Obrázok používateľa CEZ OKNO
„Existuje tisíc chorôb, ale zdravie je len jedno!“ alebo „Idem do toho!“

Dostala sa mi do rúk kniha o úplnej detoxikácii. Totálna očista? To znie vážne skvelo! Na to by som sa možno nechal nahovoriť. A spomenul som to aj kamarátovi a ten že: „jasné, čítal som tú knihu, na jar začínam“. „Tak to sa asi pridám“, hovorím na oplátku. Ono je hneď veselšie, keď v tom človek nejde sám. A čo tak osloviť i ďalších ľudí? Jar je na to ako stvorená - všetky dobroty zo sviatkov sú už za nami, viac či menej prejedení a malátni s nádejou očakávame prvé jarné lúče nového života... čo tak tomu pomôcť? Ale poriadne!
Sokol

Predhovor

Mnohí ľudia bez toho, aby si priznali vlastnú vinu a snažili sa prísť na to, kde urobili chybu, ktorá je príčinou obtiaží, chcú, aby ich liečili druhí, alebo aby sa tak stalo pomocou nejakého prístroja.
J. Osava


Keďže pomoc neprichádzala, začal som po príčinách zhoršenia môjho zdravia pátrať sám. Najskôr som čítal literatúru zameranú na ozdravenie, určenú širokej verejnosti a následne i vedeckú. Postupne som odhaľoval úžasný svet prírodných Liečivých síl. V chaose útržkovitých informácií som odhalil poriadok, zákony, ktoré je nutné dodržiavať a ktoré nemilosrdne trestajú tých, ktorí ich ignorujú.

Uvedené zákony som začal dodržiavať a súčasne som zavrhol všetko lživé a zbytočné. Taktiež som si všímal, ako sa ľudia, ktorí pri ozdravení svojho organizmu dosiahli pozoruhodné výsledky, chovajú. Tie pravidlá som časom začal odporúčať ďalším ľuďom. V priebehu bádania som narazil na rad vedeckých prác a výskumov, ktoré vysvetľovali fenomén liečenia pomocou prírodných síl.

Za posledných sto rokov sa v našom živote najviac zmenilo stravovanie. Objavilo sa množstvo rafinovaných a umelých potravín, ktoré neboli prispôsobené evolučne vytvoreným mechanizmom spracovania a využitia stravy. Ničí a opotrebúva sa predovšetkým žalúdočný a črevný trakt. Z neho sa patologický proces šíri ďalej. Jedinec so zachovalým zdravím sa preto stáva stále ojedinelejším javom. Väčšinou postačí, ak zmeníme spôsob stravovania. Organizmus sa potom rýchlo začína liečiť sám.

Len si spomeňte na staré porekadlo: „Ak ochorieš, zmeň spôsob života. Ak to nepomáha, zmeň stravovanie. V prípade, že ani to nepomôže, obráť sa na lekára a užívaj lieky.“

Majte na pamäti, že stratené zdravie vám nikto nevráti, pokiaľ sa nenaučíte pravidelne očisťovať svoj organizmus a pokiaľ sa nebudete správne stravovať. Iste, je možné vás vyliečiť, postaviť na nohy, no váš predchádzajúci spôsob života, v dôsledku ktorého vaše choroby prepukli (nánosy nahromadené v každej bunke vášho organizmu), vás znova vrhnú do pazúrov nekonečných chorôb. Tie budú ďaleko horšie a horšie. Onen začarovaný kruh dokážete roztrhnúť jedine vy sami!

