Obrázok používateľa CEZ OKNO
Měsíc plný tajemství (2.)

NASA byl vytvořen 1. října 1958. Skutečným hlavním záměrem pro ustavení NASA bylo osvojení vojenského potenciálu prostoru v těsném okolí Země a získání celkové kontroly Země z kosmického prostoru. Dalším důvodem byly manipulace s financemi určenými Kongresem USA pro vědu a výzkum. Dodatečně bylo zjištěno, že velké částky peněz lze touto cestou nekontrolovatelně převádět na financování "černých projektů" (vojenských projektů neschválených Kongresem USA). Plán byl jednoduchý a docela snadno uskutečnitelný. Finance a položky pro hrazení dodávek přístrojů, součástí a zařízení pro přísně tajné nebo černé projekty tak mohly být rychle proplácené, protože se vše provádělo v rámci neklasifikovaných (otevřených) projektů a přitom dodavatelé a subdodavatelé NASA neměli žádnou představu o skutečném zdroji financí.

Skutečná role NASA během průzkumu Měsíce

Celkové utajení a ochranu před nežádoucí kontrolou toku peněz podporovalo to, že pouze několik ředitelů znalo celkový projekt a konečný cíl výzkumů, protože veškerá činnost byla v NASA dokonale rozškatulkována. Jak se později ukázalo, že tato fragmentace výzkumů způsobila i několik vážných selhání projektů a úmrtí kosmonautů, ke kterým by patrně nedošlo, pokud by vedoucí etap výzkumu měli potřebné celkové informace o způsobu a stavu řešení projektů. Na tomto způsobu organizace se zřejmě podepsala skutečnost, že vědecký výzkum byl pouze vedlejším cílem a sloužil především k zamaskování skutečného zaměření a cílů NASA. Tím je objasněno, proč NASA utajila tolik výsledků průzkumu Měsíce a Marsu a dokonce, přes veškeré deklarace o svobodném přístupu k nim, část z nich zatajila, nebo upravila podle svých záměrů. Richard Hoagland, který se zabýval studiem a analýzou mnoha tisíc fotografií Měsíce tvrdí, že mnoho závažných fotografií bylo záměrně speciálním postupem znehodnoceno.

Existuje důvodné podezření, že část programu Apollo, počínaje misí Apollo 12, byla zmanipulována a natáčena přímo na Zemi (Moongate), aby se ušetřily finance pro "černé projekty". USA se totiž zoufale snažily dohnat náskok SSSR v průzkumu kosmu a dobývání Měsíce, ale postrádaly potřebné technologie, aby náskok dokázaly skutečně vyrovnat. Existuje podezření, že NASA zčásti či zcela padělala šest misí Apollo a přistání na Měsíci bylo filmováno kdesi v poušti Arizony a Nevady. Dodnes nebylo na příklad vysvětleno, proč nebyly uskutečněny plánované mise Apollo 18 a 19, třebaže veškerý hardware již byl vyroben, odzkoušen, astronauté byli plně vycvičeni a software byl připraven. Lze to snad vysvětlit předcházející konfrontací astronautů NASA s Greys usídlenými na Měsíci, nebo za tím byla obava, aby nedošlo ke kontaktům mezi astronauty mise Apollo s astronauty NSA, kteří na Měsíci tajně působili již od počátku 60. let a vláda neměla zájem o prozrazení této skutečnosti?

Výzkumné programy Ranger, Surveyor, Orbiter a Apollo umožnily získat obrovské množství údajů, ale pouze 20% z nich bylo alespoň zčásti vědecky vyhodnoceno a z toho pouhá 2% informací byla dána k dispozici veřejnosti.

Ruiny lunárních měst a jiných podivných staveb

Ruské noviny „Večernyj Volgograd“ z 10. května 2002 uveřejnily následující informaci:


„Aktivita nepřátelské mimozemské civilizace se projevila nenadále blízko nás a my jsme na to nebyli psychicky připraveni. Debatovali jsme stále ještě na téma, jsme-li sami ve Vesmíru a přibližně ve stejné chvíli již byla na Měsíci, tedy nedaleko naší domovské planety, zjištěna přítomnost cizích bytostí. Leč tento objev byl ihned zařazen mezi tajemství, protože byl natolik neuvěřitelný, že mohlo dojít k otřesu existující politické a sociální struktury mnoha vyspělých států“.

