Obrázok používateľa CEZ OKNO
Britská vláda začína vykrádať bankové depozitné schránky svojich obyvateľov pred globálnym finančným kolapsom

Nie je to prvýkrát, čo britská vláda nariadila zabavenie vkladov svojich obyvateľov. Od júna 2008 polícia vyzbrojená automatickými zbraňami vykonáva nariadenie Gordona Browna, bez rozhodnutia súdu, na zmocnenie sa obsahu tisícok bankových schránok od veľkosti knihy po veľké trezory. Ozbrojená lúpež je definovaná ako zločin "zahŕňa použitie zbrane pri získavaní peňazí alebo tovaru v držbe iného, z jeho osoby alebo bezprostrednej prítomnosti." Obsahy bezpečnostných schránok boli ulúpené britskou vládou z Park Lane trezorov na Park Street, Hampstead trezorov na Finchley Road a Edgware trezorov na High Street v Edgware (http://presscore.ca/2011/?p=3598).

Britská vláda prišla s nápadom v roku 2006, keď potrebovala ďalšie peniaze a skutočné peniaze v držbe boli ľudí schované v bezpečnostných schránkach. Vláda nemôže zdaniť čo sedí niekoľko rokov v tisíckach bezpečnostných schránok, takže sa rozhodli zabaviť všetko. Zabavenie peňazí občanov dostalo kódové označenie Operácia Rize. Operácia Rize je kód pre ruse - „Lesť.“ Britská vláda týmto označuje všetkých majiteľov bezpečnostných schránok ako zločincov, aby mohli ukradnúť obsah ich trezorov.

Americká vláda sa pripravuje na to isté v Spojených štátoch.

Vláda USA kradne peniaze svojich obyvateľov od roku 2008. Skutočné peniaze a cennosti v Spojených štátoch sú stále v schránkach trezorov. Americká vláda stratila S & P AAA rating a je známe, že by mohol poklesnúť znovu v novembri. Guan Jianzhong, predseda Dagong Global Credit Rating, Čína, povedal, že americká mena (bezcenné bankovky) sa "postupne vyradia z trhov vo svete," a "proces bude nevratný." Vzhľadom k znižovaniu hodnotenia zahraničné vlády zavrhnú bezcenné bankovky a americká vláda je nútená FEDom zabaviť finančných aktíva v bezpečnostných schránkach v USA pomocou rovnakého falošného obvinenia ako to robí britská vláda - všetci majitelia trezorových skriniek sú zločincami a obsah týchto schránok je považovaný za zisk z trestnej činnosti.

Vládna konfiškácia (krádež) zlata obyvateľov sa datuje do čias zákona o obchodovaní s nepriateľom z roku 1917. V roku 1917 bol prezident Woodrow Wilson prinútený bankármi novo vznikajúcich FED podpísať "TWEA" ktorý zakazoval americkým jednotlivcom a podnikom obchodovať s "nepriateľskými národmi."

Krátko po nástupe do úradu, šestnásť rokov neskôr, bol Franklin Delano Roosevelt nútený FEDom podpísať Výkonné nariadenie: Executive Order 6102 ako zákon, ktorý zakazuje "hromadenie" zlata. V rámci Federálneho rezervného systému bolo Američanom zakázané vlastniť viac ako 100 dolárov v zlatých minciach a všetci "chamtivci" ,teda ľudia ktorí vlastnia viac než 100 dolárov v zlate, boli nútení zo zákona predávať ich "prebytok" zlata FEDu v bežnej cene 20,67 dolárov za uncu.

Potom, čo FED mali všetko zlato, FDR precenenil kurz dolára vzhľadom k zlatu, takže zlato teraz stálo 35 dolárov za uncu. Jednoduchou vyhláškou tak FED okradli milióny amerických občanov vo výške 14,33 dolárov za uncu zabaveného zlata, čo je dôvod, prečo väčšina historikov súhlasí s tým, že zákon na konfiškáciu zlata v 1933 bol jedným z najdrastickejších zákonov v histórii USA.