Pochopte obyčajnú pravdu, že ľudský organizmus je systémom, ktorý sa dokáže obnoviť sám. Stačí, keď mu k tomu vytvoríme zodpovedajúce podmienky – teda ak sa očistíme a budeme sa správne stravovať. Len vďaka tomu sa väčšina neduhov nepozorovane vytratí sama od seba.
G. P. Malachov: Totální detoxikace, Eko-konzult Bratislava, 2002

Z češtiny preložil: Sokol

január 09, 2009 19:19 popoludní
 • krát komentár

16 krát komentár

 1. Obrázok používateľa brokoli
  brokolijanuár 12, 2009 12:18 popoludní

  Komentár: 

  Chceš sa zbaviť všetkých chorôb? Tak na nejaký čas prestaň jesť a potom jedz už len ovocie, zeleninu a orechy. Znie to čarovne jednoducho. A jednoduché pravdy čarovne fungujú. Lenže ľudia nechcú počúvať čarovne jednoduché pravdy, lebo jednoduché pravdy sa najťažšie aplikujú v každodennom živote. Znamená to totižto v každom smere nie len totálnu očistu, ale aj totálny každodenný nekompromisný boj so spoločnosťou, s okolím, s prácou, s rodinou a hlavne boj sám so sebou. Kto to už vyskúšal, ten vie o čom píšem, kto na túto cestu vykročí, ten čoskoro pochopí, aká je totálna očista ťažká, hoci je vo svojej podstate čarovne jednoduchá.

  Jesť dopoludnia iba ovocie nie je pre mňa problém už 15 rokov. Jeden deň v týždni nejesť + jeden ovocný deň v týždni, to sa mi až tak pravidelne nedarí, ale snažím sa. Ďalej mám za sebou pár trojdňových pôstov, jednu sedmičku, desiatku a jedenástku. S trojkou a prvou sedmičkou som začal pred dvomi rokmi na jar, odvtedy praktikujem pravidelný jarný a jesenný pôst. Teória v knihách je jedna vec, prax v živote zasa druhá. Až po dvoch rokoch minulú jeseň na prelome novembra a decembra som zvládol 15dňový pôst bez jedla len o čistej vode. Až tento posledný pôst nastal u mňa zlom, prebiehal relatívne kľudne, nebolo mi až tak zle, dokázal som pracovať aj keď v obmedzenom režime a hoci som už dva týždne nejedol, mal som aj energiu, aj som cítil, že môžem ísť ďalej ako na 15, že by sa dalo na 21. Z rôznych príčin som ďalej nešiel, ale už teraz sa chystám aspoň na 21. Tam kdesi za 15kou sa skrýva čosi, o čom sa veľmi nehovorí, čosi čo treba zažiť tak, ako Ježiš na púšti. Ideálny termín začiatku sa blíži, bude presne o mesiac, náhradný termín o dva mesiace. A potom vydržať čo najdlhšie len na ovocí, zelenine a orechoch. TAKŽE IDEM DO TOHO!

 2. Obrázok používateľa admin
  adminjanuár 13, 2009 15:56 popoludní

  Komentár: 

  Verím, že sa naše rady rozrastú... Ja osobne ešte s hladovkou nemám skúsenosti, ale nemám problém s urinoterapiou (v podstate 2 roky to pijem denno denne) + už dlhšie pijem len mrazenú vodu (a kvalitné čaje :), tak snáď reakcie na očistu nebudú príliš prudké. Každopádne by som to s tou "jeden deň v týždni" skúsil a potom, uvidíme, možno aj dlhšie. Yezid

 3. Obrázok používateľa brokoli
  brokolijanuár 13, 2009 20:01 popoludní

  Komentár: 

  Nie som až taký optimista čo do rozrastania našich radov. Ľudia sú ochotní urobiť čokoľvek (aj zabiť), len aby neboli hladní, tak prečo by to robili dobrovoľne. Také je uvažovanie ľudí v súčasnej dobe. Nik nemyslí na to, že ak sa dožije dôchodku, celý ho strávi v bolestiach a chodením po doktoroch, lebo svoje telo neočisťoval.

  Stačí sa pozrieť do čakárne k lekárovi, koľko je tam starých ľudí s rôznymi chorobami. Pritom väčšine týchto chorôb sa dalo/dá predísť. A koľko liekov jedia. Každý liek má aj vedľajšie účinky a ešte viac zanáša organizmus. A čo to všetko stojí. Pritom existuje najjednoduchší a najlacnejší spôsob - prestať na nejaký čas jesť - človek na tom ešte aj ušetrí a zmeniť životosprávu.

