UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 1: Energetickí paraziti, odborníci na mimoňov, ezoterika, okultizmus, posvätná geometria a “ponad plece” ľudkovia

Pozdravujem srdečne!
Rozhodol som sa vypočuť ›› výzvu portálu. Nie že by bolo ezoteriky málo, ale webmi kolujú také hlúposti, že sa už na to nemôžem pozerať. Je dobré, keď sú veci v rovnováhe. CEZ OKNO som si vybral preto, lebo tu cítim potenciál a chuť vniesť do tejto problematiky jasno, aj keď nesúhlasím úplne so všetkým, čo je tu uverejňované. Priestor zdieľať som ako vidíte dostal, tak poďme rovno na vec...


Najskôr pár slov o sebe.
Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy.
Je zbytočné spomínať nejaké záchytné body. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie, to je celé. A niečo viem.
Súkromie nadovšetko, takže som zvolil formu e-mailovej komunikácie cez redakciu, ktorú som kontaktoval anonymne. Snažiť sa so mnou stretnúť je zbytočné.
Redakcia mi posunula otázky, môžete posielať ďalšie. Ak budem vedieť a môcť – odpoviem...

UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Otázka č. 1: Nedávno som tu čítala článok ›› o energetických parazitoch v supermarketoch. Mám ho brať vážne?

Absolútne. Situácia je ešte horšia, ako je v článku opisované – autor zrejme nechcel príliš vystrašiť. Čo s tým? Určite pomôže modlitba či ochranný amulet, ale riešenie môže byť aj omnoho prozaickejšie. Podpora malých lokálnych obchodíkov s poctivými majiteľmi. Poznať ho osobne, vedieť aký je to človek. Taký si určite nebude najímať “špecialistu”, ktorý sa mu bude starať o tržby takýmto spôsobom. Je pravda, že tento druh mágie je pomerne hojne využívaný a je tiež fakt, že si to ľudia, ktorí v tom lietajú, jedného dňa poriadne zlíznu, ale kým si nevytvoríme zdravšiu alternatívu, budeme to musieť trpieť. A tak je to so všetkým. Pokiaľ sme pasívni, niekto aktívny sa nám postará o také podmienky, aké vyhovujú jemu. Sťažovať sa je zbytočné, treba konať. Predstavovať si stav, aký chceme žiť. Kľudne do podrobností, netreba sa obmedzovať. Bacha, ono sa to zvykne plniť, tak prosím niečo pekné a normálne, platí? :)

Otázka č. 2: Akoby sa vrece roztrhlo s odborníkmi na mimozemské kontakty. Čo si o tom myslíte?

Dnes existuje množstvo skupín, najmä na facebooku, ktoré veľmi aktívne zdieľajú zaručené správy typu “už je to za rohom, vydržať!”. Viete, ono je to tak nejak za rohom už celé desaťročia. A tam to asi aj ostane, kým si neuvedomíme koľká bije. Odporúčam sledovať širšie spektrum správ, mať skrátka prehľad čo sa deje na rodnej planéte. Tak ako sa pred rokom 2012 mnohí utiekali k vzostupu do vyššej dimenzie, ktorý za nás všetko vyrieši, dnes fičia mimozemšťania, ktorí nás zaručene vytrhnú z biedy. Ale takto to nefunguje. Nebezpečné sú najmä rôzne channelingy, údajne od vysoko duchovných rás. Niektoré z nich som čítal a poviem vám, vstávali mi vlasy dupkom. Dnes je vyložene doba kontaktérov a informátorov, “ktorí sa rozhodli prehovoriť”. Ten známy prúd mätúcich informácií ustal len na chvíľu po “blamáži” očakávaných zázrakov konca Mayského kalendára, ale ľudia veľmi rýchlo dostali ďalšiu porciu, pochopiteľne, z trochu iného súdka. Nápor informácií je tak veľký, že sa ani nečudujem, že ľudia z toho miestami celkom slušne šalejú. A presne o to ide. Aby sme poriadne nevedeli ani ako sa voláme. Ale “neznalosť zákona neospravedlňuje”. To je svätá pravda. Ak nevyvíjame dostatočnú snahu dopátrať sa pravdy a účinných opatrení, ak hľadáme rôzne “skratkovité geniálne riešenia”, tak sa nemôžeme diviť, že pri toľkých duchovných knihách a článkoch to tu stále vyzerá ako vyzerá...

