Obrázok používateľa CEZ OKNO
Je tu čas na očkovanie proti chrípke. Podstúpiť ho: Áno či nie?

Blíži sa sezóna zvýšeného výskytu chrípkových ochorení. Je to zároveň obdobie, keď sa na nás z televízií, novín, časopisov a letákov bude hrnúť propaganda farmácie, dať sa zaočkovať. V slovenských informačných médiách často citujú naslovovzatých odborníkov, šíriacich tvrdenie, že očkovanie je tá najlepšia ochrana proti chrípke.


O opačnom názore si môžete prečítať v článku 〉 Pozor na chrípkovú vakcínu! a v iných článkoch o tom, akým finančným korytom vakcíny sú.

Fakty a mýty o očkovaní proti chrípke

Mýtus: Očkovanie je spoľahlivým prostriedkom prevencie pred ochorením na chrípku.

Fakt: Podľa Centra pre výskum a politiku infekčných chorôb na Minnesotskej univerzite z roku 2012, má očkovanie proti sezónnej chrípke efektivitu maximálne 1.5 percenta. To znamená, že zo 100 zaočkovaných ľudí maximálne u dvoch (zaokrúhlene) predíde ochoreniu. Povedané aj inak, očkovanie je v 98,5% neefektívne.

Mýtus: Ročne podľahnú chrípke tisíce ľudí. Americké Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) opakovane uvádza, že je to až 36 000 ľudí.

Fakt: Pravdou je, že maximálne u desiatkách ľudí v USA je naozaj priamou príčinou úmrtia chrípka. Väčšina z tých 36 000 ľudí však v skutočnosti podľahnú na zápal pľúc v dôsledku oslabeného imunitného systému. Na chrípku sa to len zvykne zvaliť, aby sa nafúkli čísla.

Mýtus: Očkovanie proti chrípke je bezpečné, má len minimálne vedľajšie účinky.

Fakt: Chrípkové vakcíny majú mnohé potenciálne závažné vedľajšie účinky, niektoré môžu viesť až k smrti. Okrem iných medzi ne patria napríklad aj Guillain-Barre syndróm (paralýza), poškodenia mozgu či demencia.

Mýtus: Chrípkové vakcíny stimulujú imunitný systém na vytváranie protilátok.

Fakt: Existuje mnoho spôsobov, ktorými naopak imunitný systém potláčajú a oslabujú. Napríklad svojou neurotoxicitou, vyvolávaním chronických zápalov, alergií a autoimúnnych ochorení. To všetko časom vedie k oslabenej a poškodenej imunite.

Mýtus: Vakcíny proti chrípke sú vyrábané v najhygienickejších podmienkach a kontaminácia je takmer vylúčená.

Fakt: Ku kontaminácii a sťahovaniu vakcín dochádza častejšie, než by ste si mysleli. Spomeňme len nedávno v Čechách odhalené vakcíny firmy Baxter kontaminované živým vírusom vtáčej chrípky alebo stiahnutie 2,36 miliónov kusov vakcín proti sezónnej chrípke v októbri 2012 firmou Crucell v USA.

Ako sa vyhnúť očkovaniam a zároveň nebyť postihnutý chrípkou?

Ak ste niekto, kto nemá tendenciu chrípkového ochorenia, nie je na očkovanie najmenší dôvod, keďže vakcína vám pravdepodobne spôsobí viac škody, ako osohu a môže aj k samotnému ochoreniu dopomôcť.

Ak vás táto choroba trápi každoročne alebo dokonca ešte častejšie, je rozumnejšie nastaviť imunitný systém tak, aby dokázal s občasnými chrípkovými vírusmi bojovať. Oslabovať imunitný systém toxickými očkovacími látkami ešte viac, nemožno považovať za rozumnú možnosť.

Keďže opätovné naštartovanie imunity je komplexným procesom, neočakávajte, že sa zbavíte problémov behom jedného dňa. To, čo sa roky zanedbávalo, treba teraz strategicky, pomaly, ale isto napraviť.

