Obrázok používateľa CEZ OKNO
Našli Rusové život na Venuši?

Leonid Ksanfomaliti, profesor na Institutu vesmírného výzkumu v Moskvě, člen vědecké ruské akademie, nedávno publikoval svá zjištění v časopise „Solar System Research“, kde tvrdil, že fotografie z ruské sondy Venera 13 z roku 1982, která tam přistála, ukazuje život na Venuši. Podle „Telegraph“, Ksanfomaliti míní, že se na snímcích objevují mnohačetné objekty (zvláště nějaký diskovitý objekt a objekt s tvarem „těla škorpióna“) a ty se zdají, že “se vynořují, kolísají a mizí.” Vysvětluje ve své přednášce...


“Co kdybychom zapomněli na současné teorie o neexistenci života na Venuši, pojďme směle říci, že morfologické znaky těchto objektů by nám umožnily říci, že jsou živé.”

Ale podle MSNBC “vnější analýzy naznačují, že jen vdechuje život do nějakého vybavení kamer, fotografických čoček a rozmazaných snímků.” Jedna osoba, která pochybuje o závěrech Ksanfomalitiho je Jonathon Hill, technický výzkumník a plánovač misí při středisku vesmírných letů na Mars na arizonské státní univerzitě. Hill zpracovává mnoho snímků pořízených během misí NASA na Mars, takže je obeznámen s prohlížením fotografií z přistávajících sond. Jeho názor je, že objekt ve tvaru disku nebo “ve tvaru kraba,” jsou jednoduše mechanické komponenty. Zastává teorii, že stejný objekt je vidět na fotografiích pořízených identickou sondou, která přistála na Venuši někde poblíž (Venera 14).

Hill předpokládá: Sondy Venera 13 a 14 zkoumaly Venuši. Větší smysl by dávalo, že jsou to kousky přistávacího modulu, o kterých se předpokládá, že se odlomí během rozmisťování některého z vědeckých instrumentů.

Podle MSNBC názorem NASA je, že “objekty podobné „krabu“ na fotografiích jsou “kryty kamerových čoček, které ze sond Venera odpadly” a “těleso ve tvaru škorpióna“ je jednoduše digitální „šum“ na snímcích.

Tak co si myslíte o této fotografii (fotografiích)? Mýlí se uznávaný ruský vědec Leonid Ksanfomaliti? Nebo NASA příliš rychle zpochybňuje myšlenku života na Venuši?

Jason McClellan, Open Minds, 25. 1. 2012

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/

február 04, 2012 21:13 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Michal
    Michalfebruár 06, 2012 12:26 popoludní

    Komentár: 

    Samozrejme ze to nie je zivocich ale len odlomeny kus sondy. Clovek by musel byt sfetovany aby v tom videl zivocicha. To sa da povedat potom aj na oblaky ktore maju tvar pripominajuci zviera alebo cloveka ze je to nejaka bytost zijuca na nebesiach.

 

 

Top