Obrázok používateľa CEZ OKNO
GREGG BRADEN: Mylné predpoklady vedy

Hoci revolúcia v spôsobe myslenia o nás samých začala len pred sto rokmi, bežní ľudia žijúci svoj každodenný život to možno vôbec nezachytili. Zmena, ktorá nastáva v našich unáhlených životoch plných diárov, vzťahov na internete a reality show sa deje na tak nepatrnej úrovni, že len málo ľudí si všimlo, že vôbec začala.

Nová hranica vedomia

Pravdepodobne ste o tom nečítali v novinách. Otázka „reality“ zrejme nebola témou na poslednej pracovnej porade alebo rozhovoru v kancelárii... pokiaľ nie ste vedcom snažiacim sa pochopiť podstatu reality.

Pre týchto ľudí je revolúcia podobná masívnemu zemetraseniu, ktorého veľkosť je mimo stupnicu – popri tom sa zameriavajú na najposvätnejšie presvedčenia vedy. Jej efekty dunia ich laboratóriami, učebňami a knihami ako nikdy nekončiaca zvuková vlna.

Za sebou necháva širokú stopu zastaraných techník, spolu s bolestivým prehodnotením starých domnienok a dokonca celých kariér.

Hoci sa môže zdať tichá, transformácia, ktorú táto revolúcia v realite prináša do našich životov, vypukla silou neporovnateľnou s čímkoľvek v minulosti, pretože tie isté objavy, ktoré podnietili otázky došli k záveru, že fakty, ktorým sme verili po 300 rokov, aby sme vysvetlili vesmír a našu úlohu v ňom, sú chybné.

Sú založené na dvoch predpokladoch, ktoré sa ukázali ako nepravdivé:

Mylný predpoklad 1

Priestor medzi “vecmi” je prázdny. Nové objavy nám hovoria, že to nie je pravda.

Mylný predpoklad 2

Naše vnútorné skúsenosti s pocitmi a vierou nemajú žiadny vplyv na svet mimo našich tiel. Toto bolo taktiež preukázané ako nepravdivé.

Experimenty, ktoré ničia paradigmy, publikované v popredných vedeckých časopisoch preukázali, že sa kúpeme v poli inteligentnej energie, ktorá vypĺňa to, čo sme považovali za prázdny priestor.

Ďalšie objavy zase bez akejkoľvek pochybnosti ukazujú, že toto pole na nás reaguje – preskupuje sa – v prítomnosti našich pocitov a viery prameniacich zo srdca.

A toto je revolúcia, ktorá mení všetko. Znamená to, že od čias kedy boli v roku 1687 sformulované a publikované fyzikálne „zákony” Isaaca Newtona v diele Philosophiae Naturalis Principia Mathematica (Matematické princípy prírodnej filozofie), sa držíme toho, čo bolo prijaté ako naše schopnosti a hranice na základe informácie, ktorá je nepravdivá, alebo minimálne neúplná.

Odvtedy má väčšina vedy spoločný základ v presvedčení, že v celkovej schéme všetkých vecí sme nepodstatný. Zaradilo nás to mimo rovnicu života a reality!

Nová hranica vedomia

Je to vôbec prekvapujúce, že sa často cítime bezmocní pomôcť našim milovaných a sebe, keď sa ocitneme v životnej kríze? Je to prekvapujúce, že sa často cítime rovnako bezmocní, keď vidíme, ako sa svet okolo nás mení tak rýchlo, že to skoro vyzerá, akoby sa „rozpadal vo švíkoch”? Zrazu je všetko od osobných schopností a obmedzení po kolektívnu realitu, dostupné. Je to akoby nás podmienky nášho sveta tlačili k novej hranici vedomia samotného, nútili nás znovuobjaviť kto sme, aby sme boli schopní prežiť to, čo sme sami vytvorili.

Dôvod, prečo ste vy dôležitým kľúčom k tejto revolúcii je, že je založená výhradne na tom, čo vy a ja robíme práve teraz, v tomto momente. Sami a spolu, jednotlivo a kolektívne, vedome a nevedome, všetci si vyberáme spôsob akým o sebe uvažujeme a o čom si myslíme, že je pravda o našom svete. Výsledky našej viery nás obklopujú ako každodenná skúsenosť.

Revolúcia vedeckého pochopenia predpokladá, že od osobného zdravia a vzťahov po globálnu vojnu a mier, nie je realita nášho života nič viac a nič menej ako naše „vlny presvedčenia“ tvarujúce kvantovú hmotu a všetko, čo je z nej vytvorené. Všetko je prepojené s tým, čo prijímame o našom svete, našich schopnostiach, našich limitoch a nás samých.

Gregg Braden

S láskavým dovolením www.greggbraden.com


5x najpredávanejší autor New York Times a medzinárodne uznávaný ako priekopník premostenia vedy, spirituality a ľudského potenciálu.
V rokoch 1979 až 1990 pracoval v spoločnostiach Fortune 500 ako sú Cisco Systems, Philips Petroleum a Martin Marietta Aerospace ako riešiteľ problémov v čase krízy. Pokračuje v tom dodnes, keď spája modernú vedu a múdrosť zachovanú v odľahlých kláštoroch a zabudnutých textoch v riešeniach pre reálny svet.
Jeho objavy viedli k 12 oceneným knihám vo viac ako 40 jazykoch. Watkins Journal v Spojenom kráľovstve ho uvádza medzi prvými 100 “žijúcimi ľuďmi s najväčším spirituálnym vplyvom” už piaty rok po sebe a v roku 2015 bol nominovaný na prestížnu Templeton Award. Toto ocenenie založil v roku 1972 sir John Templeton na počesť “vynikajúcich jednotlivcov, ktorí venovali svoj talent rozširovaniu vízie ľudského účelu a konečnej reality”.


Výber zo strán 10 až 12 ›› Gregg Braden: Spontaneous Healing of Belief (Spontánne liečenie viery). Copyright © 2008 (Hay House)

Zdroj: https://www.greggbraden.com/blog/false-assumptions-science/

Preklad: V.K.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Kvantová fyzika
https://www.cez-okno.net/stitok/kvantova-fyzika

Editoriál: GREGG BRADEN
https://www.cez-okno.net/clanok/editorial-gregg-braden

GREGG BRADEN Výber
https://www.cez-okno.net/rubrika/gregg-braden-vyber


máj 22, 2018 23:40 popoludní

 

 

Top