Obrázok používateľa CEZ OKNO
Geneticky modifikované krávy vytváří lidské mateřské mléko

Zdá se, že geneticky modifikované děti a komáři nejsou pro některé genetiky dostačující a tak stále více a více geneticky modifikují přírodu. Vědci úspěšně vložili lidský gen do geneticky modifikovaných krav, což jim umožňuje produkovat lidské mléko, které má stejné vlastnosti jako lidské mateřské mléko. Mléko hybrida člověka a krávy je připravována jako alternativní mléko pro miminka. Vědci předpovídají „stáda geneticky modifikovaných krav“, která budou poskytovat mateřské mléko pro novorozence.

Oznámení připomíná geneticky modifikovaný hormon rBGH od Monsanta, který je nyní zakázaný ve 27 zemích, avšak povolený v USA. Syntetický hormon je vytvářen za pomoci molekul a sekvencí DNA, které vznikly jako výsledek molekulárního klonování.

Velké množství peer-reviewed výzkumů shledalo rBGH jako rizikový faktor rakoviny prsu a rakovin trávicího ústrojí, přesto mnoho amerických vědců tvrdí, že je tento hormon bezpečný.

Podle vedoucího výzkumníka profesora Ning Lia může být modifikované mateřského mléko na stolech během deseti let:


„Během následujících třech let chceme komercializovat některé výzkumy v této oblasti. Co se týče tohoto lidského mateřského mléka z krav, bude trvat zhruba deset let, než budeme moci tento produkt nabídnout spotřebiteli.“

Zní to jako scifi, ve které je morálka a rozum věcí minulosti – ve které lidské mateřské mléko z geneticky modifikovaných krav působí skličujícím dojmem. O to více je skličující, že jde o realitu.

Částečný překlad článku Genetically Modified Cows Created to Produce ‘Human Breast Milk’
http://naturalsociety.com/genetically-modified-cows-to-create-human-brea...


Súvisiace:

Genetika
http://www.cez-okno.net/rubrika/genetika


Zdroj: freepub.comehere.cz

Sekcie: 
august 14, 2012 00:41 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa dana
    danaaugust 14, 2012 09:59 dopoludnia

    Komentár: 

    modifikovane materske mlieko od kravy....ty.....to ma dostalo....konec sa blizi

 

 

Top