Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zavedenie novej nemeckej marky „DM2“

V poslednej dobe sa na nete v alternatívnych médiách objavilo pár „konšpiračných“ článkov pojednávajúcich o možnosti Nemecka opätovne zaviesť D-Marku familiárne nazývanú DM2 (Deutsche mark 2) príp. Neue Deutsche Mark. Po prebehnutí SK&CZ webov som sa rozhodol popátrať trochu aj na DE-weboch. Prvé čo ma zarazilo bol blížiaci sa spomínaný dátum polky mája (vo význame +- oficiálneho ohlásenia, ono po ohlásení tak či tak nastane +- obmedzenia a panika a nedá sa už moc riešiť, len prečkať do realizácie). V skratke sa tvrdí, že médiá práve robia štvaciu kampaň proti Grécku práve za účelom spopulárnenia myšlienky vlastnej DM meny, ktorá by nedoplácala na neprispôsobivých... v médiách sú hlásené zhody smerujúce k danému dátumu, staršie nákupy špec. tlačových farieb, tlačové zákazky, prestavovanie softu, prepravy chránených nákladov...

Nasleduje pár vybratých preložených úryvkov z webu http://www.hartgeld.com/infos-DE.htm - je +- neustále aktualizovaný a prispievatelia pridávajú zaujímavé novinky ohľadom uvedenej témy.

1. Naša finančná správa obce prestavuje účtovnícky software, a to zrovna k 16.05. Od 17.05. funguje nový software. Toho času sú školenia, vlastné prestavenie sa bude konať nasledovný týždeň.

2. Informácie od známeho z banky: Udelenie kreditov privátnym zákazníkom pre „nehnutelnostné“ obchody sú ohraničené pre možnú menovú reformu. Toto tvrdenie prišlo bez dopytu priamo z úst Bankstera. Decentný náznak, bez toho aby sa dieťa nazvalo priamo po mene.

Neu 2010-05-10: [20:15] Nabieha reklamá kampaň D-Marky znovu na otáčkach? "Bezpečný prístav D-Marka?“ http://www.boerse.ard.de/content.jsp?key=dokument_434808
Neu 2010-05-10: [19:30] List čitateľa – Frontová správa obchodný podnik Nbg: Mne je značne jasné, že nemecký výstup z € príde čoskoro. Nasledovná informácie som nazbieral dnes. Ohľadom cenových štítkov na tovare, na regáli tovaru, resp. väčšie štítky v zastrkovacom ráme atď. V prospektoch, ktoré zakotvia v pošt. schránkach, nemá žiaden z uvedených podnikov ešte označenie €, avšak čisto čísla:

Aldi: Skoro bez €, len zvyškové cenové štítky s udaním €, z minulého týždňov. Týždenná ponuka zásadne bez označ. €.
Lidl: úplne bez €, lwn jediný €-znak a to je na doklade z kasy úplne hore, všetky ostatné číslové obnosy bez dodatku.
Obi-Baumarkt: ako Lidl. Na doklade z kasy rovnako znaky € vyparené.
Norma: ako Lidl...

Edeka in Eigenregie: Voll €-frei, nur noch Fremdzulieferer wie z.B. Kaffee-Anbieter mit Shop, dort noch auf Ware direkt in €. Auch Altware wie DVD sind noch mit € ausgez. Edeka welche von Unternehmern geführt werden: Schilder groß noch mit €, Schilder klein, oder am Regal keine €-Auszeichung mehr. Marktkauf: Nicht besucht, jedoch gehört zum Edeka-Imperium. Netto-Markt: Voll €-frei. ähn. wie Lidl. Rewe: wie Lidl. Drogeriemarkt Müller: Wie Lidl, jedoch auf herabgesetzte Ware, Preisaufkleber alt mit €, neu ohne €-Zeichen. Praktiker Baumarkt: Wie Lidl. Herabgesetzte Ware wie D.-Müller. Auf Kommisionärsware, welche nicht selbst betreut wird noch mit €. Tevi Expert Elektronik: Kein großes Preisschild mehr mit €. Neuware gar nicht ausgezeichent, nur über kleine und größere Schilder ohne €. Altware mit €, direkt auf Ware. Schilder darüber ohne. Ich hab mir dann noch den Spass gemacht und jeweils ein paar Kunden im jeweiligen Markt befragt, ob Sie das mitbekommen haben. Ich bekam ausschließlich die Anwort - nee - aber jetzt wo Sie es sagen, stimmt, das war mal anders. In anderen kleinen rein auf die Region beschränkten Unternehmen, wir haben hier z.B. den EWS-Kaufmarkt, die sind voll im Umschreiben, d.h. bei neuen Wareneingang kommt z.B. ans Regal ohne €. Die großen Preisschilder sind ebenfalls schon voll ohne. Ich denke mal nicht diese Unternehmen machen das, weil es Mode ist und man den Lidl nacheifern will. Möge jeder für sich den Kontext erkennen oder nicht.

********

Kto chce, nájde si viac a sorry za úpravu

ra


Súvisiace:

25/03/2010 | Euro nahradia už čoskoro marky, kde ostala naša koruna?
http://www.cez-okno.net/clanok/quo-vadis/euro-nahradia-uz-coskoro-marky-...


máj 11, 2010 20:56 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 12, 2010 20:54 popoludní

  Komentár: 

  to sa môže meniť euro len tak ako si kto zachce? Nejake zvlaštne spoločenstvo EU. No ked najbohatší štát odchadza zo spoločnej meny, tak to už nevyzerá dobre. Bolo to takto pripravené od začiatku? O čo tu vlastne ide? Ide tu vobec o Grecko alebo o akési postupné ovládnutie slabších štátov? Slovensko by sa malo, čo najskor spamatať, ale s tymi naťahovačkami v parlamente zrejme mocní v EU ratali a chcu to využiť. No mame sa načo tešiť.

 2. Obrázok používateľa Samby
  Sambymáj 13, 2010 21:50 popoludní

  Komentár: 

  Chtěl bych vám naspat pár svých postřehů, k článku o zavedení německé
  marky.

  1) V německu proběhl průzkum veřejného mínění z něhož vyšlo, že 75% lidí si přeje vystoupení řecka z EZ, 55% zavedení DM, pokud tedy stále ještě žijeme v demokracii politici by měli vyslišet "hlas lidu", zvlášť když to německu může jen prospět.

  2) Nikde na internetu jsem nenašel že by se v poslední době tiskly nové koruny, přesto minulý týden ve čtvrtek přijely 2 obrněné kamiony do pobočky ČNB v Ústí a chránilo je 40 členů!!! zásahové jednotky, nejenom se samopaly ale i s útočnými puškami. Pokud se tedy nedotiskovala koruna, co to bylo? Myslím, že se jednalo o předzásobení ČNB právě novou DM.

 3. Obrázok používateľa Laci
  Lacimáj 13, 2010 21:57 popoludní

  Komentár: 

  Žeby už tento víkend?

  Uvidíme...

 

 

Top