Otázka č. 3: Často počuť varovania pred ezoterikou a okultizmom...

Určite sú tu úskalia – ako v každej oblasti. Treba sa vyznať, prípadne vyhľadať niekoho, kto sa vyzná. Ľahko sa to napíše, ťažšie zrealizuje. “V ponuke” je dnes totiž množstvo “guruov”. Možno ma teraz mnohí obviňujete z neúcty voči autoritám, ale choďte do akéhokoľvek kníhkupectva a uvidíte sami. Police sa pod toľkou duchovnosťou priam prehýbajú. A čo sa týka kurzov, je to obdobné.

Múdrosti odjakživa prichádzali skôr z východu. Pred pár rokmi sa však karta otočila. Prúdia k nám rôzni školitelia a šamani a plnými priehrštiami rozdávajú múdrosti nevídané. Tak ako sme sa nekriticky otvorili “kultúre západu”, rovnako nerozumní sme boli v otázke duchovna. O úrovni týchto “zasvätení” radšej pomlčím. Úplne postačí, keď spomeniem, že takéto víkendové VIP-dejchánky na mieste mimo civilizácie začali byť pre pár šikovných vcelku výnosným kšeftom. Rýchlo, kým sa trh nenasýti! Nielen finančne. Ono byť niekým, kto sprostredkúva “vysoké pravdy” je veľmi lákavé a skutočne lukratívne, ak viete ako na to. To musíte mať v prvom rade správne duchovne posadený hlas, ideálne, keď roztomilo oduševnene žvatláte a používate často výrazy ako “prepojovanie, spolupráca, inšpirácia” a podobne. Garantujem vám, že sa nájde vždy dosť nerozumných ľudí, ktorí vám dajú peniaze výmenou za tento dojem duchovnosti. Prečo? Človek je relatívne za pár šupov zrazu “niekto”. A to sa dá samozrejme časom zúročiť – môžete mať vlastné kurzy, už chápete? :)

A potom je tu ešte taký pomerne komický fenomén. To keď niekto jedného dňa zistí, že má špeciálne schopnosti či dokonca poslanie a začne sa nechať pozývať po celej republike, kde o tom rozpráva. A keď sa mu naše kraje zunujú, začne jazdiť do zahraničia. K moru, alebo na exotické “miesta sily”. Celkom fajn nápad! Jazdiť po zaujímavých miestach sveta a hradiť si to z “kurzovného” od ďalších účastníkov, ktorým tam čo-to, pravdaže nevídané, poukazuje. V podstate robí turistického sprievodcu, ale s obrovským bonusom v podobe aury duchovného vodcu. Pardon, používa sa slovo “sprievodca”. Je to síce taká istá habaďúra ako predtým, ale znie to prijateľnejšie, keďže, čuduj sa svete, niektorým už dochádza, že také to absolútne odovzdanie sa do rúk niekoho iného nie je najlepší nápad. Ale stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí za to radi zaplatia. Chcú výsledky na počkanie? Tak ich dostanú. Samozrejme len akože. Všetci spokojní, žiadne sťažnosti, spirituálny biznis sa točí ďalej...