  Existujú predpovede, že o 20 rokov bude u nás umierať 40% ľudí na rakovinu a 40% na srdcovocievne príhody. Zo štvorčlennej rodiny to budú traja! A taká rakovina človeka úplne odpíše, chemoterapia a ožarovanie vycicajú všetky sily na dlhé týždne, naviac zničia imunitný systém človeka. Aj pôst človeka v mnohom obmedzí, uberie sily, ale práve naopak neskutočne podporí imunitný systém. Ľudský organizmus má v sebe zabudované všetky potrebné programy na regeneráciu, len ich treba vedieť spustiť a použiť.

  Mimochodom hlad je bežnou súčasťou prírody. Zvieratá sú bežne hladné, keď si nič nenájdu. To len my ľudia sme sa odčlenili od prírody, máme supermarkety a chladničky.

  Jednodňové pôsty v týždni sú tá najľahšia vec v očisťovaní, ale je to o pevnej vôli. Ťažké, keďže je plná chladnička. Mne sa to úplne pravidelne nedarí, ale určite ich doporučujem. A sú nevyhnutným základom, ak chce ísť človek ďalej. Treba sa pripraviť na všetky možné reakcie (myslím psychické, fyzický je len hlad). Naše telo + psychika sú veľmi prefíkané. Vymyslia všetko možné, tisíc dôvodov prečo sa najesť. Minimálny vonkajši prejav býva podráždenosť, klasická reakcia na nepohodlie, čo si samozrejme naše okolie (manželia, priatelia) všimne a je to hneď dôvod, aby sme s tými sprostosťami prestali.

 4. Obrázok používateľa admin
  adminjanuár 19, 2009 15:10 popoludní

  Komentár: 

  Nedeľný pôst len o mrazenej vode - absolútne bez problémov - pekné meditačné stavy, nijaký pálčivý pocit hladu, nijaké závrate, len občas mierne pobolievanie hlavy, bez problémov pracujem na článkoch - že som s tým nezačal už dávno! :) Yezid

 5. Obrázok používateľa brokoli
  brokolijanuár 21, 2009 11:17 dopoludnia

  Komentár: 

  Teraz už stačí zaviesť jednodňovky pravidelne v každom týždni, vo februári si vyskúšať trojdňovku a v marci by mohla byť sedmička.

 6. Obrázok používateľa admin
  adminjanuár 21, 2009 14:15 popoludní

  Komentár: 

  Akurat s tými určitými termínmi trojky a sedmičky radšej opatrne - každopádne časom plánujem ísť ďalej, uvidíme, aké budú ďalšie jednodňovky Yezid

 7. Obrázok používateľa brokoli
  brokolijanuár 22, 2009 11:30 dopoludnia

  Komentár: 

  Prvý mesiac začať s jednodňovkami, druhý mesiac si vyskúšať trojku a tretí mesiac sedmičku je bezproblémová rýchlosť, pokiaľ netrpí človek vážnymi chorobami. Jedničky a trojky sa dajú robiť bez obmedzenia v bežnom živote, človek je v pohode pri sile. Sú o psychike a pevnej vôli, stačí ich zaradiť do rytmu života ako bežnú súčasť a telo ich akceptuje. Dlhší ako trojdňový pôst je už individuálna záležitosť, každý človek naň reaguje inak, tam sa už treba pripraviť aj na niektoré obmedzenia a radšej si na prvú sedmičku vyhradiť špeciálny týždeň, v ktorom človek nebude riešiť vážne súkromné alebo pracovné povinnosti. Keď si človek vyskúša na sebe účinky, v budúcnosti už bude vediet s čím treba počítať. A hlavne ide jar, zmena energií, tradičný čas pôstov a očisťovania tela i ducha aj podľa kresťanstva. Samozrejme pri dlhšom pôste pozor na návrat k bežnému jedlu. Trojka je akýsi zlom. Niekto musí už po trojdňovom pôste riešiť návrat k jedlu špeciálnou stravou, niekto zvládne návrat po trojke bez obmedzení. Pri dlhšom ako trojdňovom pôste je už návratovka veľmi dôležitá! Vážna chyba (začať hneď ťažkým mäsitým jedlom a prejesť sa) môže znamenať aj smrť. Z minulosti sú známe prípady vyhladovaných napoleonských vojakov pri návrate z Ruska, či ruských počas II. sv. vojny, ktoré tak skončili.

