Obrázok používateľa CEZ OKNO
Jaká tajemství skrývá jezero Titicaca a peruánské Andy?

Před nedávnem jsem prostřednictvím známé internetové aplikace „Google Earth“ narazil na velmi zajímavé anomálie v jezerech, které se nachází v peruánských centrálních oblastech And. Níže uvedený krátký snímek ukazuje některé velmi zajímavé pohledy na „Neidentifikované podvodní anomálie“. Na některých místech lze poměrně jasně vidět jakési struktury, které jsou podobné starobylým sídlům Inků a civilizacím ještě staršího charakteru jakým je například známé Machu Picchu. Nejvíce těchto podivných anomálních struktur jsem nalezl v oblasti, která se nachází asi 200 mil severovýchodně. Jde o skutečné struktury anebo pouze technickou záležitost související se strukturou snímku. Některé prvky nápadně připomínají design počítačové základové desky, jiné zase vypadají jako stavby s ulicemi, domy a koridory anebo polorozpadlé dlouhé zdi. Tím co jsem pomocí skvělé aplikace Google Erath mohl spatřit, jsem byl tak udiven, že jsem se rozhodl provést malý internetový průzkum na téma archeologických podvodních objevů a zjistil jsem skutečnosti velmi překvapujícího charakteru.

Tak například v roce 2000 vyšel na serveru „BBC“ velmi zajímavý článek pod názvem „Starověký chrám nalezen na dně jezera Titicaca“, kde se píše:

„Zbytky starověkého chrámu byly nalezeny mezinárodními archeology na dně jezera Titicaca, které je nejvýše položeným jezerem světa. Jezero je zahaleno dlouhou šňůrou různých legend a bájí, které hovoří o existenci zatopeného pravěkého města jmenující se „Wanaku“ ve kterém by se mělo nacházet velké množství inckého zlatého pokladu.

Samotní Inkové považují toto jezero za místo, kde se zrodila jejich civilizace a kde podle jejich vlastní mytologie z vod vystoupily „Děti Slunce“.

Jezero Titicaca v rámci expedice „Tiwanako 2004“ zkoumala i jiná skupina vědců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že v tomto regionu dlouho před inckou civilizací se nacházela jiná velmi vyvinutá společnost, kterou nazvali „Civilizace Tiwanaka“.

Jejich cíl byl zřejmý. Pomocí speciálního průzkumného vozítka pokud možno detailním způsobem prozkoumat staré artefakty na dně jezera Titicaca, tak aby mohly prokázat existenci prastaré civilizace „Tiwanako“. V podstatě chtěli dokázat tzv. „Teorii Akakor“ která se opírá o hypotézu, že před 6000 lety bylo jezero Titicaca podstatně mělčího a menšího charakteru než jak je tomu dnes. Země, která je nyní pod vodou byla původně suchou a obyvatelnou půdou.

Tým Akákor objevil jisté důkazy již v rámci své expedice v roce 2000. V roce 2004 v rámci jejich druhé expedice byla proto očekávání velmi velká. V samém důsledku však byla v mnohém překonána. V hloubce 120 metrů byly objevené silnice a dlouhé zdi, jejichž stáří bylo určeno daleko za 4000 let př.n.l.

Ovšem největší překvapení mělo teprve přijít. Po celá staletí v oblasti kolem jezera Titicaca koluje legenda o tajuplné jeskyni předků, která se prý nachází někde pod jeho vodami. Vědecká skupina v samotném závěru skutečně podvodní jeskyni na určeném místě objevila. A nejen to. V jejím nitru bylo nalezeno množství úžasných zlatých soch o celkové váze 35 kilogramů, jejichž hodnota je ve skutečnosti nevyčíslitelná. Jejich stáří daleko přesahuje čas existence incké civilizace.

V současné době jsou tyto objevy podrobovány velmi intenzivnímu výzkumu. Pod tíhou zcela nových indicií se připravuje nová expedice, která by se měla uskutečnit během několika let. Tentokrát však nepůjde o průzkum pouhých dvaceti kilometrů čtverečních, ale pod drobnohled vědců by se měla dostat oblast o neuvěřitelné rozloze osmi tisíc kilometrů čtverečních.

Bude tak prostor a možnost využít zcela novou generaci průzkumné technologie. Počítá se také s tím, že v důsledku rychlého táni ledovcového povrchu v Andách budou odhalena zcela nová prostředí, která doposud byla skrytá pod ledovým příkrovem. Vše nasvědčuje tomu, že nás oblast peruánských And může ještě velmi překvapit.

© 2008 Translation: Alhambra

Zdroj: Matrix-2001.cz


Súvisiace:

TITICACA
http://www.cez-okno.net/search/node/Titicaca


august 23, 2008 23:40 popoludní

 

 

Top