Obrázok používateľa CEZ OKNO
AREA 52 II.

Pentagon dokonce v roce 2003 přiznal, že vědci ze základny v Utahu provedli 21 testů na moři, které mohly vystavit námořníky chemickému a biologickému hazardu v šedesátých letech. To je ovšem jen zlomek všech pokusů, které se během let ať už tajně, či oficiálně na základně uskutečnily. Bohužel se zdá z mnoha dnes odtajněných dokumentů, že v některých případech byli vojáci a zaměstnanci součástí těchto testů, aniž by o tom věděli.

Tak trochu to připomíná stejný scénář z Area 51, toxický a radioaktivní odpad, zaměstnanci vystaveni nebezpečným pracovním podmínkám, následné soudy, podlomené zdraví doživotně. To potvrzuje skutečnost, že tyto vojenské oblasti jsou územím zapovězeným a nikdo pořádně nemá kontrolu nad tím, co se tam odehrává, kdo a jak si zahrává s ohněm. Nejzávažnějším faktem je možná skutečnost, kterou mluvčí základny zmínila na televizní kameru: “soukromé firmy a projekty“. Jaká moc a síla rozhoduje o tom, která soukromá firma má přístup na tak neprodyšně uzavřené a hlídané místo?

Pravděpodobně existuje částečný dohled nad tím co dělá armáda, ale kdo dohlíží na soukromé aktivity? Je to dost strašidelná představa, že nejrůznější pokročilou technologii, o které s nám zřejmě ani nesní, má pod kontrolou hrstka lidí, kteří jsou napojeni na armádu a černé vládní rozpočty. Ohledně těchto věcí se vyjádřil před časem známý fyzik a badatel Stanton Friedman, který se asi trefil do černého. Podle něj to dává naprostý smysl, že armáda a vláda najímá soukromé firmy na různé supertajné a citlivé projekty. Zbavuje se totiž tímto povinnosti a zodpovědnosti v případě, že se něco nepodaří. Navíc soukromé subjekty nepodléhají zákonu o otevřených informacích (FOIA - Freedom of Information Act) z roku 1966, což ve zkratce znamená, že nikdo nemůže požadovat dokumenty, důkazy a informace o konkrétním projektu, který je pod kontrolou soukromé firmy, nebo korporace. Co je v takovém případě utajeno, je utajeno navždy!

Jestli tedy někdo stále pochybuje o existenci průmyslovo-vojenského komplexu, který je zodpovědný za mnoho špinavé práce, a který se nezodpovídá nikomu včetně prezidenta, potom takový jedinec musí otevřít své oči dokořán. Není pochyb, že část takovýchto aktivit určitě má své opodstatnění v rámci “národní bezpečnosti“, ale zároveň by se možná nemuselo utajovat až tak úplně všechno...


Foto: © Igor Witkowski

Čtvrtá fotografie z Google Earth okamžitě upoutala moji pozornost díky kruhové struktuře, která se velice podobá tomu, co popisuje ve svém výzkumu badatel Igor Witkowski. Tento polský novinář se specializuje na historii Druhé světové války a na exotické technologie, kterým se údajně nacisté velmi podrobně věnovali. Samozřejmě posedlost německými vůdci okultismem a jinými záhadami není žádná novinka, ale v tomto případě se podle Witkowského jedná o konkrétní součást projektu pod názvem "Bell", o kterém se toho stále moc neví, ale na kterém se minimálně začalo za války pracovat.

Jestli se Němcům podařilo projekt dotáhnout do konce zůstává ovšem jen spekulací. Struktura na fotografii z Polska byla údajně součástí zařízení, ve kterém byl "Bell" testován. Podle některých dokumentů se jednalo o přístroj, který měl co dočinění s antigravitací a exotickými fyzikálními zákony. Toto zařízení mohlo být údajně použito jako alternativní a neomezený pohon pro letadla nejrůznější konstrukce. (moderní UFO?) Po válce se stopa tohoto projektu ztrácí v Argentině. Avšak při pohledu na tyto dvě fotografie se nemůžu zbavit podivného mrazení v zádech. Je to podoba jen čistě náhodná? Nebo se tu děje něco, co mají na svědomí inženýři z nacistického Německa? Ostatně nebylo by to v historii USA vůbec poprvé...

Děje se tedy v Utahu opravdu něco podivného, nebo je to vše jen nepodložené šílenství konspiračních teoretiků? Nikdo asi nebude v blízké budoucnosti schopen odpovědět tuto otázku. Očití svědkové a jejich výpovědi prozatím zůstavají jediným vodítkem na stopě a lidé budou stále spekulovat o tom, co je pro koho dostatečným důkazem podivných aktivit a co není. Skeptik zpochybní i svojí vlastní existenci, když dostane dostatečně zaplaceno. Další z příběhů hovoří o tom, že se v prostoru Dugway nachází jeden neobvyklý objekt, který pravděpodobně ukrývá experimentální létající stroj, zřejmě mimozemského původu. V padesátých a sedmdesátých letech byla budova pod neustálým ozbrojeným dohledem. V tomto období byl pozorován konvoj přijíždějící do hangáru s nákladem přikrytým plachtou. Jeden z vozů vezl údajně něco oválného a 30 stop širokého. Tento nákladní vůz měl doprovod pěti lidí. Byl na korbě vozu mimozemský létající talíř? Nebo to byl jen nějaký tajný vojenský materiál? Nikdo neví, ale jisté je, že později byl kolem hangáru postaven plot ve třech vrstvách kolem dokola a těch pět mužů po roce zemřelo za velice podivných okolností.

Dva z nich v leteckém neštěstí na lince z Chicaga do Denveru, třetí v autonehodě, když selhaly brzdy a vozidlo se zřítilo z útesu v Kalifornii, čtvrtý spáchal sebevraždu bez zjevného důvodu a pátý byl prohlášen za pohřešovaného na své cestě z domova do práce. Bez ohledu na pravdivost tohoto příběhu, Dugway Proving Ground je zahalen tajemstvím a postupujícím časem pozorování neidentifikovatelných jevů a anomálií jen přibývá. Zřejmě bude trvat ještě nějaký čas a možná se objeví někdo přímo ze zdroje, kdo případně promluví a přinese více světla do toho co se zde odehrává, ale do té doby bude zřejmě Area 52 jen místem na mapě, které bude znovu a znovu přitahovat pozornost ufologů z celého světa.

Michael M. Faitl

Reference:

Wikipedia
abovetopsecret.com
project-112shad-fdn.com
UFO Hunters
Joseph P. Skipper/marsanomalyresearch.com
aliendave.com

Zdroj: Astronauti.cz


Všetky časti seriálu postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Seriál: AREA 51
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-area-51

Seriál: UFO a armádne tajné projekty
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ufo-a-armadne-tajne-projekty

Seriál: Válka v Dulce
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/valka-v-dulce

september 11, 2010 23:10 popoludní

 

 

Top