerá bez dna a priechody do podsvetia, kamene rastúce pod zemou a hroby obrov... V roku 2016 výskumníci dospeli k úplne senzačnému záveru, že na Zemi skutočne existovali kamenní ľudia, o ktorých hovoria staroveké legendy.


„Kamenní ľudia“, južný Ural

Ako uviedol Ernst Muldašev, dôkaz o existencii hypotetického kamenného života je už dávno známy. Mnohí počuli o takzvaných Sejdoch polostrova Kola. Sejdy predstavujú mnoho viactonových kameňov, postavených niekým na jednom alebo troch kamienkoch, ktoré sú neznámym spôsobom schopné pohybu v priestore. Muldaševova skupina videla na vlastné oči, že na jednom z vrcholov polostrova Kola, sa neočakávane objavil obrovský sejd, ktorý tam ešte pred 2-3 hodinami nebol.


Sejd, Polostrov Kola

V Kalifornii, v tzv. Údolí smrti, ľudia vidia túlavé kamene, ktoré pri pohybe zanechávajú v piesku stopu.


Blúdiace kamene, Kalifornia

Slávne idoly Veľkonočného ostrova, dosahujúce “vzrast“ 21 metrov, v skutočnosti jednoznačne “chodili“, pretože často ležia ďaleko od podstavca. Niekedy idoly “šli“ husím pochodom a spadli, keď sa od nich zjavne „odtrhla“ energia. Navyše, ako ukázala expedícia Heyerdahla, kamenné modly nemohli byť vyrobené pomocou kamennej sekery. Podľa domorodcov – rapanui, pučala hora Ran-Raraku a legendárni vtáko-ľudia prenášali idoly na podstavce a dávali im “kamenný život“.


Pučiace idoly, Veľkonočný ostrov

V Altaji a Mongolsku je tradične kameň vnímaný ako živá bytosť. Altajci dokonca hovoria: “Hora premýšľa.“ K tomu môžeme dodať, že kamenné čipy v našich mobilných telefónoch alebo počítačoch majú zrejme určitý rozum, ktorý nám umožnil vytvoriť internet. Preto si môžeme myslieť, že na Zemi existuje určitý druh kamenného života, s ktorým sa čiastočne stretávame, keď vezmeme do ruky mobilný telefón.

Baškirské legendy hovoria, že na Zemi žili zvláštni “kamenní ľudia“ – taškeše alebo tašbaš. Okrem toho sa zdá, že “kamenní ľudia“ žili v pomerne nedávnej minulosti; dokonca sú opísané prípady útoku “kamenných ľudí“ na baškirských jazdcov. V tejto súvislosti sa vedci rozhodli uskutočniť hľadanie “kamenných ľudí“ na južnom Urale, odkiaľ tieto legendy vzišli.

Bádanie viedlo k senzačným výsledkom. Boli nájdené veľmi špecifické kamene s rozmermi 2-10 metrov, ktoré majú tri nohy a zobák, zjavne nie prírodného pôvodu. Navyše, takéto kamene sú často umiestnené nad sebou, akoby jeden kameň vyliezol na svojho druha a pomocou “zobáku“ sa ho pokúšal zničiť. Vyvolalo to predpoklad, že kedysi došlo ku “kamennej vojne“, ale nejaká obrovská sila ju prekazila zastaviac “kamenný život“. Boli nájdené celé “cintoríny kamenných ľudí“. V niektorých z nich boli “kamenní ľudia“ stlačení, tvoriac vrstvy, z ktorých vystupovali nohy alebo zobáky kamenných tvorov. Ale na iných miestach sa dali vidieť sochy takmer “kamennej lásky“, miestnymi nazývané “bozkávajúce sa kamene“.

Ukázalo sa, že všetky miesta spojené s “kamenným životom“ sa nachádzajú na jednej línii pozdĺž pohoria Ural a pokračovanie tejto línie na juh vedie k tajomnej ›› Ustjurtskej plošine v Kazachstane, kde sa nachádzajú nezvyčajné pamiatky staroveku a mnohé zvláštne kamenné gule.


Kamenné gule, Ustjurtská plošina

Je tiež zaujímavé, že táto línia prechádza cez Magnetickú horu v meste Magnitogorsk. Neskutočne bohatá železná ruda tejto hory ešte pred priemyselným rozvojom, ako sa ukáže, ležala na povrchu v kusoch podobajúcich sa “kamenným ľuďom“. A Baškiri si zachovali legendy o “železných mužoch“, ktorí liezli na Magnetickú horu.

Výskum Muldaševovej skupiny nie je jednoznačný, ale vzrušuje myseľ a postupne vypovedá, že život je zložitejší, než si myslíme. Začíname sériu článkov o “kamenných ľuďoch“ južného Uralu, ako aj o ďalších tajomstvách tohto regiónu.

A čoskoro sa táto skupina vypraví na novú expedíciu na úpätí Himalájí, aby preskúmala miesto nachádzajúce sa presne na opačnej strane zemegule ako Veľkonočný ostrov, známy svojimi kamennými idolmi.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


S láskavým dovolením autora

Zdroj: http://muldashev.ru/articles/TASHKESHE_pdf/Tashkeshe_2.pdf

Preklad: Miroslava

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Exkluzívny rozhovor s profesorom Muldaševom a beseda
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivny-rozhovor-s-profesorom-muldasev...

Seriál: Knihy HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-knihy-hledani-mesta-bohu

Mýty alebo skutočnosť?
http://www.cez-okno.net/rubrika/myty-alebo-skutocnost

Seriál: Filmová fikcia alebo fakt?
http://www.cez-okno.net/serial-filmova-fikcia-alebo-fakt


október 30, 2018 23:49 popoludní

 

 

Top