Obrázok používateľa CEZ OKNO
Interview s 'Henry Deaconom', fyzikom z Livermore 2

Vždy som mal problém s ideou časových portálov, pretože nechápem, ako alebo prečo zostávali v istých lokalitách s planétou, pohybujúcou sa priestorom. Ak sa v časopriestore vytvoril portál, očakávali by ste, že ako sa zem otáča, zostane veľmi rýchlo niekde vzadu, a ako sa pohybuje vo svojej dráhe okolo, tiež samotný solárny systém obieha okolo galaxie v obrovskom cykle. Myslím, že všetko je v pohybe, celý čas, toto je dobre známe. Môžete to vysvetliť?Nie, nemôžem... ale viem, čo myslíte, a portály zostávajú v špecifických lokalitách, akoby ukotvené k tejto planéte. To sa deje tým spôsobom. Prečo nezostanú vzadu alebo len niekam neodplávajú, nemám potuchy. Možno sú nejakým spôsobom gravitačne ukotvené. Váš odhad je taký dobrý ako môj.

Jeden z portálov sa spája s Marsom, a je to stále spojenie, nezáležiac na tom, kde sú Zem a Mars na svojich dráhach. Založili sme tam základňu na začiatku 60. rokov. Vlastne, máme mnoho základní.

Takže sme už preskúmali Mars.

Iste, pred dávnym časom. Videli ste Alternative Three (Alternatíva Tri)?

Áno.

V tom bolo trochu pravdy. Video z pristátia na Marse bolo celé vtip, a ďalšie časti takisto, ale je tam aj pravda.

Čo ako fyzik pracujúci na týchto projektoch viete ďalej?

OK. Toto by Vás mohlo zaujímať, ak máte základy z fyziky. Viete, aký je Non-locality signál? Keď dve častice v rôznych častiach vesmíru zjavne môžu navzájom simultánne komunikovať, nezáleží na tom, aká je vzdialenosť. Komunikačné prístroje boli vyrobené pre komunikáciu na rozsiahle vzdialenosti a tiež s lokálnym využitím metodológie, ktorú je nemožné špehovať, pretože medzi tými dvomi prístrojmi nie je žiadne cestovanie, ktoré sa dá zachytiť. Je nemožné to pozorovať, odkódovať alebo špehovať, pretože žiadny signál sa nikam nedostane, takže neexistuje žiadny signál, ktorý by sa zachytil alebo dekódoval. Jednoducho to tak nefunguje.

Krása toho je v tom, že stavba tých prístrojov je vlastne tak jednoduchá. Môžete vytvoriť dva chaotické obvody, na páre malých doštičiek s použitím lacných komponentov, aké si môže hocikto kúpiť, a tie navzájom týmto spôsobom komunikujú. Môžete si ich zostrojiť, ak viete ako.

Sú okrem komunikácie aj iné aplikácie?

[pauza]

Áno.

Čo iné nám o tomto môžete povedať?

To je ono. Och, mal by som povedať, že som si najprv neuvedomil, že vy ste ten, kto vytvoril webovú stránku Serpo. Len mi dovoľte povedať, že sa tak nevolala. A pochybujem, že cestovanie trvalo deväť mesiacov. To nie je spôsob, akým tam cestovali.

Och, myslíte, že cestovanie bolo okamžité?

[pauza]

Nemyslím, že cestovali spôsobom, o akom hovoria na webovej stránke Serpo. Možno tam boli iné programy. Mohlo ich byť veľa. Ale cestovanie na veľké vzdialenosti sa najlepšie vykonáva s použitím portálov. Čokoľvek iné je skutočne... je to jednoducho neefektívne.

Myslíte, že použili Hviezdne brány (Stargates)?

Odhadujem, že by ste ich tak mohli nazývať, áno.

Tiež mám podozrenie, že ten systém nie je Zeta Reticuli. Znie mi to ako Alpha Centauri. Myslím, že ste sa o tomto zmienili na stránke.

Máte dôvod to tvrdiť?

Nuž, Zeta 1 a 2 sú od seba veľmi vzdialené. Alpha Centauri a Proxima Centauri sú pri sebe bližšie. Alpha Centauri má solárny systém veľmi podobný tomu nášmu, ale je starší. Planéty sú na stálych dráhach. Sú tam tri obývané planéty, tá druhá, tretia a štvrtá. Nie, počkajte, tá piata, myslím. Druhá, tretia a piata.

To je úžasné… vedeli ste toto profesionálne? Myslím, stretli ste s tým v priebehu Vašej práce?

Áno. Toto je známe. Je to porovnateľne ľahké, dostať sa tam, je to menej ako päť svetelných rokov, a to je, ako viete, hneď vedľa nás. Tí… ľudia… tam sú veľmi podobní humanoidom. Nie sú to Siví, sú ako my. Humanoidná forma je vo vesmíre veľmi bežná.

Je nejaká z planét ako púšť? To je to, čo som videl na fotke, ktorú som opísal. Dve zapadajúce slnká, nad púštnym povrchom. Skutočne ma to vzalo. [Viď stránku Serpo.org]

Áno, je to púštna planéta.

Wow. Ste oboznámený s Projektom Looking Glass?

To znie dosť známo...

Bol to nejaký druh technológie, o ktorom nám povedal Dan Burisch, že zahrňoval videnie budúcnosti. Boli ste do toho zainteresovaní?

Dobre, tú technológiu sme nevyvinuli my. Dali nám ju, alebo bola získaná z lode, ktorú sme získali. Nepracoval som na tom.

6. október 2006

- pokračovanie -

Bill Ryan and Kerry Cassidy

© Project Camelot

Zdroj: Project Camelot: An Interview with Henry Deacon, a Livermore Physicist

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Odporučiť


február 15, 2009 23:58 popoludní

 

 

Top