Obrázok používateľa CEZ OKNO
Írsko: Jedno pracovné miesto a stovky záujemcov

Počet nezamestnaných v Írsku sa v posledných 12 mesiacoch zdvojnásobil. Prácu v súčasnosti nemá 11% obyvateľstva - číslo, ktoré Írsko zažilo naposledy pred 12 rokmi. Masové prepúšťania sú na dennom poriadku, jedna firma za druhou zatvára svoje prevádzky. O prácu prichádza každý deň približne 1000 ľudí, celkový počet sa odhaduje na 371 000 nezamestnaných. Toto sú však iba oficiálne čísla, v skutočnosti treba rátať s dvojnásobným počtom.Hovorca opozičnej Labour Party Willie Pensrose povedal, že čísla nezamestnanosti sú "šokujúce a priam nepredstaviteľné... nezamestnanosť zanecháva v celej krajine ničivú stopu." Nakoľko je táto situácia vážna, znázorňuje nasledovné video veľmi jasne:

Sieť supermarketov Griffin Londis Group s 370 pobočkami v Írsku hľadá pomocných predavačov (Sales Assistants). Na okno výkladu jednej filiálky v Dubline nalepili inzerát tejto pracovnej ponuky. Pre niekoľko týchto slabo platených miest sa behom krátkeho času vytvoril rad nezamestnaných, ťahajúci sa niekoľko stoviek metrov. Každý chcel odovzdať svoju žiadosť 22. apríla.

Boj o pracovné miesta naberá razantne na obrátkach. To, čo zažíva Írsko, sa onedlho bude diať v celej Európe - ľudia sa budú biť o brigádnické práce v Tescu. Ale presne toto elita chce, ožobráčiť a ponížiť masy, aby so svojimi ovečkami mohli robiť, čo chcú. Hystéria okolo prasacej chrípky má našu pozornosť od tohto odlákať.

(Preložené zo stránky Alles Schall und Rauch)

Balla

Zdroj: Project-respublica.blogspot.com


Rubriky: 
apríl 30, 2009 21:36 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top