  Aj vážne chorý človek môže začať s pôstami, len musí vedieť ako na to. Dokonca aj rakovina by mala byť pôstom liečiteľná, ale človek ktorý nemá skúsenosťami s pôstom nemôže ísť rovno do takéhoto pôstu. Musí vydržať nejesť aspoň 21 dní a to sa dá bezpečným spôsobom najskôr až pol roka od prvej jednodňovky. Niektorým chorým na rakovinu už tak veľa času nemusí ostať, nemusia už mať ani sily na pôst. Aj preto je rozumné začať s pôstami vopred ako prevencia a v prípade vážnej choroby je už človek predpripravený a môže ísť rovno do liečiaceho pôstu.

  Samozrejme nesmieme zabúdať na duchovnú stránku/podstatu pôstu, ktorá je možno ešte dôležitejšia, ako samotné očistenie fyzického tela. Tu sa už otvárajú človeku skryté brány a sily, o ktorých sa nehovorí, ktoré sa majú zažiť.

 8. Obrázok používateľa admin
  adminjanuár 22, 2009 14:52 popoludní

  Komentár: 

  Pokiaľ človek plánuje nejakú radikálnejšiu očistu, malo by sa to vraj točiť okolo jarnej rovnodennosti i keď určite zlatým pravidlom je načúvanie telu a jeho potrebám - veď prečo sa neprečistiť kedykoľvek počas roka? Yezid

 9. Obrázok používateľa admin
  adminmarec 04, 2009 01:52 dopoludnia

  Komentár: 

  Po štyroch jednotkách v priebehu jedného mesiaca som to skúsil s trojdňovou hladovkou len o mrazenej vode. Pravdaže to bolo iné ako jednodňovky, no nebolo to o hlade - ten som skoro vôbec necítil.

  Telo akoby "odpojilo" tráviacu sústavu, opäť ako pri jednotkách - nijaké pálčivé pocity, aj keď sa mi niektoré obľúbené jedlá pripomenuli v myšlienkach - ako prišlo tak odišlo. Veľmi zaujímavý zážitok vnútorného pokoja, trochu iný ako pri meditácii - naozaj zaujímavá skúsenosť. Myslím, že je veľkou pravdou, že kto raz k pôstu pričuchne, bude chcieť ísť ďalej. Uvidíme. Sedmička vo mne vzbudzuje rešpekt. Trojka prebiehala v pohode, druhý deň hladovky som si bol aj zaplávať, bez problémov som pracoval až na občasnú ťažobu - akoby som mal olovené nohy a pravdaže som bol celkovo spomalený. Návrat bol veľmi zaujímavý, telu akoby sa nechcelo nabehnúť na starý režim - stačilo pár súst a opäť ma to ťahalo skôr k rozjímaniu. Každopádne táto hladovka spustila silný čistiaci proces, čo sa silne prejavilo na urine.

  Prvý jarný deň a s ním začiatok detoxikačnej kúry sa blíži a môžem len odporučiť malú prípravu v podobe jedno či viacdňoviek. Aby telo malo čas sa pripraviť a prípadné reakcie na očistu neboli až také prudké. Vítam štvrtého statočného, Rasťa Kovalčíka! :)

  Yezid

 10. Obrázok používateľa Lily
  Lilymáj 04, 2010 16:31 popoludní

  Komentár: 

  Zaujal ma ten post ale som nepochopila preco prave mrazena voda... to ju ako zmrazite a odmrazite a tak pijete... alebo ako? a preco?

 11. Stránky

 

 

Top