Obrázok používateľa CEZ OKNO
Hubu Colorious versicolor konečne skúmajú v USA po 30 rokoch jej používania pri liečbe rakoviny v Japonsku

Julie Diaz je certifikovanou školiteľkou v oblasti zdravia a držiteľkou ceny Wellness Champion. Julie pracuje s klientmi, aby im pomohla zlepšovať ich náladu, získať viac energie, liečiť prirodzene a zabraňovať ochoreniam tým, že robí zdravé zmeny v ich diéte a životnom štýle. Julie sa teší z výskumu a písania na témy vedy o dlhom živote, výžive, naturálnej medicíne, zamedzovaní ochoreniam, super potravinách a detoxikačných metódach.


Huba Trametes versicolor (Colorious versicolor, http://en.wikipedia.org/wiki/Trametes_versicolor), nazvaná v angličtine chvost moriaka podľa svojich farebných vlnitých pásov, je známa kvôli svojim silným antivirálnym, antimikrobiálnym a antitumorovým vlastnostiam.

Tieto vlastnosti sú pripisované dvom polysacharidom,
• polysacharid-K (PSK, http://en.wikipedia.org/wiki/Polysaccharide-K), tiež známy ako krestín
• polysacharid-P (PSP, http://en.wikipedia.org/wiki/Polysaccharide_peptide)
Japonská vláda schválila používanie PSK v 80. rokoch pre liečbu niekoľkých typov rakoviny, a v súčasnosti sa využíva spolu s operáciou, chemoterapiou a ožarovaním.

Ukázalo sa, že PSK významne predĺžil život o päť alebo viac rokov pri rakovine
• žalúdka
• hrubého čreva/konečníka
• pažeráka
• nosohltanu
• pľúc (nie malé typy buniek),
...pri japonských experimentoch od roku 1970.

Polysacharid-P (PSP) bol objavený v novšej dobe a študovaný prevažne v Číne. Pri dvojito-slepých experimentoch PSP významne predĺžil život o päť rokov u pacientov s rakovinou pažeráka.

PSP významne zlešil kvalitu života, poskytol podstatné uvoľnenie bolesti a zvýšil imunitný stav u 70-97 percentách pacientov s rakovinou
• žalúdka
• pažeráka
• pľúc
• vaječníkov
• krčku maternice
PSK aj PSP zvýšili produkciu buniek a zmiernili symptómy chemoterapie (http://www.bibliotecapleyades.net/salud/salud_defeatcancer.htm#Chemotherapy).

Výskum indikuje, že PSP môže spomaľovať rast určitých tumorov a pomáhať chrániť imunitný systém, obzvlášť pred vedľajšími účinkami liečby rakoviny.

Spojené štáty americké nedávno začali tiež s výskumom tejto mocnej huby.

Nová štúdia za 5,4 miliónov dolárov, ktorá sa zameriava na hubu Colorius versicolor (obrázok hore) práve prebieha. Prebieha pod vedením Bastyrskej univerzity, Washingtonskej univerzity a iných a financujú ju Národné inštitúty zdravia (NIH).

Správa potravín a liečiv USA (U.S. Food and Drug Administration - FDA) schválila klinický pokus pre výťažok z huby Colorious versicolor, kde umožnia pacientom s pokročilou rakovinou prostaty, aby ju užívali spolu s konvenčnou chemoterapiou.

Ďalšej skupine pacientov podajú chemoterapiu s placebom.

Okrem toho sedemročná štúdia, financovaná Národnými inštitútmi zdravia, oznámená v novembri 2010, zistila, že používanie tejto huby významne zvýšilo imunitu u žien, ktoré liečili na rakovinu prsníka.

Výskumníci na Minnesotskej a Bastyrskej univerzite viedli štúdiu u žien s rakovinou stupňa I-III, ktoré ukončili rádioterapiu alebo chemoterapiu. Výsledky ukázali, že imunitná funkcia sa zvýšila u žien, ktoré užívali denné dávky huby Colorious versicolor v tabletovej forme a že žiadny zo subjektov netrpel žiadnymi vedľajšími účinkami.

Skutočný produkt, ktorý sa použil v štúdii, bola hostiteľská obrana Colorious versicolor (Host Defense Turkey Tail) z Fungi Perfecti (http://www.fungi.com/).

Zdroje

• bastyr.edu - FDA Approves Bastyr Turkey Tail Trial for Cancer Patients, http://www.bastyr.edu/news/general-news/2012/11/fda-approves-bastyr-turk...
• ncbi.nlm.nih.gov - The use of mushroom glucans and proteoglycans in cancer treatment, http://science.naturalnews.com/pubmed/10696116.html
• science.naturalnews.com - Scientific studies on edible mushrooms, http://science.naturalnews.com/edible_mushrooms.html

Julie Diaz

19. november 2013

http://www.naturalnews.com/

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Rakovina
http://www.cez-okno.net/rakovina


Autori: 
Sekcie: 
november 26, 2013 21:23 popoludní

 

 

Top