Obrázok používateľa CEZ OKNO
Obavy z mrzačení skotu v Santo Domingu

Možná se zdá, že případy zohavování skotu utichly a že je tento fenomén „za námi“, i když se nikdy tyto případy nepodařilo uspokojivě vysvětlit. Zde je však nejnovější případ ze září tohoto roku (2012): Tři telata byla napadena něčím, co zůstává neidentifikované – jedno bylo mrtvé, druhé muselo být utraceno, třetí stále žije. Navíc typ řezu je další záhadou.


Dr. Jorge Tevez, veterinář s mnohaletou praxí, dobře známý po celém regionu, zvířata prohlížel a řekl pro El Litoral, že se rančeři nemusejí znepokojovat ani unikat do říše fantazie.


“Jednou věcí jsem si jist, že tyto řezy učiněné na telatech nevytvořil člověk, ani žádné zvíře, nicméně ani nic, co známe. Jak je možné vidět z fotografií, řez je za horní částí hřbetu vyříznutý do kruhu“, poznamenal expert.

Tevez podotýká, že je tu mnoho pozoruhodných znaků, například: “nikde není patrná ani kapka krve a samotná kůže nebyla nikde nalezena. Řez je tak přesný, že kdybych musel dát nějaký příklad, bylo by to jako když přejedete prstem po okraji nějakého špinavého nádobí.”

Navíc veterinář odmítl pravděpodobnost napadení pumou. “První ze všeho, kočkovité šelmy se sice živí masem, ale trhají je. Zadruhé, ohrada pro dobytek je příliš blízko domu a kdyby tam vstoupila puma, ostatní telata by byla vystrašená a to se neudálo.”

Posledních několik nocí bylo místo osvětlené a hlídala je stráž, ale marně.


“Čelíme tu něčemu podivnému, ale mohu vám říci, že za celé roky, kdy jsem veterinářem, jsem nikdy nic takového neviděl,” uvedl lékař.

Antonio Convi, místní chovatel dobytka, se podělil o své obavy nad smrtí dvou telat na dvorku, kde se dojí. O útoku na třetí tele zase při rozhovoru v agroeventoském rozhlasovém pořadu, který se vysílal mezi 7 a 9 hodinou na LT 9, AM-1150. Tato zvířata utrpěla podivná zohavení.

“Od pondělí do středy tohoto týdne jsme protrpěli tři útoky na menší zvířata. Útočníci jsou znatelně nenasytní. Sežrali hřbet zvířecího krku a jeho hrbol, kůži, maso, šlachy atd. První dvě oběti byly ve vážném stavu a pošly, třetí přežila.”

Covi dodal, že bezmocné zvíře bylo uvázáno ke kůlu v ohradě pro osiřelá zvířata nějakých 25 metrů daleko od dvorku a nic nebylo slyšet. Dokonce i ostatní zvířata se chovala poklidně.


“Je to působivé vzhledem ke zranění způsobeným zvířatům, která jsou velmi podivná. Tento týden budeme držet stráž a doufat, že něco uvidíme.“ Řekl chovatel v rozhlasovém pořadu, viditelně rozrušen.

Scott Corrales, 26. 9. 2012

Correspondents in Progreso El Litoral Newsroom

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

:::film::: UFO files 3. (Mrzačenie dobytka. Prečo sa to deje?)
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/film-ufo-files-3-mrzacenie-do...


október 05, 2012 20:39 popoludní

 

 

Top