Obrázok používateľa CEZ OKNO
KOREA A UFO

Mimozemský život, útoky mimozemšťanů a vesmírné cestování, všechno toto zní více než nerealisticky pro většinu lidí. Ale ne pro badatele UFO, kteří si myslí, že jsou to mimozemské lodě. Říkají, že nejlepší je těmto objektům porozumět a tím pochopit lépe i vesmír. „Lidé jsou příliš skeptičtí, než aby věřili něčemu, co stojí za hranicemi jejich smyslů nebo pochopení“, říká badatel UFO Seo Jong-han. „Rozumíte a pochopíte nové věci pouze, když jste otevření k různým možnostem.“ Dodává.

Seo svůj život zasvětil bádání UFO a to za posledních 30 let. Myslí si, že snahy zkoumat tento jev mají smysl, protože mohou pomoci lidem připravit se na možnost kontaktu s mimozemským životem, který je na vyšší úrovni.

„Za posledních 50 let existuje mnoho zpráv o pozorování UFO od mnoha lidí z různých částí světa. Není správné je prostě ignorovat a stojí za to zkoumat taková tvrzení skrze objektivní a vědecké metody, kterými se můžeme něco dozvědět,“ říká Seo. Poprvé se zapojil do bádání UFO, když mu bylo 12 let, kdy začal číst jeden měsíčník pro děti. Byl doslova šokován příběhy o mimozemšťanech a UFO a jeho zvědavost začala být naléhavější a nakonec jej vedla k tomu, že se stal jedním z nejznámějších expertů na toto téma v Koreji.

Je přesvědčen, že jeho posláním je podporovat vědecké zkoumání, kritický výzkum a využívat rozumných a objektivních důkazů při zkoumání rozporů a neobvyklých tvrzení o UFO.

„Není udivující, když uvidíte na obloze něco, co nemůže být vysvětleno jednoduše pomocí vědy? Moje zvědavost se začala zvyšovat a já skutečně chtěl odpověď, co jsou zač a proč tu jsou,“ říká Seo.

V současné době je jeho prací analýza fotografií pozorování UFO jako badatele při Korejské badatelské asociaci UFO a jako ředitele korejského střediska analýz fotografií UFO. Ročně obdrží na 1000 fotografií od lidí, kteří vyfotili podivná pozorování UFO a analyzuje je, aby je pak klasifikoval buď jako možná pozorování UFO, chybně identifikovaný objekt, nebo jako jednoduše podvod. Říká, že pouze 8 z 10 fotografií je vyhodnoceno jako možné UFO.

„Lidé mohou chybně určit různé objekty jako UFO, jako např. jasné hvězdy, letadla, balóny, satelity a podobně. Někteří lidé vytvářejí padělky fotografií UFO za použití různých grafických programů. Ale dokonce i když vyloučíme tyto nepřesné zprávy, mnoho zůstává nevysvětleno, a to pak může být označeno jako neidentifikované objekty ve vědeckém slova smyslu a může se na ně nahlížet jako na druh jevu, související s mimozemšťany,“ říká Seo. Ale také zdůrazňuje důležitost skeptického přístupu při zkoumání teorií o různých nevysvětlitelných jevech jako jsou tvrzení spojená s pozorováním UFO a jiných „nevědeckých“ jevů, jako je „apokalypsa“.

„Neměli byste věřit všemu, co se oznámí. Musíte mít vyvážený pohled, který se pohybuje někde mezi otevřeností a skepticizmem. Potřebujete si zachovat vědecký a objektivní pohled na záležitosti, které mohou být snadno zveličovány nebo vyfantazírovány,“ říká Seo. V současné době se snaží přilákat UFO na nějaké konkrétní místo za použití telepatie, což se mu jednou v roce 2008 úspěšně podařilo.

Lovec UFO

Zatímco Seo se sám oddává analýzám nejrůznějších fotografií UFO jako své hlavní práci, jiný badatel – Heo Joon se zabývá výzkumem UFO a sám sebe označuje za lovce UFO. To, co dělá, je, že chodí na místa nejčastějších pozorování a filmuje tam UFO, když se objeví na obloze.

„Chci se podělit o živé informace s ostatními lidmi. Mým snem je natočit prvotřídní záběry UFO a dát to na titulní stránku novin,“ sděluje Heo. Byl rovněž fascinován UFO, když byl na základní škole a četl si o tom časopisy a sledoval sci-fi filmy. Ale teprve v roce 2004 se rozhodl stát se lovcem UFO, když pozoroval poprvé na vlastní oči pět UFO na nebi.

„Byl to jeden z největších zážitků vůbec. To vzrušení trvalo asi tři měsíce. Nemohl jsem se toho zbavit. Ačkoli jsem měl s sebou videokameru, nemohl jsem filmovat, což byla ostuda. Takže jsem chtěl zachytit takový zážitek znova,“ vybavuje si Heo.

Oblast Jungo Myeong-dong a krajina kolem řeky Han jsou místa s častým výskytem pozorování UFO, což je začasté i jeho výchozí pozice. „UFO jsou obvykle pozorovány právě v těchto oblastech, protože tam je kolem mnoho vojenských středisek. Zdá se, že se mimozemšťané zajímají o sbírání informací vztahujících se k armádě,“ řekl.

Je pevně přesvědčen, že častý výskyt UFO je znamením špatných věcí, které se mohou stát Zemi a jejím obyvatelům. Je toho názoru, že častý výskyt UFO v minulém září a říjnu roku 2010 byl špatným znamením smrtonosného útoku ze strany Severní Koreje. Poznamenal také, že to, co tvoří dobrého lovce UFO, je trpělivost, pozitivní mysl a vášeň, ale to, co je skutečnou výzvou není jen špatné počasí, ale také zaujetí a zápal pro UFO.

„Mnozí lidé si myslí, že jsme nějací šílenci nebo flákači, kteří marní svůj život nějakými hloupými věcmi. To je skutečně neradostné. Já se prostě nezajímám o vydělávání více peněz jako ostatní. Myslím si, že toto je cennější, než to jejich.“ Říká Seo a dodává, že existuje jen malý rozdíl mezi tím chodit do tělocvičny a tím lovit UFO, což vidí, jako svůj koníček.

Seo se skutečně chce setkat s mimozemšťany s dobrým srdcem, v jejichž existenci plně důvěřuje. Když je dotázán, jak si je jist mimozemským životem, jednoduše odpovídá: „Ve vesmíru nejsme sami. To by jinak bylo doslova plýtváním prostorem, ve kterém by nikdo nebyl.“

V současné době se zabývá teorií, že existuje spojení a vztah mezi UFO a vznikem náboženství.

Kim Tae-jong, 26. 1. 2011 (OpenMinds)

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz


február 24, 2011 12:55 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top