KLIK

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Exkluzívny rozhovor s Davidom H. Childressom

David Hatcher Childress, pre mnohých fanúšikov skutočný Indiana Jones, je autorom a spoluautorom viac ako 20 kníh. Svet precestoval niekoľkokrát, hľadajúc dobrodružstvá a odpovede na záhady ľudskej minulosti. U nás je známy ako jedna z hlavných hviezd seriálu History Channel „Votrelci dávnoveku“.

David Hatcher Childress (1957)

www.davidhatcherchildress.com


›› english version

Narodil sa vo Francúzsku a vyrastal v horách Colorada a Montany. Davidova zvedavosť sa prebudila už v mladom veku. Navštevoval Univerzitu v Montane, kde ho štúdium orientálnej kultúry a filozofie priviedlo k práci učiteľa angličtiny na Taiwane. V roku 1976 David opustil Spojené štáty a začala dobrodružná odysea šesťročného výskumu. Počas tohto obdobia študoval dávne civilizácie Afriky, Stredného východu a Číny priamo na mieste. Navštívil vzdialené ostrovy Pacifiku a Indického oceánu, organizoval expedície do odľahlých oblastí Peru a Bolívie, a treky cez odľahlé oblasti Himalájí a ďalších častí Ázie. Jeho záujmy sú predovšetkým historické, archeologické a kryptozoologické. Je certifikovaným potápačom a zaujíma sa o podvodné archeologické nálezy.

David má široký rozsah záujmov: staroveké civilizácie a technológie, ale aj voľná energia, anti-gravitácia a UFO. Niektoré jeho knihy už boli u nás preložené (›› 1) (›› 2).

Po viac ako 30 rokoch výskumu týchto tajomných objektov, sa David objavil na TV Fox, v dvoch NBC TV špeciáloch a segmentoch pre kanály Discovery, A & E, Sci-Fi Channel, History Channel, Travel Channel a ďalšie. Pokračuje vo výskume a o objavoch informuje ľudí prostredníctvom svojho časopisu „World Explorer“ a vydavateľstva „Adventures Unlimited Press“. Ak nie je na cestách, svoj čas delí medzi domovy v Illinois a Arizone.


Sokol: Je to neuveriteľná cesta hľadania pravdy. Ako to celé začalo?

David H. Childress: V roku 1976 som opustil USA a šiel do Japonska a Taiwanu vyučovať angličtinu. Po asi 6-tich mesiacoch na Taiwane som odišiel s ďalším Američanom, s ktorým som sa učil v škole, spolu do Hongkongu, Thajska, Barmy a Kalkaty. Z Kalkaty sme cestovali vlakom k hranici s Nepálom a potom autobusom do Káthmandu. Strávil som v Nepále turistikou a horolezectvom asi 6 mesiacov a potom som cestoval cez severnú Indiu, Pakistan, Afganistan a Irán do Turecka. Potom do Sýrie, Jordánska, Izraela a nakoniec do Grécka a Egypta. A dva a pol roka som cestoval Afrikou, než som sa vrátil do Arábie a Indie.

Sokol: Ako chápať predpoklad, že v dávnej minulosti tu bol celosvetový energetický systém, zložitejší než máme dnes?

David H. Childress: Áno, verím, že tu bol celosvetový systém, ktorý existoval pred mnohými tisíckami rokov, podobný ›› Teslovmu bezdrôtovému prenosu striedavého prúdu. Tento systém používa obelisky a elektrárne – pyramídy, ktoré produkujú niečo ako mikrovlny tak, ako je uvedené v knihách ›› Christophera Dunna. Pojednávam o tom ›› vo svojich knihách: ›› „Technológia Bohov“ a ›› „Atlantída a energetický systém Bohov“.

Sokol: Atlantída, Lemúria – to sú veľké témy. Ako sú dnes prijímané teórie o nich? Zmenilo sa niečo v porovnaní s minulosťou?

David H. Childress: Postupom času si tradiční archeológovia uvedomujú a pripúšťajú, že civilizácia je oveľa staršia, než sme si mysleli. Domnievam sa, že civilizácia je staršia než staroveký Sumer, a vedie nás späť až k Atlantíde, starovekej Indii, starovekej Číne, starovekému Egyptu a ešte ďalej.

