Obrázok používateľa CEZ OKNO
Geologové odhadují stáří Sfingy na 800 tisíc let II.

Geologové se při vytýčení teorie, že Sfinga může být stará 800 tisíc let, řídili přísně vědeckými postupy. Zřejmě z tohoto důvodu jejich výzkum oficiálně skeptická akademická obec nezesměšňuje. Nicméně zastává jiný přístup, hojně používaný, když si skeptici nevědí rady s něčím, co by mohlo nabourat jejich pojetí světa – prostě tyto důkazy ignorují. Ostatně sami můžeme posoudit, jak propracované argumenty ukrajinské dvojice jsou.

"Naše osobní zkušenosti při vědeckém zkoumání geologie mořského pobřeží jsou důvodem k analogickému srovnávání se Sfingou a navržení jiného mechanismu jejího poškození. Geologové, kteří studují geomorfologii mořského pobřeží, znají podobné formy reliéfů jako dutiny vyřezané vlnami. (Morskaja Geomorfologija, 1980). Mohou být jedno či vícevrstvé.

Jsou uspořádány vodorovně k mořské hladině mořské vody, pokud vytváří vertikální stěnu (útes). Zvlášť hluboké dutiny, vytvořené vlnami, se nacházejí ve strmých útesech, sestávajících se z vrstev uhlíkových hornin.

Tyto formy reliéfů pobřeží jsou dobře rozpoznatelné a podrobně zkoumané na březích Černého moře, pobřeží Kavkazu a Krymu (Popov, 1953, Zenkovič, 1960). Obecný model formování dutin ve skalách z kavkazského flysu (druh půdy) zdokumentoval již v roce 1953 výzkumník Popov. V dynamice procesu vzniku dutin za pomocí vln lze zaznamenat charakteristické vlastnosti, vyznačující se tím, že energie vlny směřuje do skalní vrstvy v úrovni vodní hladiny. Mimo to, jak mořská, tak i sladká voda může rozpustit horninu,“ předkládají ukrajinští vědci vědecké podklady pro své závěry.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.energiezivota.com/


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Sfinga (Abu-Hol)
http://www.cez-okno.net/stitok/sfinga-abu-hol


október 23, 2015 16:38 popoludní

 

 

Top