Obrázok používateľa CEZ OKNO
Graham Hancock: Vojna o Vedomie (EN)

"Proslov Grahama Hancocka opět sdílí přesvědčivý a neortodoxní pohled na svět, ale takový, který bloudí mimo říši přiměřené vědy. Při pokusu o kritický vědecký pohled zkresluje to, co si vědci skutečně myslí…“ uvedl Chris Anderson [TED].

Graham Hancock je autorem významných mezinárodních bestsellerů, jeho knih se prodalo více než 5 milionů a byly přeloženy do 27 jazyků. Jeho díla představují povahu vědomí, ayahuascu a další změněné stavy vědomí a nabízí zásadní zkoumání naší kultury.


VIDEO v angličtine nájdete na tejto adrese

Zdroj: http://www.youtube.com/user/nikhosgarcia

Prevzaté z: http://www.freepub.cz/


Súvisiace:

Zrkadlo nebies
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/zrkadlo-nebies

Graham Hancock
http://www.cez-okno.net/graham-hancock


Sekcie: 
november 05, 2013 19:37 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa matrix
  matrixapríl 02, 2016 02:32 dopoludnia

  Komentár: 

  Rozsiruje ludske vedomie a priamo ho spaja s nadvedomim- duchom. Vie vyliecit cloveka z egoistickeho, cisto hmotneho pohladu na svet. G.Hancock z osobnej skusenosti blahoreci prave amazonskej halucinogennej rastline Ayahuasca, ktora ho zbavila znicujucej zavislosti na marihuane - spomina svoje 24 rocne prijemne stavy opitosti, naduzivanie/zneuzivanie drogy,nasledny postupny rozvoj paranoje, ziarlivosti, zachvatov zurivosti.Az ked mu hlavny z duchov Ayahuascy, akasi Matka Bohyna planety Zem - liecitelka, ktora ma,podla Hancocka priamy osobny zaujem o nas, ako individuality,pomohla osvetlujucim vhladom napravit chyby v spravani a konani. Tvrdi, ze Ayahuasca lieci z tazkych zavislosti /heroin, kokain/a to bez abstinencnych priznakov...

  Hoci berie si istu dan- pocit nevolnosti, potenie, zvracanie. 4-hodinovy vylet mimo beznej reality dokumentuje aj na obrazoch samanov /3:33/.G.H. dava do pozornosti celosvetovu prastaru samanisticku tradiciu, v znamych centrach, staroveky Egypt /so svojim Stromom zivota- Modrym leknom/, Greckom /Eleuzinske mysteria, coracana/, a aj celosvetovo rozsirene pouzivanie psylocybin.hub. Konci obavou :"Nasa spolocnost demonizuje a postihuje cele oblasti vedomia, co nas moze pripravit o nasledujuci, zivotne dolezity, krok vo vyvoji ludstva. A mozno aj nasho nesmrtelneho osudu."

 2. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanooapríl 04, 2016 15:46 popoludní

  Komentár: 

  Fajn, ale myslieť si, že v skutočne duchovnej dobe starovekého Egypta (čím staršie obdobie, tým lepšie) kňazi, či dokonca veľkňazi, potrebovali látky meniace úrovne vnímania a vedomia, je giganticky scestná predstava. Dnes je kopec ľudí, ktorých duchovno nezaujíma vôbec. A medzi tými, ktorých áno, je ďalší kopec, ktorých zaujímajú skratky. A kvôli vlastnému lepšiemu pocitu ich volajú Cestou. Takže nech sa páči. Ibaže prezradím jedno verejné tajomstvo. Žiadne skratky tohto typu ľudia, ktorí sa o duchovno zaujímajú úprimne, nepotrebujú. Takéto látky majú svoje účinky, ale prosím, nevolajme to Duchovnom s veľkým D;)

 3. Obrázok používateľa matrix
  matrixapríl 04, 2016 22:15 popoludní

  Komentár: 

  Su latky dvoch druhov - a Hancock ich odlisuje - zabava /az k smrti/ a poznanie.

 4. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanooapríl 05, 2016 15:31 popoludní

  Komentár: 

  Súhlasím, "zabava /az k smrti/ a poznanie" - presne v štýle duhovna. Prečítaj si znova môj predchádzajúci koment, načo to postovať znova. Duchovno s veľkým D a duhovno všeobecne za Duchovno považované, je obrovský rozdiel...

 

 

Top