Ale už ani to nesype ako kedysi. Teraz nás zaplavujú motivátori. Viete čo je na nich podarené? Že si naozaj plnia svoje sny. Model je opäť jednoduchý, ak ste ho ešte nepochopili... Chytro si urobte stránku kde spomeniete v akých obrovských problémoch ste boli a ako ste sa z nich zááázračne dostali. Ako? No to im predsa poviete na vašom kurze. A za utŕžené peniažky si tie svoje sny naozaj splníte! :) Samozrejme česť výnimkám. Opakujem, ČESŤ VÝNIMKÁM! Kto však veci naozaj rozumie vie, že jednak v duchovne ale aj v obyčajnej túžbe zbohatnúť sa jedná o pomerne náročný a dlhodobý proces. Niežeby mal Vesmír problém splniť čokoľvek lusknutím prsta, ale tak to skrátka nefunguje. Vesmír má svoje zákony. A treba pamätať na jednu základnú vec. Ak nie ste ochotní sa zmeniť, a chcete len lepšie výsledky, tak vám to bude trvať možno aj nekonečne dlho. Ak si myslíte, že sa nadobro vytrhnete z finančnej alebo duchovnej biedy počas víkendového kurzu, tak žijete v riadnej ilúzii a rovnakú ilúziu dostanete. Patríte medzi tých ľudí, ktorí žijú s vidinou výhry v lotérii alebo otvorenia tretieho (štvrtého, piateho...) oka na počkanie? Nikoho ani len nenapadne, že sa stane nejaký zázrak a zrazu bude hrať na piáno ako Mozart len tak. Ale bez problémov očakáva okamžitý zázrak vo finančnej alebo duchovnej oblasti. Takže asi toľko. Treba na sebe skrátka poctivo makať. Máš čisté pohnútky? Prídu ti čisté veci. Bodka.

Otázka č. 4: Čo si myslíte o rozkvete Posvätnej geometrie v našich končinách?

Ono v prvom rade pozorujem rozkvet všemožných aktivít, ktoré si “obliekajú dres” tejto naozaj vznešenej témy a používajú ho so zištnými úmyslami. Transformácia ponuky kurzov už v podstate prebehla, v starých koľajach šamanského bubnovania na posvätných miestach už fičí málokto. Teraz je to úplne iná káva. Nech robíte čo robíte, furt sa potknete o nejakú zmienku o posvätnej geometrii. Je zrazu skutočne všadeprítomná. A samozrejme jej vyciťovanie, naladenie sa na ňu a ono tajomné p r e k ó d o v a n i e, či 5-6-7 dimenzia, nevravte, že ste o tom nepočuli :) Fantázia podnikavcov v tejto oblasti je preveliká a rovnako tak naivita klientov. Ale ako som už písal vyššie, je v tom vlastne tichá dohoda. Je veeeľmi málo jednotlivcov, ktorí majú SKUTOČNÝ ZÁUJEM O DUCHOVNO. Ľudia chcú všetko hneď, prípadne na počkanie. No tak to dostanú. Bez dopytu predsa niet ponuky. A kolo sa točí ďalej a ľudia sa čudujú prevelice, že pri toľkých knihách, kurzoch a “sprievodcoch” sme stále v rovnakých... problémoch, rozumieme sa, však? :)

Otázka č. 5: Mám kamošku a v poslednej dobe je nejaká divná. Keď sa bavíme, pozerá mi akoby cez plece a má na všetko odpoveď. Už sa s ňou ani nedá normálne o niečom baviť...

Nepoznám tvoju kamošku, takže nemám potuchy, ale s tým “pozeraním sa stále ponad plece” si mi pripomenula jav, ktorý tu trochu rozoberiem. Opakujem – neviem, či je to aj prípad tvojej kamarátky!

Budem hádať. Akoby bola stále minimálne o jeden krok popredu. A užívala si z toho plynúcu nadradenosť – je tak? Často ti povie niečo, čo ťa zmetie, akoby reagovala na nevyslovené myšlienky, alebo na to, čo si chcela práve povedať? A tesne predtým sa ti pozerá akoby ponad plece? Poznám to veľmi dobre. To sú tie súčasné “čáry-máry”. Nepoviem všetko čo o tom viem, ale buď v kľude. Zachovaj si samú seba. Svoju svojbytnosť, vedomie seba samej. Nenechaj sa ohúriť ani zdeptať. Dôveruj si a pros Vesmír (Boha, Stvoriteľa) o ochranu a “kamoška” sa ti na kobylku nedostane ;) To čo popisuješ je už dnes pomerne hojný jav, ale pravdaže, ak by si to niekomu opisovala ako mne, bola by si minimálne za čudnú, alebo by ťa taktne poslali vyhľadať odborníka :) Pros Stvoriteľa. Tak sa nikdy nepomýliš. Naozaj. A ďakuj. To je moja rada.

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Tento článok, ktorý sme pre vás napísali, má 1626 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach, prispejte prosím na ďalší chod portálu!


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


Autori: 
október 10, 2016 03:13 dopoludnia

 

 

Top