Obrázok používateľa CEZ OKNO
GREGG BRADEN: Silná dvojkroková meditácia pre vnútorný mier a pokoj

Táto meditácia je silnou technikou, ktorá vám umožní okamžitý prechod z vystresovanosti k vnútornému mieru a pokoju. Technika rozvíja súdržnosť srdca a mozgu – atléti to volajú „sústredenie sa” – a jej názov je Technika rýchlej súdržnosti® a bola koncentrovaná do dvoch krokov, ktoré môžete precvičovať aj práve teraz, kdekoľvek sa nachádzate.

Technikou rýchlej súdržnosti srdca a mozgu®

Nezávisle na sebe, každý z krokov vysiela signál do vášho tela, že nastal konkrétny posun k mieru a pokoju. Spolu tvoria tieto kroky zážitok, ktorý nás prenesie naspäť k prirodzenej vnútornej harmónii, v ktorej existovalo naše telo v ranom štádiu nášho života, predtým ako začalo formovanie prostredím a výchovou oddeľovať naše srdce od mozgu.

Kroky pre rýchlu súdržnosť®

Krok 1: Srdcové sústredenie & vyrovnané dýchanie

Srdcové sústredenie. Presuňte pozornosť do oblasti srdca a začnite dýchať trochu pomalšie ako zvyčajne, akoby váš dych vychádzal priamo zo srdca.

Tento krok je veľmi silná technika sama o sebe a môžete ju použiť, ak sa cítite ohromený udalosťami dňa alebo jednoducho chcete byť so sebou viac prepojený.

Tým, že spomaľujete dýchanie, vysielate svojmu telu a špeciálne srdcu celkový signál, že ste na bezpečnom mieste a je v poriadku presunúť pozornosť dovnútra.

Krok 2: Vyvolajte pozitívny pocit

Vyvolajte pozitívny pocit. Pokúste sa úprimne zažiť regeneračný pocit, ako napr. pochvalu alebo starostlivosť o niekoho, alebo niečo vo vašom živote. Najjednoduchšia cesta je predstaviť si krásne miesto, ktoré ste navštívili alebo myslieť na blízkeho priateľa, alebo milovaného človeka.

Kľúčom je najskôr vytvoriť pocit, najlepšie ako viete a potom ten pocit prijať, zase najlepšie ako viete.

Vaša schopnosť zachovať si ten pocit je to, čo udržuje optimálnu komunikáciu medzi vaším srdcom a mozgom.

Myslím si, že pomocou tejto zručnosti zistíte, že čím viac trénujete vytváranie súdržnosti medzi vašim srdcom a mozgom, tým to bude jednoduchšie a nájdete vnútornú rovnováhu. A čím viac budete vedome precvičovať túto dvojkrokovú meditáciu, tým sa stane dosiahnutie súdržnosti prirodzenejším.

So zvyšujúcou sa úrovňou dosiahnutia súdržnosti srdca a mozgu objavíte tiež schopnosť udržať spojenie medzi nimi čoraz dlhšiu dobu.

Nájdenie vnútorného mieru a vyrovnanosti sa stane niečím, čo môžete ľubovoľne rozvíjať, umožní vám to byť odolnejším, ak bude niekedy váš život náročnejší a stresujúcejší. Tejto technike sa môžete venovať kedykoľvek a kdekoľvek.

Gregg Braden

S láskavým dovolením www.greggbraden.com


5x najpredávanejší autor New York Times a medzinárodne uznávaný ako priekopník premostenia vedy, spirituality a ľudského potenciálu.
V rokoch 1979 až 1990 pracoval v spoločnostiach Fortune 500 ako sú Cisco Systems, Philips Petroleum a Martin Marietta Aerospace ako riešiteľ problémov v čase krízy. Pokračuje v tom dodnes, keď spája modernú vedu a múdrosť zachovanú v odľahlých kláštoroch a zabudnutých textoch v riešeniach pre reálny svet.
Jeho objavy viedli k 12 oceneným knihám vo viac ako 40 jazykoch. Watkins Journal v Spojenom kráľovstve ho uvádza medzi prvými 100 “žijúcimi ľuďmi s najväčším spirituálnym vplyvom” už piaty rok po sebe a v roku 2015 bol nominovaný na prestížnu Templeton Award. Toto ocenenie založil v roku 1972 sir John Templeton na počesť “vynikajúcich jednotlivcov, ktorí venovali svoj talent rozširovaniu vízie ľudského účelu a konečnej reality”.


Zdroj: https://www.greggbraden.com/blog/meditation-inner-peace-and-calm/

Preklad: V.K.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Editoriál: GREGG BRADEN
https://www.cez-okno.net/clanok/editorial-gregg-braden

GREGG BRADEN Výber
https://www.cez-okno.net/rubrika/gregg-braden-vyber


máj 15, 2018 06:09 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa CEZ OKNO
    CEZ OKNOmáj 18, 2018 17:10 popoludní

    Komentár: 

    O cnostiach Srdca sa dozviete viac v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=Zq-u6eycxdE

 

 

Top