Obrázok používateľa CEZ OKNO
Svojím činom vysiela odkaz bankám

WLWT - Cincinnati | Podobne ako iní Američania, aj Terry Hoskins mal už dlho problémy so svojou bankou. Ale on sa rozhodol ten problém riešiť úplne iným spôsobom. Hoskins hovorí, že celých desať rokov zápasil s miestnou bankou RiverHills kvôli svojmu domu v okrese Clermont, čo napokon skončilo tým, že banka sa rozhodla dom v hodnote 350.000,- dolárov zhabať a vydražiť. "Keď vidím, že im ešte dlžím 160.000,- dolárov a niekto sa rozhodne mi ho zobrať – nie - to som nemohol vystáť. A tak som sa rozhodol zdemolovať ho buldozérom", povedal.

Ďalej povedal, že daňový úrad uvalil na jeho dom a obchod s kobercami exekučné nariadenie po tom, čo jeho brat a bývalý obchodný partner naňho podal súdnu žalobu a banka na základe toho vyhlásila dom za "vedľajšiu stratu". Hoskins sa nazdáva, že im ide o to, pripraviť ho o obe nehnuteľnosti. "Priemerný vlastník domu, ktorý si nemôže dovoliť zaplatiť advokáta, ani bojovať tak dlho ako my, absolútne nemá šancu", hovorí.

Hoskins sa medzitým dohovoril s istým známym, ochotným zaplatiť banke zvyšných 170.000,- dolárov, ale banka povedala, že exekučným odpredajom získa za jeho dom oveľa viac. Pohrozil im, že dom radšej zbuldozéruje, než by ho banka mala predať na dražbe. A práve to aj potom urobil. Jeho obchod s kobercami v Amélii má ísť na dražbu 2. marca a Hoskins zvažuje aj jeho demoláciu. "To by malo banky donútiť dvakrát sa zamyslieť, než sa rozhodnú niekoho pripraviť o dom. Keď to budú robiť nesprávnym spôsobom, musia počítať s tým, že ľudia ho radšej zdemolujú, ako som to urobil ja", povedal. Ďalej povedal, že odkedy správu o jeho čine odvysielala televízia, ľudia z celej krajiny mu vyjadrujú podporu!


VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=MabgiO9pZDA&feature=channel


Televízia WLWT, Ohio: "Man Says Actions Intended To Send Message To Banks"

http://www.wlwt.com/news/22600154/detail.html

Zdroj: protiprudu.info

Rubriky: 
marec 03, 2010 13:59 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Marino
    Marinomarec 03, 2010 20:35 popoludní

    Komentár: 

    Sa mi paci ako to zariesil. Je to smutna situacia ale aspon ze sa nenehal obrat.

 

 

Top