Ruský deník Pravda, Rossia z 10. května 2002 otiskl výtah z úřední tiskové zprávy týkající se téhož problému:

"Vědci a inženýři NASA, kteří se účastnili zkoumání Marsu a Měsíce, ohlásili výsledky svých objevů během briefingu ve Washington National Press Clubu, 21. března 1996. Tam bylo poprvé oznámeno, že na Měsíci byly objeveny prastaré struktury a objekty umělého původu (Obrázek 7a). Vědci mluvili dost opatrně a vyhýbavě o těchto objektech, s výjimkou UFO. Tvrdili, že existence umělých objektů je možná a uvedené informace jsou ještě studované a výsledky budou úředně zveřejněné později“.

Na briefingu bylo rovněž zmíněno, že také Sovětský svaz získal vlastní fotografický materiál potvrzující ruiny starobylých měst a podivných staveb, ale také přítomnost mimozemšťanů na Měsíci. Mimozemská aktivita na Měsíci byla potvrzena tisíci fotografiemi a dalšími obrazovými materiály získanými stanicemi Apollo a Clementine, které zaznamenaly na měsíčním povrchu mnoho stop po aktivitě neznámých civilizací a také očividné stopy dávných bojů“, které byly přímo na briefingu demonstrovány televizním filmem a snímky zhotovenými americkými astronauty během programu Apollo. Přítomní novináři se podivovali, proč nebyly tyto materiály představeny veřejnosti již dříve“.

Představitelé NASA odpověděli:


"Je těžké předpovědět reakce lidi na takovou informaci, když nějaké mimozemské bytosti byly, nebo ještě na Měsíci jsou. Navíc NASA podléhá přísné kontrole vojenských složek vlády, které odtajnění nepovolily“.

Richard Hoagland, odborník na vyhodnocování fotografií Měsíce říká, že NASA se v několika případech pokusila různými způsoby upravit získané fotografické materiály předtím, než byly uvolněny k publikaci ve veřejně přístupných katalozích a souborech. Někteří vyšetřovatelé, R. Hoagland je mezi nimi, předpokládají, že mimozemská rasa užívala Měsíc jako terminál pro své pozemské aktivity. Tyto názory jsou potvrzené legendami a mýty různých národů naší planety. Nacházejí se zde rozvaliny měsíčních měst patrné zčásti i na povrchu. Dalšími záhadnými umělými objekty jsou ruiny konstrukcí neznámého účelu. Města se táhnou mnoho stovek metrů hluboko pod povrchem a na povrch vystupují obrovské průhledné kulovité či čočkovité kopule oslnivě

odrážející světlo Slunce, jako na příklad průhledné bublinové dómy na svahu Mare Crisium na fotografii NASA AS10-30-4421 (Obrázek 8), ale bezesporu nejzajímavější je tak zvaný „Castle“ (Hrad). Tento zvláštní objekt na povrchu Měsíce vyfotografovali astronauti z Apollo 10 (snímek AS10-32-4822). Objekt „Castle“ je dlouhý asi 1,6 km a jeho výška je odhadnuta na 14 km (Obrázek 9). Castle se skládá z několika válcovitých dílů a jednoho velkého spojovacího dílu. Vnitřní struktura "hradu" je zřetelná na jednom z obrázků, což ukazuje na možnost, že některé části objektu jsou průhledné, ale na povrch Měsíce vrhají stín.

Johnston, který pracoval v Houston Space Center a studoval snímky a obrazové materiály získané během programu Apollo, při rozhovoru o artefaktech s R. Hoaglandem řekl, že vedení NASA bylo strašně mrzuté z toho, že se nalezlo na Měsíci tak velké množství anomálních objektů. Dokonce řekl, že se uvažuje o zastavení pilotovaných letů k Měsíci. Vyšetřovatelé se zajímají zejména o starověké struktury podobné částečně zničeným městům nebo technologickým zařízením, jako na příklad stavby v Ukertově kráteru (Obrázek 10). Snímky odhalují úžasnou architektoniku náměstí a pravoúhlých staveb, které se podobají našim městům viděným z výšky 5-8 kilometrů. Komentář specialistů na vyhodnocování míse Apollo:


„Naši hoši pozorovali rozvaliny měsíčních měst, průhledné pyramidy, průsvitné kopule nad ruiny měst a jen bůh ví, co všechno je ještě ukryto v sejfech NASA“.

Po prostudování fotografií měsíčních „měst“ a dalších anomálních objektů objevených na Měsíci nadále někteří geologové a akademičtí vědci se pokoušejí tvrdit, že se jedná o objekty vzniklé působením přirozených geologických sil, leč svá tvrzení nikdy nepodložili jediným důkazem.

