Obrázok používateľa CEZ OKNO
Co nám brání rozvázat kontakty s bankou? Dluhy!

Dobrý den, píši v reakci na to co se opět děje v USA kde zatýkají lidi, kteří přišli zrušit své účty (http://orgo-net.blogspot.com/2011/10/occupy-wall-street-citibank-zatyka....). Je to již půl roku, co jsem rozvázal všechny své kontakty s bankou, měl jsem tam spořicí a běžný účet. Přítelkyni jsem nechal spočítat inflaci, úrok, který dostávám, a poplatky za vedení účtu. Ve finále z toho vyšlo to, že pokud budu mít na účtu 100 000 Kč, vyberu sice více, ale díky inflaci na tom dokonce prodělám sice pár korun, je to neuvěřitelné, ale je to tak!

Tak jsem zašel účet zrušit, a poté co mi laskavě vysvětlili podmínky, jsem si uvědomil, že mě to bude stát 2 500kč, které mi strhnou z částky, která mi pak přijde na běžný účet (navíc je tam 2 měsíce lhůta, kdy běží výpovědní lhůta, takže účet dál běží, jen z toho nemáte ani ty malinké úroky, a poté ještě 14 dní během kterých se peníze přesunou ze spořícího na běžný účet).

Ihned poté co mi přišly, jsem je vybral a zrušil i běžný účet, v práci to dalo dost vyjednávání, ale nakonec vedoucí souhlasil a peníze dostávám na ruku (sice o 2 dny déle, ale to je úplně jedno) nájem platím po 3 měsících a vozím ho osobně vlastníkovi bytu, internet platím jednou za rok a vozím přímo do firmy (vzdálenost pouze 500m), popř. platím přes složenky ostatní věci.

Každopádně od té doby mám příjemný pocit, že nejsem otrokem banky a nemusím platit za to, že mohou obchodovat s mými penězi.

P.S. Orgonet: I já na to nějaký čas myslím, že rozvážu kontakty s bankou. Jediné, co mi brání, je vlastní lenost, ty počáteční kroky jsou trochu nepříjemné, ale co mi udělá zajít na poštu a rozeslat měsíčně pár složenek místo trvalých příkazů a inkas? Jen co jim doplatím půjčku... na jaře, jdu do toho. (I v USA je hnutí lidí, kteří už to udělali... nezávisle na Occupy.)

Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za článek Co nám brání rozvázat kontakty s bankou. Můžu to všem lidem vřele doporučit. Já mám s bankami jasno už několik let. Před pár lety jsem bohužel byla vlastníkem účtu v nechvalně známé Union bance. Krátce před tím jsem si prodala střechu nad hlavou a peníze za prodej bohužel uložila u těchto tunelářů. Bylo to dost drsné životní poučení a banky pro mě od té doby přestaly existovat. Všechno platím přes složenky, mzdu si nechávám vyplácet
hotově a můžu mít klidné spaní. Takové lumpy a nenažrance já podporovat nebudu!

Totéž udělala i moje dcera protože nebyla spokojená se službama v bance a když slušně vytkla úřednici chybu,dotyčná byla ještě nepříjemná a arogantní.

Pokud to takhle udělá víc lidí tak budou mít banky velký problém!

Zdraví Zdenka, Zlín

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Súvisiace:

Jak se připravit na americkou finanční apokalypsu
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/jak-se-pripravit-na-americko...


október 19, 2011 13:38 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa ĎURO.G
  ĎURO.Goktóber 19, 2011 15:02 popoludní

  Komentár: 

  ...aj ja som zrušil účet v dexia banke,stálo ma to vyše 100€ a bol som obdarený nepríjemným správaním pracovníčok spomínanej banky,ale nelutujem.

 2. Obrázok používateľa zlvc
  zlvcoktóber 19, 2011 18:24 popoludní

  Komentár: 

  ja mam ucet v mbank, kde niesu mesacne poplatky a plati sa akurat za vyber z bankomatu. co pochopim, kedze nemaju vlastne a niekto ten strazeny transfer penazi musi platit.

  chodit kazdy mesiac na postu a posielat 5 a viac sekov tiez ide do penazi, pretoze aj za platby na poste sa plati, nehovoriac o usetrenom case.

  kazdopadne kto chce, ten si vie najst aj banku, kde platit nemusi. ked som rusil ucet v SLSP stalo ma to 200 korun.

 3. Obrázok používateľa Alex
  Alexoktóber 20, 2011 11:15 dopoludnia

  Komentár: 

  Já jsem zrušil účty v KB už před šesti roky a dodnes jsem žádný účet v bance nepotřeboval. Klient má možnost se rozhodnout, zda mi zaplatí v hotovosti nebo poštovní poukázkou. Ještě se mi nestalo, že by na to někdo nepřistoupil - spíše je zajímá jak se dá bez bankovního účtu existovat. Odpovídám - jednoduše! Tak jak jsme existovali všichni běžně ještě před patnácti lety, bez kreditky, bez mobilu a také většinou bez dluhů. Všechny platby hradím rovněž v hotovosti, je to nepohodlné pouze zdánlivě - totiž jednou za měsíc nebo za rok podle toho o jaké platby jde, nájem čtvrtletně předem, popelnice ročně, internet s ročním předstihem.... nemám problém ztratit tu půlhodinu na účtárnách nebo na poště. Pak už mám celý rok pokoj - bez poplatků, výpisů a vztekání. DOPORUČUJI.

 

 

Top