Sokol: ›› Séria „Stratené mestá a Staroveké Mystériá“ je vlastne sprievodcom cestovateľa po celom svete. Na aké miesta sa ešte chcete zamerať?

David H. Childress: Stále existuje veľa miest, ktoré stojí za to navštíviť a určite by som sa vybral do Južnej Ameriky, Juhovýchodnej Ázie, Afriky, Indie, Číny, Tibetu a vlastne kdekoľvek. Existuje toľko nádherných miest a ešte mnoho tajomstiev na objavenie.

Sokol: Ktoré z ›› „technológií Bohov“ sú pre Vás najúžasnejšie?

David H. Childress: Fascinujú ma predovšetkým megality, anti-gravitácia či levitácia a obelisky. Budovy s obrovskými blokmi žuly, bazaltu a pieskovca sú pre všetkých archeológov stále záhadou.

Sokol: ›› Krištáľové lebky - aké je ich tajomstvo?

David H. Childress: Všetky objekty z kryštálu kremeňa majú zvláštnu silu a technologické využitie. Sú druhom počítačového čipu, ktorý môže absorbovať a prenášať informáciu. A je s ním veľmi ťažké pracovať. Takmer akýkoľvek objekt z kryštálu kremeňa, ktorý bol opracovaný, musel byť rezaný elektrickým náradím, pravdepodobne nástrojmi s diamantovým hrotom alebo diamantovou pílou.

Sokol: Prečo sa archeológovia vyhýbajú možno bizarnej, no fascinujúcej téme ›› lebečných deformácií?

David H. Childress: Tradiční archeológovia sa téme do značnej miery vyhýbajú, pretože to nie je len neobvyklým javom u detí, ale celosvetovou záležitosťou, takmer na každom kontinente, vrátane vzdialených tichomorských ostrovov. Pretože tvrdia, že neexistuje súvislosť medzi kultúrami Ázie, Severnej a Južnej Ameriky, Afriky, alebo dokonca Európy a Stredného východu, vyhýbajú sa diskusii na túto tému, pretože to by samozrejme naznačovalo prepojenie týchto vzdialených kultúr – teda, že došlo medzi nimi ku kontaktom. Nulová diskusia o lebečných deformáciách v archeológii je podporou starej koncepcie izolacionizmu.

Sokol: Kto vlastne boli ›› Olmékovia?

David H. Childress: ›› Olmékovia sú mysteriózni a zdajú sa byť veľmi zmiešanou skupinou. Niektorí Olmékovia sú veľmi čínski, zatiaľ čo iní sú veľmi africkí a ďalší sú veľmi európski s hustou bradou a fúzmi. Olmékovia kontrolovali obe pobrežia Mexika a Strednej Ameriky, Pacifiku i Atlantiku, mnoho stoviek rokov pred ›› Maymi. Takmer všetky veci, ktoré prisudzujeme mayskej kultúre, vlastne pochádzajú od Olmékov.

Sokol: Na čo sa môžu Vaši fanúšikovia tešiť v blízkej budúcnosti?

David H. Childress: Pokračujem v cestách po celom svete a hľadaní stratených miest a mystérií. Tiež som práve dokončil novú sezónu seriálu na ›› History Channel, Votrelci dávnoveku (›› Ancient Aliens). Dúfam, že vaši čitatelia môžu pozerať túto show vo svojich domovských krajinách. Prajem im všetko dobré a každému, kto hľadá odpovede v našej záhadnej minulosti!

Sokol: ›› Áno, samozrejme. Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov.


VIAC INFORMÁCIÍ nájdete na tejto adrese.


CEZ OKNO sa zhováral Sokol

KLIK


Všetky rozhovory výročnej série nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

David H. Childress
http://www.cez-okno.net/david-h-childress

HOVORY CEZ OKNO
http://www.cez-okno.net/hovory-cez-okno

VIDEOHOVORY CEZ OKNO
http://www.cez-okno.net/video-hovory-cez-okno


apríl 04, 2016 09:15 dopoludnia

 

 

Top