Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lidé a energie 5. (Práce se světlem!)

Světlo pro nás představuje to, co je dobré a prospěšné na rozdíl od tmy, která je jeho opakem. Světlo je energie, jež nás posiluje, dává nám vědomí, spojuje nás se zdrojem, je to životodárná síla. Je proto dobré umět s ním pracovat (energeticky), naplňovat světlem svůj život, své tělo, svůj svět. Svět kolem nás se může zdát být temný a špatný a krutý, protože se od světla odchýlil a je nyní hodně naplněn šedými a temnými energiemi. Když bychom se podívali na fyzické tělo, všimli bychom si, že nemocná místa jsou tam, kde jsou temné oblasti v auře. A stejně je to tak i s celou společností, krajinou, planetou. I duše může mít své světlé a tmavé oblasti. Také by se dala vypozorovat souvislost mezi množstvím temných energií a náladou člověka - sklonem ke smutku, strachu, depresím apod. Nízkovibrační energie představují opak toho, co člověka povznáší. Učme se tedy vnášet světlo do svých životů a naplňovat své okolí světlem.

1) Prosvětlování těla/sebeléčení

Zaměříme se na místo v těle, kde je nějaký problém, a začneme energeticky působit: Vysíláme do toho místa světlo čisté zářivé zlatobílé barvy a prosycujeme ho touto světelnou energií. Můžeme si vypomoci rukou a přiložit ruku nad to místo a vyzařovat světlo z její dlaně. Můžeme si jen v duchu představit, jak je postižené místo prosvětlováno a pomůžeme vnášet tam energii. Nejlepší způsob je napojit se na zdroj veškeré energie, kterým pro nás může být Slunce, a představovat si proud světla stékající na určené místo v těle. Vidíme, jak se temná oblast mění ve světlou, zářivou a zdravou.

2) Prosvětlování energií

Zaměříme se na nehmotné části naší bytosti, které jsou nemocné-představované temnými skvrnami na našem éterickém těle. Vizualizujeme si je a stejným způsobem do nich přivádíme paprsky světla a pozorujeme, jak se temná místa prozařují a prociťujeme jejich uzdravování. Po dokončení léčení je celé tělo zářivé a celistvé.

3) Vytvoření ochrany

V případě nebezpečí nebo pocitu ohrožení vytvořme velký světelný štít v dostatečné vzdálenosti okolo svého těla i nehmotných těl. Představou si kolem sebe utvoříme energetický obal tvořený světlem. Bude nás obklopovat a chránit před vším temným a škodlivým jako zeď či štít. Časem zeslábne a zmizí. Pokud zdroj ohrožení je konkrétní, můžeme vytvořit mezi námi a jím světelnou stěnu/štít, který nás bude chránit před jeho účinkem.

4) Posílání lásky/světla

Člověku, kterému si přejeme pomoci, dodat sílu, ochránit ho, pomoci mu uzdravit se, můžeme poslat světelnou energii, nebo ze světelné energie kolem něj vytvořit štít. Představme si toho člověka, jakoby stál před námi. Pomůžeme si rukou a vyšleme směrem k němu proud čistého světla, které ho začne naplňovat a obalovat. Pohybem ruky můžeme jeho auru naplnit světlem, zatímco si to vizualizujeme. Po provedení tento člověk září světlem, je šťastný a má kolem sebe jasnou zlatobílou zář. Při poskytování ochrany na dálku utvoříme kolem osoby štít ve větší vzdálenosti od těla s přáním, aby ho ochraňoval před vším zlým. Vždy posíláme jen lásku-zlatobílé světlo a žádáme zdroj veškerého světla o poskytnutí energie a směrujeme ji z tohoto zdroje. Při vysílání vlastní energie ze svých zásob odebíráme svou energii, zde je potřeba být opatrný.

5) Naplňování potravin a nápojů světlem

Můžeme očistit jídlo, které se chystáme jíst a nápoje, které se chystám vypít, od škodlivých energií a naplnit je čistou zářivou energií, která bude tělu prospěšná. Opět pomocí představivosti a rukou si představujeme světelný sloup sestupující na potraviny a naplňující je světlem lásky. Potraviny je přijímají a krásně září. Temné a šedé skvrny, které na nich byly, jsou vymazány a odstraněny. Nápoje se stávají léčivými a zdravými. Možná ucítíte proud energie jako jemný pocit v ruce při provádění vizualizace.

6) Prosvětlování vztahů, situací

Pokud chcete na energetické úrovni zlepšit vztah s nějakou osobou, představte si ji před sebou. Váš vztah je představován čárou/provázkem nataženým mezi vámi dvěma. Pokud má černou barvu, vztah je nepřátelský, nešťastný. Silou své mysli změňme barvu spojení na světlou a nechme provázek vašeho vztahu rozzářit se. Tmavá energie se vytrácí, případně odplouvá pryč. Můžete vyplnit světlem i celý prostor mezi vámi dvěma. Vztah by měl mít tendenci se zlepšit.

Podobně lze prosvětlit nějakou situaci, která je nám nepříjemná, je v ní strach, úzkost, smutek, apod. Celou scenérii situace, když si ji představíme, naplníme světlem. Může to být minulá událost, představa, sen, vzpomínka, cokoliv, co se dá představit.

Zde byly představeny základní oblasti, kde se dá v dobrém využít účinků světla a zlepšit pomocí uvedených technik oblasti našeho života. Dělat se toho dá samozřejmě mnohem více, na různých úrovních. Práce se světlem je dosti bezpečná technika práce s energiemi a nemělo by zde hrozit nebezpečí. Jiné zásahy do života druhých lidí, mimo posílání lásky/světla, mohou být neoprávněnými a nezkušeným je nedoporučuji. Posílání světla je přirozená schopnost lidská a je spojena přímo s původem člověka. Po napojení lze prosvětlovat opravdu cokoliv, třeba celé krajiny, a vždy to bude pro dobrou věc.

Ladislav Zelinka, ladislavzelinka@seznam.cz

Nabízím pro zájemce možnost online výuky a konzultací přes skype. Mohu vysvětlit více o práci s energiemi a také předat své zkušenosti, případně přímo pomoci s transformací a vzestupem do vyšších úrovní.

Více o škole spirituality na:
http://www.duchovniinstitut.estranky.cz/clanky/nove----skola-spiritualit...

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

február 05, 2011 19:31 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa petr
  petrfebruár 06, 2011 12:06 popoludní

  Komentár: 

  neexistuje světlo a neexistuje tma,existuje jen něco,co někdy vypadá jako světlo a jindy jako tma....
  my jsme to něco a figurky,pachtící se po této zemi jsou jen iluze....
  nač se těmito figurkami zabývat,když se stačí probudit?
  jen z čirého potěšení ze hry
  pozdravení
  petr

 2. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoofebruár 07, 2011 14:54 popoludní

  Komentár: 

  Zbožňujem pokorných bohorovných...

  Je veľa tých, "čo už všetko vedia"...

  Ale ja mám radšej tých čo sa snažia ešte niečo dozvedieť a hlavne aj pre to Svetlo tu niečo urobiť.

  Uvoľnených týpkov, čo nepodľahli hre Máje, čo v praxi znamená, že sa vezú bez pádlovania, takých je po fórach tony.

  Ale bez práce nie sú koláče.

  A radosť z hry si treba užiť na pieskovisku s kamarátmi.

  Keď človek dospeje, mal by mať nejaké svoje dielo, aspoň dielko, skrátka niečo, čím prispeje...

  Áno, treba sa zobudiť! :)

 

 

Top