Obrázok používateľa CEZ OKNO
Gelové kuličky v arizonské poušti

Byla normální neděle. Geraldine Vargas a její manžel se vydali na procházku do pouště. Uviděli něco, co se blýskalo na slunci...

"Byla to hromada malých gelových kuliček nafialovělé barvy. Nikdy nic takového neviděli. Čvachtalo to jako voda. Chtěli vědět, co to je. Obrátili se na přítele biologa, ale nevěděl. Proto poslali obrázky k nám do televize, a my jsme se tam dnes zašli podívat. Kuličky tam ještě byly. Čvachtají jako voda, kutálejí se po sobě, jsou jako z jiného světa. Nikdo neví, co to je. Manžel naší kolegyně je botanik, a řekl, že kdyby to mělo být něco přirozeného, pak by to mohly být malé gelovité houby. Ale ani on neví, co to je, a jisté je jen jedno: je to něco mimořádného."

P.S. Orgonet: Někteří občas píšete, že jste se setkali se slizovitým deštěm. K umělému zadržení velkého množství vody v mracích se totiž používá hygroskopický silikonový gel, který se sprejuje letadly ve formě prášku, a může nasáknout obrovské množství vody, a pak padají na zem obrovské kapky, a někdy je na nich ta gelovitost trochu ještě znát.

Možná se jim toho z chemoletadla omylem vysypalo příliš. Ale na dešťové kapky jsou ty kuličky trochu moc velké... ledaže to měl být základ pro ledové kroupy o velikosti nejmíň tenisáku.

Může to taky být obyčejný dekorační gel na kytky (:-))), viz obrázek níže z http://www.edekor.cz/cz/dekoracni-doplnky-gely


VIDEO (EN) nájdete na tejto adrese

Video: http://www.youtube.com/user/WESSO4YOU

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Súvisiace:

Zaujímavosti
http://cez-okno.net/zaujimavosti


Sekcie: 
Štítky: 
jún 26, 2013 12:41 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top