Na prvom mieste stojí, akože ináč, životný štýl. Zdravá strava a adekvátny pitný režim sú na jeho čele.

Za zdravú stravu možno na jednej strane považovať dostatok:

■ ovocia
■ surovej zeleniny
■ vlákniny
■ rastlinných bielkovín
■ primeraného množstva uhľohydrátov

Na druhej strane je nutné obmedzenie:

■ živočíšnych bielkovín a tukov
■ výrobkov z bielej múky
■ úplne vyhýbanie sa kravskému mlieku, taveným syrom, červenému mäsu a smaženým jedlám

Za adekvátny pitný režim sa pokladá 2 až 2.5 litra čistej, nesýtenej vody denne. Úžitok môžete mať aj zo zelených čajov, kyslého mlieka a bielych jogurtov.

Hýbte sa!

Nehovorí sa zbytočne, že „pohybom ku zdraviu“. Mnohí si žiaľ nedoprajú ani pol hodiny pohybu denne a namiesto toho sa šikovne hýbu smerom do ordinácie, pre vakcínu.

Pamätajte na slova Dr. Warburga, že „patologické procesy nevznikajú tam, kde je dostatok kyslíka“. To platí nielen pre chrípku.

Čo sa týka duševnej pohody, ak tá upadá, verne sa prispieva nielen ku vzniku chrípky. Staňte sa viac pozitívnejšími, optimistickejšími, šťastnejšími, začnite si vážiť svoju osobu a milovať ju. Potom sa aj iní zrazu stanú lepšími.

Prečítajte si 〉 informácie o vitamíne C, obzvlášť o celoživotnej práci Dr. Linusa Paulinga, ktorý získal Nobelovú cenu. Okrem iného zistil, že aj zdravý človek potrebuje pre udržanie si optimálneho zdravia prijať 2 až 3 gramy vitamínu C denne.

Pri prvých príznakoch chrípky alebo iného podobného ochorenia, metabolická medicína odporúča prijímať až 1000 mg vitamínu C každé 2 hodiny až do úplného zotavenia.

Nezabudnite piť minimálne 2 litre vody! Dopomôcť si môžete aj menej toxickými liekmi na zníženie teploty, ako napríklad acylpyrín (nie u detí), alebo paralen.

Ak sa po svedomitom nasledovaní hore uvedených informácii vaša imunita nenapraví a chrípky či iné podobné choroby nevymiznú, prípade aspoň nebudú pomaly ustupovať na intenzite a frekvencii, môžete pristúpiť k ďalším krokom.

Vtedy sa odporúča dopĺňať aj iné vitamíny, minerály, antioxidanty, enzýmy a tiež vyčistiť tráviacu sústavu. Ak problémy stále neustupujú, poraďte sa s imunológom, ktorý môže použiť konvenčné imunologické lieky.

Záver

Tu spomenuté odporúčania predstavujú rozumný, efektívny, no dlhodobý postup proti chrípkam.

Zdá sa vám to ťažké?

Možno. Urobíte však pre svoje zdravie omnoho viac, ako vtedy, ak si len jednoducho dáte do seba vstreknúť neúčinnú a jedovatú látku v rámci očkovania proti chrípke.

Damián

Kampaň za pravdu v medicíne

Zdroj: www.badatel.net


Súvisiace:

Chrípka a pôst alebo najlacnejšia chrípka je tá, ktorú nedostanem
http://www.cez-okno.net/clanok/chripka-a-post-alebo-najlacnejsia-chripka...

Heslo: CHRÍPKA
http://www.cez-okno.net/search/node/chr%C3%ADpka

Snaha omezit produkci vitamínu C
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-preco-mi-je-zle-ked-pocujem-je-to-...

BÁDATEĽ Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/badatel-vyber


Autori: 
Sekcie: 
Štítky: 
september 21, 2014 22:25 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top