Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zakázaná archeológia 8. časť: Organické zlato I

Čo si pod tým máme predstaviť? Údajne sa o ňom hovorí už v starých sanskritských spisoch a v ďalších mýtoch. Stredovekí alchymisti pokladali „zlatú vodu“ za dokonalý liečebný prostriedok. Pri pravidelnom užívaní tohto elixíru života sa údajne uvoľňovala zázračná sila, ktorá dokázala oživovať a dopĺňať vyhasnutú životnú energiu. Tiež liečila všetky choroby. Narazili sme v La Mane na prameň predlžujúci život? Samozrejme sme to chceli zistiť.

Koncom novembra 2002 sa preto Klaus Dona vydal na tretiu cestu do Ekvádoru. Vzal so sebou i hydrológa Gerharda Vysokyho. Tým doplnila riaditeľka firmy Aqua-Splend´or http://www.aquasplendor.at/engl/water.html, pani Lucia Vallarino-Peetová. Prameň vody v La Mane sa nachádza v malej rokline, ku ktorej sme sa dostali pešo. Prvý dojem naše nadšenie trochu schladil. Uvideli sme totiž obyčajný betónový blok s rozmermi osem krát osem metrov. Avšak táto škaredá ohrada tu bola umiestnená na príkaz ekvádorskej vlády, inak by nebolo možné používať prameň ako zásobáreň pitnej vody. Skutočný prameň sa skrýval až za betónom. S údivom sme sa dívali na dokonale upravený vodný zdroj. Jednalo sa vlastne o múr so siedmimi vyrytými dlaňami a nespočetnými ťažko rozlúštiteľnými písomnými znakmi. Z dna studničky sa týčili dva asi 80 cm vysoké obelisky. Prameň bol pôvodne zarastený pralesom. Dnes je starostlivo udržiavaný a približne o 1,5 km nižšie je vybudované zariadenie na plnenie vody do fliaš.

Neďaleko sa nachádza jedna, trochu menšia studnička. Vtekajú do nej štyri prítoky, usporiadané presne podľa svetových strán! Guľaté kamenné koryto je zdobené geometrickými obrazcami pripomínajúcimi molekuly látok obsiahnutých vo vode. Nech už ich vytvoril hocikto, musel mať pozoruhodné chemické znalosti.

A ako je to s liečivými účinkami vody? Je možné zistiť, či naozaj obsahuje Sotomayorove „organické zlato“ a vyžaruje energiu? Gerhard Vysoky mal so sebou špeciálny prístroj a urobil s jeho pomocou na mieste niekoľko pokusov. Nahrali sme ich na video. V jednom prípade sme do prýštiacej vody vložili kus kovu. Už po pár minútach sa na ňom vytvoril tenký zlatý povlak. Zlatá voda sa teda svojim menom honosí plným právom. Rozhodli sme sa do Viedne odviezť vzorku vody z lamanského prameňa, aby sme mohli analyzovať jej energiu.

Nabrali sme celkove 16 litrov tunajšej vody a vydali sa späť do Európy. Chceli sme sa ešte zastaviť späť v Bogote, ale už pred odletom z Guayaquilu sme museli riešiť vážne problémy s colníkmi. Tí totiž nedokázali pochopiť, prečo so sebou vlečieme toľko vody. Okamžite sme sa preto stali podozrivými osobami. Odviedli nás do stráženej miestnosti, kde sa nás „ujali“ ľudia z Interpolu a armády. „Čo máte v tej batožine?“ chceli vedieť.

„Ekvádorskú minerálnu vodu!“ odpovedali sme popravde.

Uniformovaní policajti i vojaci sa tvárili nedôverčivo. „A čo ešte?“

V tej chvíli sme sa začali potiť. Čo keď nám niekto podstrčil drogy? To by sme boli hotoví. Colníci rozbalili naše veci a vyberali jednu fľašu za druhou. Keď bola von i posledná, zhlboka sme si vydýchli. Nič iné sme v kufroch nemali!

Policajtom to ale aj tak nedalo. Kufre s fľašami nechali niekoľko krát presvietiť röntgenom. Zase nič nenašli. Potom začali kamsi zúrivo telefonovať a nakoniec dorazil chemik, ktorý z jednej našej fľaše odobral vzorku. Za dvadsať minút sa vrátil. Vypukla dlhšia diskusia a batožina opäť jazdila röntgenom tam a späť. Po hodine a pol, tesne pred odletom, nás konečne prepustili a smeli sme z Ekvádoru odcestovať.

Mali sme teda šťastie, ale obávali sme sa, že podobné problémy zažijeme i v Bogote. Avšak prílet sa napodiv obišiel bez akýchkoľvek obtiaží. Tiež pri odlete do Európy sme boli odbavení úplne normálne, a tak sme už ukľudnení pristáli vo Viedni. Nemali sme nič na preclenie a zamierili sme rovno k východu. Zrazu sa pred nás postavili dvaja muži a vytiahli odznaky: „Kriminálna polícia, prosím, poďte s nami!“

„Zas tá voda!“ pomyslel som si.

- pokračovanie -

Zdroj: Zakázaná archeologie - Nevysvětlitelné záhady z dějin lidstva; Dona Klaus, Reinhard Habeck · Vydavateľstvo: Dialog www.dialog-lbc.cz, 2008

Knihu môžete zakúpiť na tejto adrese

Copyright: Jochen Kopp Verlag, Graf-Wolfegg-Str. 71, D-72108 Rottenburg, 2004
Preklad: Tomáš Kurka
Preklad z češtiny: Sokol

exkluzívne.cez.okno

Celý seriál "Zakázaná archeológia" nájdete postupne na tejto adrese.

   Svoje tipy do seriálu UTAJOVANÉ DEJINY ZEME môžete posielať na redakčný mail.

Celý seriál "Utajované dejiny Zeme" nájdete postupne na tejto adrese.

Súvisiace:

Klaus Dona
http://www.cez-okno.net/autor/klaus-dona

Rubrika: Zakázaná archeológia
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/zakazane-dejiny


máj 07, 2010 14:05 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top