- pokračování -

© Ivo Wiesner

3. dubna 2007

Zdroj: jitrnizeme.cz


Knihy Ivo Wiesnera nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

Seriál: Když se tak rozhlížím…
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-kdyz-se-tak-rozhlizim

Temná mise NASA
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/temna-mise-nasa

Temná Mise: Tajná historie NASA
http://www.cez-okno.net/clanok/temna-mise-tajna-historie-nasa-1

Star Trek versus Solar Warden – skutečná vesmírná flotila

"Co je nejdůležitější, flotila antigravitačních vesmírných plavidel byla údajně vytvořena pod vojenským kódovým označením „Solar Warden“. Část dvě, této investigativní sady článků, diskutuje o různých zdrojích odhalujících existenci Solar Warden a jejího nejpravděpodobnějšího umístění v americkém strategickém velitelství."

http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/star-trek-versus-solar-warden...


Články z tejto série nájdete na tejto adrese.

november 06, 2010 18:34 popoludní
 • krát komentár

9 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Zimda
  Zimdanovember 06, 2010 20:46 popoludní

  Komentár: 

  nejlepší čtení, todle mě vážně baví. Myslím si, že na tom něco bude...škoda, že toho není více zveřejněno.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymnovember 07, 2010 03:45 dopoludnia

  Komentár: 

  tiez ma to bavi-ale co ma stve na tych snimkach je ich nejasnost-dokelu pri tekej technologii urobit taketo snimky?

 3. Obrázok používateľa AvAc
  AvAcnovember 07, 2010 19:58 popoludní

  Komentár: 

  Na mesiaci je 75-80% atmosfera. Podla mna je tam normalny zivot. Je duty a pod jeho povrchom sa skryva tiez nieco. nezda sa mi ale, ze jeho povrch je cisty prah a podobne. Cital som raz ze na mesiaci je vegetacia velmi velka. som velmi rad, ze taketo clanky vychadzaju na povrh. uz od mala som tusil, ked sme sa ucili na zemepise o vesmire, ze to nejako nesedi. len tak dalej. =o) 10/10..tesim sa na dalsie clanky..

 4. Obrázok používateľa steiger
  steigernovember 08, 2010 00:17 dopoludnia

  Komentár: 

  80% atmosfera?

 5. Obrázok používateľa Martin
  Martinnovember 11, 2010 21:21 popoludní

  Komentár: 

  ano na mesiace je atmosfera a ziju tam civilizacie vyzerajuce ako my...z kade to mam ? su ludia ktori su v kontakte s inymi civilizaciami kt. su desiatky rokov nad nami vo vesmir.lodiach a dohliadaju na idiotov aby nerozprasili Zem atomovymi hlavicami a opat nenarusili rovnovahu vesmiru...

 6. Obrázok používateľa spiritTT
  spiritTTnovember 07, 2010 22:54 popoludní

  Komentár: 

  najhorsie je ze vam nikto nepovie pravdu...alebo pravda je tak sokujuca ze jej sami nebudeme verit....

 7. Obrázok používateľa muska jenom zlata
  muska jenom zlatanovember 08, 2010 14:05 popoludní

  Komentár: 

  Pravda je, ze nikto nie je na pravdu menej pripraveny, ako prave ti, ktori ju odhalili. Nie je to otazka soku, ale hamyznosti. Ak je na Mesiaci alebo inde atmosfera, zivot, kovy alebo cokolvek iné, ide o to, aby to dotycni schramstli ako prvy. A pretoze nemaju ziadne pravo spravit to, budu zatlkat, mlzit, popierat a bagatelizovat...

 8. Obrázok používateľa nolimitboy
  nolimitboynovember 12, 2010 09:12 dopoludnia

  Komentár: 

  mesiac nemoze mat atmosferu lebo ma velmi malu gravitaciu nato aby ju udrzalo...keby mal gravitaciu vacsiu tak sa pritiahne a zrazi so zemou ....a s tou vegetaciu netrep prosim ta, dnes uz hocijaky maly chlapec z bohatsej rodiny ma taky dalekohlad ze pekne pozoruje povrch mesiaca, kratery atd...vegetacia na mesiaci by sa v ziadnom pripade nedala utajit...ale ze je duty, moze byt to by vysvetlovalo aj tu malu gravitaciu....

 9. Obrázok používateľa AvAc
  AvAcnovember 12, 2010 18:43 popoludní

  Komentár: 

  Ver, comu chces verit ty. =o) To comu hovoris nemoze, je u teba pravda. Ale len u teba. maj si akykolvek nazor.. je mi to jedno..=o)

 

 

Top