Obrázok používateľa CEZ OKNO
Poliaci sa dopátrali príčiny havárie TU-154, koniec dohadov?

beta.novoteka.ru | Poliaci vyčkávajúci na závery analýzy čiernej skrinky TU-154, v dôsledku pádu ktorého zahynul poľský prezident Lech Kaczynski, publikujú nové verzie tragédie. Ako oznamuje „Komsomoľskaja pravda“, poľské vydanie „Gazeta Vyborča“ sa domnieva, že príčinou katastrofy sa mohla stať roklina, nachádzajúca sa neďaleko pristávacej dráhy. Strž je dostatočne veľká: šírka dosahuje 300 metrov, hĺbka 60 metrov. Rozprestiera sa takmer na osi pristávacej dráhy.


Rekonštrukcia okolností leteckej katastrofy ukazuje, že TU-154 Kaczinského stratil výšku práve nad touto roklinou. Pilot ju nemohol vidieť kvôli hustej hmle a palubný výškomer hlásil posádke výšku týkajúcu sa dna rokliny. Pilot chybne pochopil údaje výškomera, prijal riešenie klesnúť, čo malo za následok, že na protiľahlom brehu rokliny jeho lietadlo zasiahlo krídlom vrcholky stromov.

Foto: © ИТАР-ТАСС

Zdroj: beta.novoteka.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

máj 03, 2010 00:57 dopoludnia
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 03, 2010 21:44 popoludní

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 04, 2010 20:22 popoludní

  Komentár: 

  Klamu nas!!! Chybaju velke casti trupu. To sa moze stat, ked lietadlo vybuchne, alebo ked zhori. Ani jedno, ani druhe sa nestalo. Na satelitnych fotkach ziadne velke stopy po poziaroch niesu.

  Na fotkach chybaju veskere pozostatky po 100 (!) ludoch: Ziadne tela, casti tiel, ziadne saty, boty, ani len casopisy... Chybaju sedadla! Malo ich tam byt okolo 150!

  Podhodene diely lietadla su skorodovane, obrastene machom!! Ako zo srotoviska! Navyse su symetricky rozrezane na velkost pohodlne transportovatelnu nakladnym autom. (...stredom kridiel...)

  http://info.kopp-verlag.de/news/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-...
  http://info.kopp-verlag.de/news/smolensk-wo-sind-die-leichen.html

 

 

Top