Obrázok používateľa CEZ OKNO
10 největších incidentů UFO ve Velké Británii

Bývalý zaměstnanec ministerstva obrany Nick Pope pro The Telegraph prozradil nejbizarnější mimozemská setkání.
1. Někdy během prosince 1980 přistálo UFO v Rendleshemském lese v Suffolku a byl toho svědkem zaměstnanec amerických Air Force na vojenské základně. Plavidlo mělo podivné symboly na boku, které vypadaly trochu jako egyptské hieroglyfy. Následující noc se toto UFO vrátilo a spatřil je zástupce velitele základny. Radiační úroveň na místě přistání byla neobvykle vysoká.

2. Bývalý vojenský důstojník Alfred Burtov lovil ryby u Basingstokského kanálu v roce 1983, když se setkal s přistáním UFO a viděl malé muže v zeleném. Tento 73letý muž řekl, že byl vzat na palubu lodi, ale uslyšel nějaký hlas říkat „Můžeš jít. Ty jsi moc starý a nehodíš se pro naše účely.“ Muž řekl své ženě, že viděl UFO, ale nezmínil se, že byl vzat na palubu, protože si myslel, že by mu řekla: „Už žádné rybaření, starouši.“

3. Při pozorování, které se odehrálo nad základnou RAF (královské letectvo) v Shawbury v březnu 1993, byl meteorologický důstojník svědkem velkého trojúhelníkovitého plavidla, které letělo pomalu nad základnou. Objekt vystřelil paprsek světla na zem, zatímco vydával nízkofrekvenční hučivý zvuk. Z pomalého pohybu pak UFO zrychlilo až k horizontu rychlostí mnohem větší, než jaké jsou schopna vojenská letadla. Tento muž sloužil u RAF 8 let.

4. Tu samou noc pozorování nad základnou RAF ve Shawbury viděl jistý pár UFO nad polem stovky mil odsud. UFO na chvíli zmizelo. Zajímavé však bylo, že všechny krávy na poli stály tiše uprostřed pole v dokonalém kruhu, čelem k sobě.

5. Jistý muž se spojil s ministerstvem obrany v roce 1985 a tvrdil, že byl v kontaktu s mimozemšťany, kteří chtěli zbudovat diplomatický kontakt s úřady. Chtěl zorganizovat setkání mezi britskou vládou a entitou nazývanou Algar. Ale později uvedl, že Algar byl zabit jinými mimozemšťany a říkal, že se jeho setkání opravdu odehrálo.

6. V roce 1986 pilot dopravního letadla řekl, že viděl UFO, které přeletělo blízko jeho letadla. Snažil se, aby jeho výpověď zněla rozumně, tak uvedl, že by to mohly být nějaké vesmírné úlomky vstupující do pozemské atmosféry, meteorit nebo nějaká raketa náhodně vystřelená do jeho letecké dráhy. Vše uzavřel pozoruhodnou poznámkou: „Pokud je to raketa, já sám i moje posádka tím nejsme nijak ohromeni.“

7. Další dopravní letadlo minulo UFO v roce 1991. UFO rychle přeletělo před letem Al Italia, který měl na palubě 57 cestujících. Pilot vykřikl „Pozor, pozor!“, když UFO přeletělo. Ani ministerstvo obrany, ani letecké společnosti nenašly vysvětlení.

8. V roce 1984 byli dva policejní důstojníci v severním Londýně zavoláni ženou, která viděla UFO. Když policisté na místo dorazili, také uviděli UFO a pozorovali je dalekohledy a do policejního bloku si nakreslili náčrt.

9. Pensionovaný policista Philip Spencer se setkal s mimozemšťanem v Ilkey Moore v Yorkshire v roce 1987 a tvrdil, že byl unesen. Měl dokonce rozmazanou fotku a tvrdil, že je to mimozemšťan.

10. V roce 1980 v Lancashire se policejní důstojník Alan Godfrey setkal s UFO o velikosti autobusu, které viselo 150 cm nad silnicí. Následně nato si policista pod hypnotickou regresí vybavil, že byl vzat na palubu UFO.

The Telegraph, 29. 6. 2011

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz

júl 25, 2011 17:32 popoludní

 

 

Top