Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pomlázkový výlet

Jasně že jsme byli rozdávat velikonoční pomlázku. Už je to docela fuška, řídit dvě hoďky na místo činu, tam poctivě roznést asi stovku hnědých TB bobků tak, aby na sebe "viděly", což může dát další stovku km i víc. Něco se přitom našlape pěšky, a pak dvě hoďky zpátky. Ale užili jsme si to, byl to skvělý celodenní výlet. Cestou tam jsme měli možnost sledovat průběh velikonočních obyčejů: nejdříve ráno bylo vidět opomlázkované tatínky s malými okošíčkovanými chlapečky (na ramenou). Po nich se probrali muži solidního věku, a naposledy se aktivizovali puberťáci, jejich partičky se dobývaly do příbytků spolužaček. Na mnoha místech bylo vidět pozůstatky kraslicových bitev. Puberťáci se k jedenácté hodině značně potáceli, pro jednoho chůze neschopného si přijeli rodiče ... Prostě všichni si to užívali.

Obdarována byla tentokrát oblast Humpolec - Světlá - Havlíčkův Brod - Jihlava. Není to ještě perfektní, síť je třeba ještě propracovat, ale základ by byl. I když tlak byl toho dne vysoký (u nás 1029) a z mého hjundaje se třeskutě smálo sluníčko, počasí na Moravě bylo nevalné a chladné. Během rozdávání oblačnost jevila snahu se rozpouštět a sluníčko vykukovalo, ale přístoje nás zaměřily, takže nad místy přírůstku dobré energie byly hned vzápětí šlehány vysoké tmavé mraky. Fičelo to, ale nezapršelo! Ty mraky nad námi pak byly vidět na satelitu, nejlíp na jsmsg, tam byl vidět obrovský komín nad havlbrodem, ale obrázek nejde zkopírovat. Prostě byli jsme pod kontrolou.

Zlatým (neplánovaným) hřebem výletu pak bylo objevení několika důkladně vyzbrojených vzájemně blízkých věží, které si nás samy přitáhly. Cesta nás prostě dovedla až k nim. Skoro na ně ani nezbyly dárky, takže na to padly TB speciály, které chrání vozidlo. Nevadí, uděláme si nové a uvidíme, co pár dárků udělá s oblastí Větrného Jeníkova.

Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

Sekcie: 
apríl 07, 2010 02:15 dopoludnia

 

 

Top