Obrázok používateľa CEZ OKNO
S hercem Danem Aykroydem o UFO

Tento víkend (12. 9. 2011) bylo možné natrefit na legendárního herce při podpisové akci skleněných lahví s vodkou, která má tvar křišťálové lebky v Brvko ve Scottsdale v Arizoně. Byl ochoten zodpovědět pár otázek o UFO, což je téma, kterým se dlouhodobě zabývá. Aykroyd byl často dotazován na svůj zájem o UFO. Nedávno sloužil jako zástupce "pro UFO“ orientovaného člověka v populárním pořadu Larry King Live – přesně 30. 4. 2010.

Aykroyd byl mezi diskutujícím panelem vědců, kteří byli dáni dohromady, aby diskutovali o výrocích Stephene Hawkinga o možné nepřátelské povaze případných kosmických návštěvníků. Když se ho Larry King zeptal, čemu doopravdy věří, Aykroyd odpověděl: „Jsou dávno zde, věda by to měla přijmout, měla by přijmout fakt, že jsou zde a vypadají tak, jako když přišli před miliardou let, v budoucnu nebo z jiné dimenze či ať je to odkudkoli. Unášejí lidi…“

Na rozdíl od většiny celebrit, Aykroyd byl vždy zcela otevřený v tom, čemu věří a o mimozemských otázkách, což je možná díky skutečnosti, že vyrostl v rodině, kde paranormální téma nebylo neznámé – jeho dědeček Samuel Augustus Aykroyd byl mystik a spiritualista. Mnoho z intenzivních Aykroydových zájmů o UFO bylo zachyceno v dokumentárním filmu z roku 2005 „Dan Aykroyd Unplagged on UFO“, kde se Aykroyd účastnil dlouhého rozhovoru, který se soustřeďoval téměř výhradně na jeho výzkum UFO a historii. Film produkoval badatel UFO David Sereda, dvouhodinové video osvětluje hluboké znalosti Aykroyda, které na poli UFO má. Jak je z dokumentu patrné, Aykroyd je tímto tématem fascinován a sloužil po mnoho let jako oficiální hollywoodský zástupce pro MUFON (Mutual UFO Network).

Na zmíněném videu se Aykroyd poděluje o to, jak se na prvním místě začal zajímat o UFO. Říká, že jako dítě si vzpomíná, že viděl v časopise Life článek s obrázkem UFO nad budovou Kapitolu ve Washingtonu DC. Ta fotografie byla z roku 1952, ve stejném roce se Aykroyd narodil. Během tohoto slavného pozorování, pronásledovaly stíhačky Air Force podivná světla nad Kapitolem, ale později bylo oznámeno v médiích, že tyto objekty byly příliš rychlé na to, aby bylo možno je dohonit. Mladý Aykroyd byl tímto příběhem uchvácen, jakož i faktem, že nikdo nevěděl, co ta světla byla. Aby přilil oheň do ufologického ohně, mladý Aykroyd pak shlédl sci-fi film o humanoidních mimozemských návštěvnících, původní film „The Day the Earth Stood Still.“ V tomto filmu přistávají mimozemšťané a varují lidi na Zemi, že musejí žít v míru nebo budou zničeni jako nebezpečí pro ostatní planety. Aykroyd cítil, že zápletka filmu je přesná, tento názor má dodnes. Říká, že existují-li tam venku jiné druhy a monitorují nás, pak sledují, jak lidstvo ničí planetu a pravděpodobně se jich to dotýká.

Další přesvědčivou osobní zkušeností, o níž se Aykroyd v dokumentu podělil, je podivná událost, která se stala uprostřed noci na okraji New Yorku v polovině 80tých let. Aykroyd se v noci probudil a řekl své ženě: „Volají mě, musím vyjít ven.“ Jeho žena se ho zeptala, kdo mu to volá a Aykroyd odpověděl, že „něco“ chce, aby šel ven. Jeho žena odpověděla, aby šel znovu spát a tak to udělal. Druhý den Aykroyd řekl, že média hlásila, že po celém okraji New Yorku, Quebecku a Vermontu oznamovali lidé, že měli nutkání vyjít ven kolem 3 hodiny ranní. Když někteří vyšli, oznamovali svědkové ohromnou růžovou spirálu nad oblastí Great Lakes.

Aykroyd také tvrdí, že měl konflikt s muži v černém. Seredovi řekl, že během jistého televizního představení šel ven, aby zavolal Britney Spears ohledně jejího nadcházejícího vystoupení v pořadu „Saturday Night Live“. Tu si všiml nějakých mužů v černých šatech, kteří stáli vedle černého auta. Aykroyd odvrátil pohled na chvíli jinam a když se otočil zpět o chvíli později byli pryč. Za několik hodin na to dostal oznámení, že producentům bylo nařízeno zastavit natáčení. Zastavit celý projekt, na kterém v té době pracoval a který byl čistě náhodou pořadem o UFO. Aykroyd byl také zpovídán Dr. Stevenem Greerem z projektu Disclosure, kde byl udiven obrovským množstvím důvěryhodných svědků UFO, včetně vojenských důstojníků v penzi.

Aykroydův dokument zahrnuje také historii moderního bádání UFO, o které mluví. Působivé je, že Aykroyd demonstruje rozsáhlé znalosti tohoto téma, které se rovnají některým ze špičkových badatelů UFO. Aykroyd se také opakovaně v pořadu Larryho Kinga zmiňoval o důležitosti případů únosů, jako jsou známé případy Travise Waltona a Betty a Barney Hillových. Aykroyd připustil, že možná některý ze strachů kolem tohoto téma je oprávněný. Larry King se Aykroyda zeptal, zda věří, že v našem životě budeme znát pravdu. Aykroyd řekl, že si myslí, že nastanou některé události, které veřejnosti otevřou oči, což se stane pravděpodobně brzo. Říká, že nastane den kdy bude milión lidí pozorovat masově UFO jako na koncertu, nebo se odehraje podobný incident, kdy budou muset konečně úředníci vyjít s pravdou ven o tom, co vědí.

Herec Dan Aykroyd je bezesporu zastáncem teorie o zatajování UFO a jak o sobě tvrdí, bude ve svém bádání pokračovat.

Alejandro Rojas, 12. 6. 2011

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz


Slavné filmy Dana Aykroyda:

Ghostbusters (1984) – Krotitelé duchů
The Blues Brother (1980)
Ghostbusters II (1989)
Driving Miss Daisy (1989) – Řidič slečny Daisy
Dále: Mí drazí Američané; Chaplin; Moje druhá láska…

V roce 2012 bude v kinech uveden „Ghostbusters III“, kde budou v hlavních rolích Dan Aykroyd, Sigourne Weaver a Bill Muray (režie Ivan Reitman).

október 21, 2011 17:05 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top