24. novembra 2008 americký republikánsky kongresman Ron Paul (R-TX) napísal: "Pri zachraňovaní krachujúcich spoločností chcú zhabať peniaze z produktívnej ekonomiky a dávať ich tým, ktorí skrachovali. Snahou o udržanie zastaralých alebo neudržateľných obchodných modelov v spoločnosti vláda dáva zdroje skrachovancom a tým nie sú k dispozícii iným spoločnostiam, ktoré môžu poskytnúť produktívnejšie využitie. Základným prvkom zdravého voľného trhu je, že ako úspech tak zlyhanie musí byť dovolené. Ale namiesto toho sa finančná pomoc, odmeny a výnosy z úspešných subjektov sústreďujú do rúk skrachovancov. Ako to má byť dobré pre našu ekonomiku a spoločnosť? To nebude fungovať. To nemôže fungovať... Je zrejmé, že väčšina Američanov musí odmietnuť firemný klientelizmus (Wall Street kontroluje vládu USA Timothy Geithner bol šéfom FED v New Yorku a je považovaný za jedného z architektov pyramídovej hry ktorá viedla do kolapsu trhu. PP http://www.karstenuwe.com/currency-war-germany-about-to-lose-66-of-its-g...) a otvoriť cestu pre prirodzené predpisy a stimuly na voľnom trhu, odmeniť víťazov a odprevadiť porazených v našej ekonomike a nie tolerovať rozmary byrokratov a politikov. "

Hovorí sa, že americké zlato z Forth Knox je preč a rovnako zlato Nemecka, ktoré by malo byť v USA v depozite do roku 2099 až skončí okupačná správa Nemecka (http://www.globoscope.ru/eng/content/articles/245/).

Tu je nutné pripomenúť, že podľa medzinárodného práva okupovaná krajina nie je právnym subjektom, keďže používa právo protektora, a z toho dôvodu nemôže vstupovať do právného vzťahu s inými subjektmi ako suverénna krajina. Tým pádom sú otázne dohody Európskej Únie.

Holandská vláda nedávno nariadila penzijným fondom predať centrálnej banke depozit zlata (http://www.zerohedge.com/article/here-comes-executive-order-6102-qe-gene...).

Dnes vieme, že boľševici boli vyškolení a vyslaní Wall Streetom a tak len kopírovali úspešný model (http://www.atimes.com/atimes/Global_Economy/GE24Dj01.html).

Menový vývoj po februári 1948 bol negatívny a peniaze v obehu výrazne prevyšovali celkovú ponuku tovarov a služieb, čo podlamovalo stabilitu meny. Zatiaľ čo v roku 1945 obiehalo 30,4 mld. Kčs, v roku 1950 to bolo 2,4-násobne viac: 72,9 mld. Kčs. Riešením mala byť štvrtá peňažná reforma, pri ktorej sa stiahlo staré obeživo a nahradilo novými peniazmi 31. mája 1953. Hospodárske čísla sa prepočítavali zväčša v pomere 5 starých korún za 1 novú korunu, časť vkladov obyvateľstva a hotovosti do 300 Kčs na osobu sa prevádzali v rovnakom pomere 5 : 1, ostatné hotovosti, ako aj hotovostí občanov, ktorí niekoho zamestnávali sa menili v pomere 50 : 1. Napriek súbežnému zrušeniu lístkového prídelového systému peňažná reforma vyvolala nespokojnosť, pretože znehodnotila peňažné príjmy z predchádzajúcich rokov a jednorazovo znížila kúpnu silu obyvateľstva; v mnohých najmä českých mestách prebehli protestné akcie.

Slovensko bolo pri menovej reforme z novembra 1945, ako aj v rámci uvoľňovania viazaných vkladov, ktoré ukončila peňažná reforma v máji 1953, poškodené v rozsahu 10 až 30 mld. korún (http://sebaobrana.103.sk/vymena-penazi-na-slovensku-v-20-storoci).

Juraj Smrek

Zdroj: Dôležité.sk


Súvisiace:

Seriál: Jak přežít ekonomický kolaps
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-jak-prezit-ekonomicky-kolaps

SURVIVAL - Žiť a prežiť
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-survival-zit-a-prezit


august 17, 2011 19:59 popoludní

 

 

Top