Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pozůstatky mimozemské technologie mohou opravdu existovat

Ve svém vědeckém pojednání se profesor Paul Davies zamýšlí nad realitou případných pozůstatků mimozemské technologie na naší planetě. Navrhuje, že bychom neměli být lhostejní k této možnosti. Sleduje pan Davies také seriál Ancient Aliens? (http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ancient-aliens-historycom)“Pokud mimozemské civilizace existovaly, nebo existují, jejich technologie měla dopad na jejich prostředí. Byly učiněny určité návrhy k detekci velkých astro-inženýrských projektů podobných Dysonovým sférám. Nicméně, velice vyspělá technologie může zanechat také jen nenápadné stopy vyžadující ke svému odhalení velmi sofistikované vědecké metody. Nesmíme odmítat možnost, že mimozemská technologie ovlivnila naše bezprostřední okolí a i Zemi samotnou, i když zřejmě před velice dlouhou dobou. To přináší otázku jaké, pokud vůbec, pozůstatky se zachovaly do dnešního dne. Musím zvážit možnosti biologických, geologických a fyzických pozůstatků a navrhnout způsoby, jak je máme hledat.”
Paul Davies

Že by se snad konečně práce pana Dänikena začala brát vážně? Že by konečně alespoň někteří odvážní akademici začali brát tyto myšlenky seriózně? V poslední době se tomu dá trochu věřit. Koneckonců v již zmiňovaném seriálu Ancient Aliens se několik odborníků ze světa vědy objevuje a nebojí se spekulovat o možnostech mimozemských návštěv v naší dávné minulosti.


A vlastně proč ne? Všichni víme, že případné důkazy jsou všude kolem nás, vždycky byly, a už by bylo tedy na čase prolomit tuto imaginární bariéru ignorace a zesměšňování ze strany ortodoxní vědecké komunity.

Zdroj: sciencedirect.com, http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0094576511002323

Preklad: Michael M. Faitl

Zdroj: astronauti.cz


Súvisiace:

Archeoastronautika
https://www.cez-okno.net/rubrika/serial-archeoastronautika

Exopolitika
https://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/exopolitika

Exo-archeológia
https://www.cez-okno.net/rubrika/exo-archeologia

Michael M. Faitl
http://www.cez-okno.net/rubrika/michael-m-faitl


jún 10, 2020 20:15 popoludní

 

 

Top